2020/02/22
۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
جونیور براندائو؛  اکتیو، انرژیک و سرزن

جونیور براندائو؛ اکتیو، انرژیک و سرزن

جونیور تنها با دو جلسه تمرین به لیست 19 نفره پرسپولیس رسید در حالی که برخی نفرات این تیم بعد از هفته‌ها تمرین سخت حتی به نیمکت تیم‌شان هم نرسیدند.

دوات آنلاین-جونیور براندائو مهاجم برزیلی مد‌نظر گابریل کالدرون تنها سه روز بعد از حضور در تهران و دو جلسه تمرین با این تیم به لیست سرخ‌ها راه یافت. همین نشان می‌دهد این مهاجم برزیلی تا چه میزان مورد قبول سرمربی آرژانتینی است و کالدرون تا چه حد به او اعتقاد دارد.

 

جونیور تنها با دو جلسه تمرین به لیست 19 نفره پرسپولیس رسید در حالی که برخی نفرات این تیم بعد از هفته‌ها تمرین سخت حتی به نیمکت تیم‌شان هم نرسیدند. پس با این حساب می‌توان گفت مهاجم برزیلی احتمالاً در تبریز بازی می‌کند و اگر فیکس نباشد حداقل بین 10 تا 20 دقیقه در میدان خواهد بود تا اولین رونمایی از شماره 7 سرخ‌ها به هفته دوم و تبریز موکول شود.

 

تغییر سیستم با حضور برزیلی

پیش‌بینی اینکه جونیور در ترکیب اصلی قرار بگیرد کار راحتی نیست اما با توجه به میزان اعتقاد کالدرون به این مهاجم 24 ساله هیچ بعید نیست جونیور را در ترکیب اصلی سرخ‌ها در همین هفته دوم هم ببینیم. البته حضور براندائو در ترکیب اصلی باید با یک اتفاق بزرگ همراه شود و آن چیزی نیست جز تغییر سیستم بازی پرسپولیس. کالدرون در بازی هفته نخست تیمش را با سیستم 1-4-4 به میدان فرستاد و از یک مهاجم نوک استفاده کرد و حتی روستایی مهاجم را به گوش راست فرستاد اما شاید با حضور براندائو در میدان سیستم تیمش را به 2-4-4 آشنای سرخ‌ها تغییر دهد و از براندائو در کنار علیپور استفاده کند.

 

کدام بازیکن بیرون می‌نشیند؟

در این شرایط شاید اولین احتمال بیرون نشستن عالیشاه باشد اما بعید نیست روستایی و احمدزاده را دیگر در ترکیب اصلی نبینیم. در واقع احتمالاً امیری و نوراللهی در مرکز بازی خواهند کرد و ترابی هافبک چپ خواهد بود اما هافبک راست را کالدرون باید از بین گزینه‌های متعددی که در اختیار دارد انتخاب کند. اگر او عالیشاه را تنها برای جناح چپ مؤثر بداند از بین احمدزاده و روستایی باید یکی را انتخاب کند، ضمن اینکه سیامک نعمتی هم گزینه مهمی برای آن پست خواهد بود.

 

حاضران تمرین

جونیور براندائو در اولین نمایش‌هایش در تمرین پرسپولیس امیدوار‌کننده ظاهر شده است و آنهایی که تمرین روز جمعه سرخ‌ها را دیده‌اند می‌گویند امیدوارند این مهاجم برزیلی در بازی رسمی هم شبیه آن چیزی که در تمرین نشان داده، باشد. یکی از حاضران تمرین جمعه پرسپولیس می‌گوید: «جونیور سرحال بود و یک حالت وحشی داشت. برعکس بودیمیر که در زمین بیشتر ساکن بود این بازیکن خیلی تحرک داشت و آماده به نظر می‌رسید. او در باکس خوب بود و یک گل هم زد. تکنیکش هم قابل قبول بود اما او را باید در بازی رسمی ببینیم. با این حال تحرکش خیلی زیاد بود و بسیار اکتیو به نظر می‌رسید.» فرد دیگری که بازی جونیور را دیده می‌گوید: «وحشی، بهترین صفتی است که می‌توان درباره نوع بازی جونیور به کار برد. جونیور ضربه به توپ خوبی دارد و خیلی خوب سر می‌زند. با این شرایط باید انتظار داشته باشیم در بازی با تراکتور او را دقایقی در زمین ببینیم.

 

منبع: ایران ورزشی

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.