2022/08/08
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
سرنوشت زنان و دختران صدام چه شد؟

سرنوشت زنان و دختران صدام چه شد؟

سازمان ملل پیش از این با انتشار گزارشی اعلام کرد دیکتاتور معدوم عراق بیش از ۸۰ معشوقه داشت و با زنان زیادی رابطه غیراخلاقی برقرار کرده بود.

دوات آنلاین-دیکتاتور سابق عراق ۲۴ سال بر مسند حکومت تکیه زد. آنچه از صدام باقی مانده گزارش جنایت‌های او علیه مردم ایران و مردم خودش است. با وجود این، کمتر کسی از زندگی خصوصی دیکتاتور معدوم عراق آگاهی دارد.

 

صدام را در زمره سران بی بند و بار تلقی می‌کنند. او ۳ بار ازدواج کرد که حاصل آن ۵ فرزند از همسر اول وی، «ساجده» بودند. او همسران خود را در کاخ‌های جداگانه نگه می‌داشت. ساجده نخستین همسر صدام (دختر خیرالله طلفاح) و دختر عموی او بود که پس از مرگ پدرش تحت حمایت صدام و مادرش قرار گرفت. حاصل ازدواج آن‌ها دو پسر و سه دختر بود. دو پسر صدام به نام‌های «عدی» و «قصی» در زمان حمله آمریکا به عراق و چند روز پیش از بازداشت صدام کشته شدند.

 

ساجده و سه دخترش به نام‌های رنا، رغد و حلا پس از حمله آمریکا از عراق خارج شدند. رغد و رنا در حال حاضر در اردن به سر می‌برند. در حالی که ساجده و حلا در قطر هستند.

سمیرا همسر دوم صدام نیز پسری به نام علی به دنیا آورد که صدام هیچگاه به او حق قانونی نداد. پس از حمله نیرو‌های آمریکایی به عراق در سال ۲۰۰۳، سمیرا به همراه پسرش به لبنان فرار کرد و از آنجا عازم کانادا شد.

 

با این حال، طبق اظهارات برخی از منابع، صدام علاوه بر ۳ زن قانونی، ۸۰ معشوقه نیز داشت! او با تعداد زیادی زن رابطه غیراخلاقی داشته است. سازمان ملل پیش از این با انتشار گزارشی اعلام کرد دیکتاتور معدوم عراق بیش از ۸۰ معشوقه داشته و با زنان زیادی رابطه غیراخلاقی برقرار کرده بود. اطلاعاتی از سرنوشت این زنان و اینکه پس از مرگ صدام به کجا گریختند، در دسترس نیست. با این حال گفته می‌شود، کاخ‌های متعدد صدام که در طول ۲۴ سال حکومت وی بر عراق بنا شده بود، محل نگهداری این زنان بوده است.

 

منبع: تابناک

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.