2022/11/30
۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
برای تازه نگه داشتن هندوانه چکار کنیم

برای تازه نگه داشتن هندوانه چکار کنیم

با ترفندهایی که ماندگاری هندوانه را بیشتر می کند آشنا شوید.

دوات آنلاین -یکی از مشکلاتی که خریدن هندوانه به دنبال دارد این است که خیلی زود خراب می شود. از طرفی هندوانه ها بزرگ هستند و خوردن آنها زمان می برد. پس چه باید کرد که مدت ماندگاری هندوانه بیشتر شود و بهترین روش نگهداری آن چیست؟

ماندگاری هندوانه برش خورده بیشتر است

هندوانه را حتما ببرید

خراسان نوشت: وقتی می‌خواهید هندوانه خنک مصرف کنید و آن را داخل یخچال می‌گذارید شاید به این مسئله فکر می‌کنید که اگر هندوانه را ببرید و در یخچال بگذارید میکروب‌های داخل یخچال را به خود جذب کند. ولی باید بدانید که بهتر است هندوانه را ببرید و در یخچال بگذارید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه مدت ماندگاری آبلیموی طبیعی را بیشتر کنیم

 

گذاشتن هندوانه نبریده در یخچال، باعث می‌شود که ماده بتاکاروتن آن از بین برود. این ماده در بدن تبدیل به ویتامین A می‌شود، ولی در دمای اتاق، آنتی اکسیدان‌های خود را حفظ می‌کند. البته نگهداری هندوانه برش زده در صورتی که روی آن پوشانده شود، اشکالی ندارد.

 

هندوانه گرم خاصیت بیشتری دارد

خوردن هندوانه بسیار سرد ممکن است دلچسب‌تر باشد، اما خواص غذایی آن کمتر از هندوانه‌ای است که در دمای اتاق نگه داشته شده است.

 

بیشتر بخوانید: فواید هندوانه زرد چیست

 

هندوانه‌هایی که در دمای معمولی اتاق نگهداری می‌شوند، نسبت به نوع یخچالی و خیلی خنک به مراتب خواص بیشتری دارند  و دیرتر خراب می شوند .

آیا باید هندوانه را در یخچال نگهداری کنیم

مدت نگهداری هندوانه در یخچال

هندوانه حتی پس از این که از بوته‌اش چیده می‌شود، به تولید مواد مغذی ادامه می‌دهد، اما در صورت سرد شدن این روند متوقف می‌شود.

 

عمر معمول هندوانه در دمای ۱۳ درجه سیلسیوس پس از برداشت محصول بین ۱۴ تا ۲۱ روز است، اما در دمای یخچال طول عمر این میوه کاهش پیدا می کند و پس از یک هفته میوه خراب می شود و خواص خود را از دست می‌دهد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.