2021/10/24
۱۴۰۰ يکشنبه ۲ آبان
دیباچه
با اگزما چه کنیم؟

با اگزما چه کنیم؟

یک متخصص پوست و مو: فردی که اگزما دارد باید تماس خود را با موادی همچون شوینده‌ها، گردو خاک و ... کاهش دهد و از این مواد دوری کند

دوات آنلاین-اگر از اگزما رنج می‌برید، توضیحات و راهکارهای دکتر منصور نصیری کاشانی، متخصص پوست و مو را بخوانید:

  • اگزما شایع‌ترین بیماری پوستی است که افراد به دلیل آن به پزشکان و متخصصان پوست مراجعه می‌کنند و درواقع این مشکل نوعی حساسیت پوستی بوده که به شکل التهاب، ضایعات خارش‌دار و قرمزی در نواحی که در تماس با ماده بیرونی است ایجاد می‌شود.

 

  • شایع‌ترین اگزمای تماسی اگزمای تحریکی بوده که با تماس با آب،‌شوینده‌ها و ... ایجاد می‌شود.قرمزی، خارش، ترک، ضخیم شدن پوست و ایجاد دانه‌های ریز آبدار خارش‌دار از نشانه‌های این نوع اگزما است.

 

  • اگزما فرم‌های مختلفی دارد و به طور کلی 80 درصد اگزماهای تماسی از نوع تحریکی و 20 درصد اگزماهای تماسی از نوع آلرژیک است. نماهایی مشابه به یکدیگر داشته و افتراق این دو مشکل از یکدیگر سخت‌ است.

 

  • از هر 10نفر که با ماده تماسی که باعث ایجاد اگزما شده در ارتباط بوده یک نفر ممکن است دچار اگزمای تماسی از نوع آلرژیک بوده و بدن آن واکنش نشان دهد. همچنین پزشکان همیشه به طور دقیق موفق به افتراق و تشخیص این دو مورد نبوده و از طریق پچ تست این مساله را تشخیص می‌دهند.

 

  • یکسری از موارد که سبب حساسیت می‌شوند طی 48 ساعت از طرقی به پوست چسبانده می‌شوند و واکنش پوست را ارزیابی می‌کنند تا از این طریق اگزمای آلرژیک را متوجه شوند.

 

  • در اگزمای مساله پیشگیری حائز اهمیت است. فردی که اگزما دارد باید تماس خود را با موادی همچون شوینده‌ها، گردو خاک و ... کاهش دهد و از این مواد دوری کند. درمان این بیماری نیز علاوه بر پیشگیری بسته به وسعت و انتشار آن دارد که پزشک داروی تزریقی، خوراکی یا مالیدنی تجویز می‌کند.

 

  • در مواردی که بیماری اگزما محدود باشد اصولا از داروهای مالیدنی و زمانی که گسترده و وسیع باشد پزشک داروهای تزریقی خوراکی تجویز می‌کند.

 

لباس پایزی با سلام
کلید واژه
دیدگاه‌ها
نوروزي 1397/06/31
خاك درماني سبز درمان كننده اگزما است.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.