2021/08/06
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
کارتون اژدهای آرزوها
حکم کمیته انضباطی علیه پرسپولیس ؛ بازی خانگی بدون تماشاگر

حکم کمیته انضباطی علیه پرسپولیس ؛ بازی خانگی بدون تماشاگر

کمیته انضباطی تا کنون یازده بار حکم بر بازی بدون تماشاگر برای پرسپولیس داده و به عبارتی یکی از شورانگیزترین باز‌های لیگ برتری دنیا را از داشتن تماشاگر محروم کرده است.

دوات آنلاین- با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرسپولیس برای یازدهمین بار در طول 19 دوره لیگ برتر از حضور تماشاگران در یک بازی خانگی محروم شد.

 

ایران ورزشی نوشت: تیمی که به زعم سایت‌های آماری خارجی یکی از پرتماشاگرترین یا به عبارتی صاحب یکی از شورانگیزترین تماشاگران فوتبال در دنیاست اما حالا برای یازدهمین بار تماشاگران و همراهان خود را در یک مسابقه خانگی نخواهد داشت.

 

با یک حساب سرانگشتی می‌توانید به این نتیجه آماری برسید که با توجه به اینکه از هر مسابقه خانگی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در بدترین حالت چیزی حدود 10 تا 20 هزار تماشاگر دیدن می‌کنند، می‌توان گفت لیگ برتر تا کنون 100 تا 200 هزار تماشاگرش را از دست داده و قرار است این آمار بعد از بازی امروز عصر مقابل پیکان وحشتناک‌تر هم بشود.

 

شاید پرسپولیس از حیث تعداد بازی‌های برگزار کرده بدون تماشاگر هم در لیگ برتر رکورددار باشد اما لیگ برتر و سازمان لیگ هم به خاطر احکام کمیته انضباطی ضرر کرده چرا که پرهوادارترین تیم لیگ قرار است برای یازدهمین بار در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر مسابقه‌ای بدون حضور تماشاگرانش برگزار کند.

 

این ضرر از حیث مالی هم قابل محاسبه و بررسی است چرا که بدون حضور تماشاگر بلیتی فروخته نمی‌شود و درآمدی حاصل نخواهد شد. درآمدی که زمانی به سازمان لیگ می‌رسید و حالا یکی دو فصلی است به خود باشگاه‌ها می‌رسد. حالا اما پرسپولیس که همواره از بی‌پولی نالیده و در مضیقه است بخشی از درآمدهای خود را به خاطر این حکم از دست خواهد داد.

 

اگر پیش‌بینی کنیم که در صورت محروم نبودن پرسپولیس چیزی حدود 20 هزار هوادار به ورزشگاه می‌آمدند و به‌طور میانگین برای هر تماشاگر 7500 تومان بلیت فروخته می‌شد پرسپولیس درآمدی 150 میلیون تومانی را از دست داده و حالا باید بدون درآمد از این مسابقه اجاره بهای ورزشگاه آزادی به عنوان ورزشگاه خانگی‌اش(!) را پرداخت کند.

 

جدا از تمام محاسبات مالی و آماری که پرسپولیس با حکم کمیته انضباطی از دست داده فضای بازی امروز بدون حضور تماشاگر یک فضای مرده و بی‌حس و حال است که می‌تواند تمام وجوه این مسابقه را تحت تأثیر قرار داده و بازی حساس امروز را در شروع دوباره لیگ شبیه به یک بازی دوستانه کم اهمیت کند.

یازدهمین حکم کمیته انضباطی علیه سرخپوشان :بازی خانگی پرسپولیس بدون تماشاگر

امروز تماشاگری نیست تا موقع ورود بازیکنان به چمن برای گرم کردن به وجد بیاید و زمان گرم کردن تک تک بازیکنان پرسپولیس آنها را تشویق کند. امروز کسی روی سکوها نمی‌نشیند تا بعد از اعلام اسامی بازیکنان تیم محبوبش و بعد از شنیدن نام هر بازیکن از بلندگوی ورزشگاه بلند فریاد بزند: «شیرِ».

