2023/03/29
۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
حبس ابد برای پرستاری که 85 بیمار  را کشت

حبس ابد برای پرستاری که 85 بیمار را کشت

نیلس هوگل طی سال‌های 2000تا 2005حین فعالیت در دو بیمارستان مختلف اقدام به تزریق دارو به برخی بیماران کرده که منشا مرگ آنها بوده است.

دوات آنلاین-پرستاری که در آلمان به قتل زنحیره ای دست کم 85بیمار دو بیمارستان در سال‌های اخیر متهم شده بود به حبس ابد محکوم شد.

 

نیلس هوگل، پرستار 42ساله آلمانی به جرم قتل دست‌کم 85 بیمار به زندان ابد بدون حق استفاده از آزادی مشروط محکوم شده است.

 

نیلس هوگل طی سال‌های 2000تا 2005حین فعالیت در دو بیمارستان مختلف اقدام به تزریق دارو به برخی بیماران کرده که منشا مرگ آنها بوده است.

 

دادگاه شهر اولدنبورگ روز پنجشنبه مجرمیت این پرستار قاتل را مورد تایید قرار داده و حکم به مجازات وی داده است. پلیس آلمان مظنون است که وی در مجموع اقدام به کشتن دویست بیمار کرده اما با توجه به سوزانده شدن جسد برخی از آنها و عدم دسترسی به مستندات لازم تنها می توان 85 مورد از قتل ها را مورد تایید قرار داد.

 

گفته می‌شود این پرستار بیماران خود را با تزریق بیش از حد داروها در آستانه ایست قلبی قرار می داد و سپس برای آنکه نشان دهد پرستاری ورزیده و ماهری است تلاش می کرد که آنها را احیاء کند اما در بسیاری از موارد تلاش بی ثمر او با مرگ بیماران همراه می شد.

 

نیلس هوگل پیشتر در سال 2015نزد یک روانپزشک به حدود 30 فقره قتل و 60 مورد تلاش به قتل اعتراف کرده بود.

 

روانپزشکی که در دادگاه محاکمه وی حضور داشت در خصوص ویژگی‌های متهم گفت که وی از اختلال روحی شدید ناشی از بیماری خودشیفتگی رنج می‌برد.

 

منبع: رکنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.