2023/03/30
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۰ فروردين
جدایی مهدی طارمی از پورتو؛ یک انتقال پولساز

جدایی مهدی طارمی از پورتو؛ یک انتقال پولساز

تیم پورتو برای کسب درآمد از انتقال طارمی به تیمی دیگر فرصت زیادی ندارد و اگر حالا اقدام کند می تواند پول خوبی گیر بیاورد.

دوات آنلاین -با نزدیک‌شدن به نقل‌وانتقالات زمستانی، بار دیگر شایعات فراوانی در مورد آینده مهدی طارمی و احتمال انتقال او به یک باشگاه بزرگ مطرح شده است. به‌طور مشخص، از آرسنال به‌عنوان جدیدترین مشتری طارمی نام برده می‌شود و رسانه‌های پرتغالی و انگلیسی درصدد توجیه ارزش‌های چنین انتقالی هستند. در عین حال اما به‌نظر می‌رسد اگر این جابه‌جایی رخ بدهد (به تیمی مثل آرسنال یا در این قواره‌ها) به نفع همه طرف‌هاست و مزایای زیادی دارد.

 

آخرین فرصت مهدی طارمی

همشهری نوشت: بدیهی است که بعد از مدت‌ها درخشش در پورتو، مهدی طارمی علاقه دارد راهی یک باشگاه بزرگ‌تر شود و سر ساییدن به سقفی جدید را بیازماید. این نکته محرمانه‌ای نیست و خود طارمی هم چندی پیش در مصاحبه‌اش با عادل فردوسی‌‌پور بر آن پای فشرد. او آن زمان افشا کرد علاقه دارد پورتو را به مقصد یک باشگاه بزرگ در لیگی دیگر ترک کند؛ اظهارنظری که تا حدی هم برای این ستاره فوتبال ایران دردسرساز شد.

 

به هر حال طارمی 30ساله است و بدون تعارف می‌دانیم که از این سن به بالاتر، کار برای انتقال بازیکنان به باشگاه‌های بزرگ اروپایی دشوار می‌شود؛ بنابراین شاید این یکی از آخرین فرصت‌های مهاجم بوشهری برای حضور در تیمی بزرگ‌تر باشد، مخصوصا که با توجه به در پیش بودن جام‌جهانی، او می‌تواند حسابی از باشگاه‌های خواهان دلبری کند.

آیا مهدی طارمی از پورتو جدا می شود

پولسازی طارمی برای پورتو

مهدی طارمی تا پایان فصل آینده با پورتو قرارداد دارد، بنابراین آنها 3پنجره در پیش دارند تا از فروش این بازیکن درآمدزایی کنند. روال کار در فوتبال حرفه‌ای این است که قیمت رضایتنامه یک بازیکن هر چه به پایان قراردادش نزدیک‌تر می‌شویم، کاهش می‌یابد. پورتو در تابستان گذشته از محل فروش طارمی بیشتر از زمستان پیش‌رو می‌توانست کسب درآمد کند و باز اگر در این زمستان او را نفروشد، تابستان بعد باید به قیمت پایین‌تری رضایت بدهد.

 

تجربه هم نشان می‌دهد تیم پرتغالی نسبت به فروش ستارگان خود و کسب درآمد بی‌میل نیست، بنابراین ممکن است همین سناریو در مورد طارمی تکرار شود. یک متغیر مهم در مورد اینکه طارمی به فروش خواهد رسید یا نه، نتایجی است که پورتو در لیگ قهرمانان می‌گیرد. اگر آنها از گروه‌شان صعود کنند انگیزه بالاتری برای حفظ طارمی دارند، وگرنه شاید آسان‌تر با جدایی او کنار بیایند. در گروه دوم لیگ قهرمانان، کلوب بروژ شگفتی‌ساز با 9امتیاز در صدر است و پورتو برای صعود باید با اتلتیکو مادرید و لورکوزن رقابت کند.

 

فضاسازی علیه طارمی

از همه اینها که بگذریم، داستان متهم‌شدن مهدی طارمی به تمارض دیگر حسابی کلافه‌کننده شده است. قیل و قالی که در یک سال گذشته علیه او در پرتغال به پا شده، فضای مسمومی به‌وجود آورده که دل‌کندن طارمی از آن می‌تواند برای خودش هم بهتر باشد.

 

مهدی مدام به تمارض متهم می‌شود و کار به جایی رسیده که کارگردان تئاتر یا گزارشگر کشتی‌کچ هم به مهاجم ایرانی طعنه می‌زند، بنابراین جدایی طارمی از پورتو می‌تواند فضای تنفس طارمی را تغییر بدهد و کمک کند تا این بازیکن در شرایط طبیعی‌تری به کارش ادامه بدهد. این اواخر داوران در اعلام پنالتی روی او هم سختگیرتر شده‌اند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.