 

امروز بخش عمده‌ای از مأموران نیروی انتظامی، مأموران حراست و کلیه اپرارتورهای بلیت فروشی استراحت می‌کنند و البته درآمدی را از دست خواهند داد. نقطه تاریک‌ترش اما به تعطیلی کار دستفروشان و بوفه‌های ورزشگاه برمی‌گردد.

 

آنها با این حکم بخش قابل توجهی را از دست داده‌اند. آنهایی که حساب کرده بودند در 15 بازی خانگی این فصل پرسپولیس درآمدی معین از هر بازی خواهند داشت اما وقتی نه پرچم و کلاه فروخته می‌شود نه چای و بستنی یعنی کمیته انضباطی با این حکم نان چند ده نفر را بریده است.

 

امروز در جریان بازی هیچ‌کس روی صندلی‌های طبقه اول و دوم ننشسته تا تیمش را به سمت گل زدن هل بدهد. کسی نیست تا بعد از هر کار ترکیبی خوب و ایجاد موقعیتی خطرناک، یک «وای» جانکاه سر دهد و مجموع «وای»های بازی امروز محدود به صدای نیمکت‌نشینان و چند نفر از اعضای تیم است که ناچار روی صندلی‌های وی‌آی‌پی نشسته‌اند.

 

امروز خبری از جشن ویژه شادی گل نخواهد شد. یعنی اگر بازیکنی از پرسپولیس گل زد هرگز به سوی سکوها نخواهد رفت، جشنش را با هوادار شریک نخواهد شد و برایشان حرکت ویژه‌ای کنار نگذاشته است از بس که سکوها خالی است.

 

امروز هیچ‌کس در ورزشگاه به عنوان تماشاگر و هوادار حضور ندارد که در صورت گل نزدن پرسپولیس و گره خوردن بازی از کالدرون بخواهد فلان بازیکن را میدان بفرستد و با تکرار نامش تقاضای تعویض از سرمربی آرژانتینی داشته باشد.

 

همچنین هیچ کس روی صندلی‌ها ننشسته که اگر بیرانوند گل بد یا مفتی خورد با تشویق گلر ملی‌پوش به او روحیه بدهد و برای بقیه بازی آماده نگاهش دارد.

 

امروز اگر علیپور گل زد و طلسم شکست هیچ کس نیست تا این جشن را با آنها قسمت کند. همچنین تماشاگری روی سکوها نمی‌نشیند تا در صورت برد پرسپولیس آخر مسابقه، وقت رفتن بازیکنان به سمت تونل بایستد و یک دل سیر تشویقش کند. امروز خبری از تشویق ایسلندی آخر مسابقه نخواهد شد و هر اتفاقی که در مسابقه رقم خورده باشد در سکوت تمام می‌شود و در آرشیو ثبت خواهد شد.

 

یازدهمین حکم کمیته انضباطی علیه سرخپوشان :بازی خانگی پرسپولیس بدون تماشاگر

امروز حتی بازیکنان پیکان هم از چند هزار جفت چشم که کارشان را بهتر و دقیق‌تر خواهند دید محروم می‌شوند و خوب و مثبت کار کردن‌شان در زمین مسابقه فقط با همان قاب‌های محدود تلویزیونی رؤیت می‌شود و بس.

 

امروز یک روز خاص برای فوتبال ایران است. روزی که پرطرفدارترین تیم فوتبالش به لطف حکم کمیته انضباطی برای یازدهمین بار طی نوزده فصل برگزار شده از لیگ برتر بدون تماشاگر و در سکوتی کر کننده بازی خواهد کرد.

 

باور کنید حتی اگر امروز فوتبالی که دو تیم بازی می‌کنند خوب و جذاب نباشد همین اتفاق ویژه برای تلخ کردن کام هر فوتبال‌دوستی از همان دقیقه صفر کافی است.

 

لوازم آشپزخانه کالا و ما
فیلم فوق العاده عمیق
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.