2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
حسن روشن: استقلال سال خوبی نخواهد داشت

حسن روشن: استقلال سال خوبی نخواهد داشت

ساپینتو اصلا نباید صحبت کند. باید اول به اندازه کافی نتیجه بگیرد بعد لب به انتقاد بگشاید. به نظرم اینها همش بهانه است.

دوات آنلاین -توقف استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان یک بار دیگر این دلواپسی را به وجود آورد که از دست دادن امتیازات ابتدای فصل استقلال را از قهرمانی دور کند، در میان این نگرانی‌ها حرف‌های ساپینتو در خصوص نحوه بازی استقلال در فصل پیش هم این دلواپسی را چند برابر کرد و به نظر رسید که سرمربی پرتغالی استقلال دلش نمی‌خواهد دائماً با استقلال مجیدی مقایسه شود! استقلال اما در هفته پنجم مسابقات لیگ برتر قرار است به مصاف تیم پیکان برود که هم امتیاز استقلال بوده و در فصول گذشته نیز حریف سرسختی برای آبی‌ها نشان داده است. در خصوص مسائل این چند وقت اخیر با حسن روشن پیشکسوت استقلال هم‌صحبت شدیم، مردی که هرگز عادت به مصلحت اندیشی ندارد و همیشه رک و بی‌پرده در خصوص مسائل استقلال صحبت می‌کند.

 

*استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان متوقف شد! نظرتان در خصوص این بازی چیست؟

 امسال برای استقلال سال خوبی نخواهد بود. امسال به نظر من سال سختی پیش روی استقلال خواهد بود.

 

*چرا چنین اعتقادی دارید؟

چون فصل پیش استقلال بدون باخت فصل را تمام کرد و چند رکورد هم به ثبت رساند و همین مسأله توقع هواداران استقلال را بالا برده است، دائماً استقلال امسال با استقلال فصل پیش قیاس می‌شود و همین نکته کار استقلالی‌ها را سخت می‌کند. من توانستم در فصل جاری فقط بازی استقلال و مس کرمان را تماشا کنم. استقلال مشکلات زیادی دارد.

حسن روشن از مشکلات تیم استقلال می گوید

مشکل بزرگ استقلال

*مشکل اصلی این تیم به نظر شما چیست؟

مهم‌ترین مشکل این است که بازیکنان با هم هماهنگ نیستند، خوب همدیگر را پیدا نمی‌کنند و انگار تیم برنامه خاصی ندارد.

سؤال من این است چرا استقلال با داشتن این همه پتانسیل فقط با یک مهاجم بازی می‌کند. کلا خودم کار تیمی که با یک مهاجم بازی می‌کند را نمی‌پسندم.

نکته‌ای که بعد از بازی همه را نگران کرد این بود که ساپینتو در نشست خبری بعد از بازی به این مسأله اشاره کرد که استقلال در فصل پیش دفاعی بازی می‌کرد و به نوعی از سبک بازی فصل پیش استقلال انتقاد کرد!

 این مربی اصلا نباید صحبت کند. ساپینتو باید اول به اندازه کافی نتیجه بگیرد بعد لب به انتقاد بگشاید. به نظرم اینها همش بهانه است. مربی که یک تیم را قبول می‌کند یعنی با تمام شرایط قبول می‌کند. پارسال استقلال دفاعی بازی می‌کرد؛ حالا که تیم دست تو است حالا استقلال هجومی بازی کند. استقلال تاکنون در بازی‌هایش اصلاً آهنگ نداشته است.

 

رفتارهای عجیب ساپینتو

*ساپینتو مربی هیجانی نشان داده و حتی در بازی با ملوان هم رفتاری انجام داد که به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفت! نظر شما در مورد هیجانات کاذب این مربی چیست؟

فیلم‌ رفتارهای عجیب این مربی را دیده‌ام. رفتارهای ساپینتو برای تیم باشخصیت استقلال عادی نیست. نباید ساپینتو شخصیت را از استقلال با این رفتارهایش بگیرد!

 

*استقلال در چند بازی خود با تک مهاجم بازی کرده است در حالی که مهاجم سرعتی مثل قایدی را روی نیمکت دارد. در خصوص این سیستمی که ساپینتو در زمینه پیاده می‌کند، توضیح می‌دهید؟

همانطور که گفتم اصلاً سیستم یک مهاجمه را نمی‌پسندم. باید یکی مثل قایدی کنار سجاد باشد که بازی حریف را به هم بریزد. اما هنوز ساپینتو نتوانسته درست در استقلال تقسیم وظایف کند.

 

*به نظر می‌رسد ساپینتو به مشاوره یک مربی ایرانی نیاز دارد اما خسرو نتوانسته این وظیفه را در استقلال بخوبی ایفا کند! نظر شما در این زمینه چیست؟

خسرو پسر خوبی است اما این برای مربی بودن کافی نیست. باید قبل از انتخاب مربی ایرانی جلسه می‌گذاشتند چند مربی ایرانی می‌آوردند ببینند چه کسی می‌تواند به سیستم ساپینتو کمک کند ضمن اینکه من فکر می‌کنم ساپینتو از کی‌روش خط می‌گیرد به همین دلیل به خسرو بازی نمی‌دهد و از او مشاوره نمی‌گیرد همان‌طور که مورایس دیگر هموطن کی‌روش هم اجازه نداد در کادرفنی‌اش مربی ایرانی باشد. این دو مربی پرتغالی هستند و از کی‌روش خط می‌گیرند.

 

منبع: ایران ورزشی

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.