2022/10/01
۱۴۰۱ شنبه ۹ مهر
4 مرد قاتل به دار مجازات آویخته شدند

4 مرد قاتل به دار مجازات آویخته شدند

یکی از قاتلان مردی معتاد بود که در جنایتی هولناک پدر و مادر خود را به قتل رسانده بود.

دوات آنلاین -حکم قصاص چهار متهم که در جریان پرونده‌های جداگانه مرتکب جنایت شده بودند، سحرگاه دیروز در زندان رجایی شهر اجرا شد. دو متهم نیز با تلاش تیم صلح و سازش دادسرای امور جنایی موفق به گرفتن مهلت شده و به سلول‌های‌شان بازگردانده شدند.

 

به گزارش جوان، بامداد دیروز شش‌قاتل که در حادثه‌های جداگانه در سال‌های قبل مرتکب قتل شده بودند، پس از گرفتن استیذان حکمشان و درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم برای اجرای حکم در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفتند. در حالی که طناب دار بر گردن متهمان آویخته شده‌بود، هیئت صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران تلاش زیادی برای جلب رضایت از اولیای‌دم آغاز کردند و موفق شدند برای دو متهم از اولیای‌دم مهلت بگیرند، اما چهار متهم دیگر با اصرار اولیای‌دم قصاص شدند.

 

قاتل پدر و مادر

نخستین متهمی که قصاص شد پسر ۳۲‌ساله‌ای به نام بهمن بود. بهمن ۳۰‌خرداد سال‌۹۷ به خاطر اعتیادش به مواد مخدر مادر ۴۸‌ساله و پدر ۵۶‌ساله‌اش را با شلیک گلوله به قتل رساند و برادرش را نیز زخمی کرد.

 

آن روز ساعت‌۱۵ بعد‌از‌ظهر به مأموران کلانتری تهران نو خبر رسید، زن و شوهری با شلیک گلوله در خانه‌شان حوالی خیابان دماوند به قتل رسیده‌اند و یکی از پسرانشان هم زخمی شده است.

 

وقتی مأموران به محل حادثه رسیدند بهمن با سناریو ساختگی قصد فریب مأموران را داشت و مدعی شد که چند مرد نقابدار به خانه آن‌ها حمله کرده و پدر ومادرش را به قتل رسانده‌اند و برادرش را نیز زخمی کرده‌اند، اما وی وقتی با برادرش که شاهد عینی حادثه بود روبه‌رو شد به جنایت هولناک اعتراف کرد. وی گفت: «معتاد به مواد‌مخدر تریاک بودم و به خاطر همین همیشه با پدرم درگیری داشتم. صبح روز حادثه وقتی از خواب بیدار شدم دیدم پدرم به من پیام داده که باید از خانه آن‌ها بروم. خیلی عصبانی شدم و برای اینکه آرام شوم به پارکینگ خانه‌مان رفتم و در آنجا مشغول مصرف مواد بودم که پدرم از راه رسید و با پا به زیر بساط تریاکم زد. پشت سرش به داخل خانه رفتم و در آنجا با هم درگیر شدیم که اسلحه‌ام را از زیر مبل برداشتم و به سویش شلیک کردم. پس از این مادرم شروع به داد و فریاد کرد و به سوی او هم شلیک کردم. می‌خواستم از خانه بیرون بروم که برادرم از راه رسید و او را هم با شلیک گلوله‌ای زخمی کردم.» متهم صبح دیروز در نهایت پس از گرفتن استیذان حکمش قصاص شد.

 

قتل در دوئل عشقی

دومین متهمی که قصاص شد، پسر جوانی به نام حمید بود. متهم ساعت‌۱۲ ظهر روز شنبه ۲۷‌مهر‌سال‌۹۸ رقیب عشقی‌اش را به نام فرامرز در درگیری در خیابان مقداد در جنوب تهران به قتل رساند.

 

روز حادثه بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد، حمید و فرامرز هر دو عاشق دختری به نام شهین بوده‌اند که به همین خاطر با هم در فضای مجازی کری‌خوانی داشته‌اند و روز حادثه هم قرار درگیری می‌گذارند که در آن درگیری فرامرز با اصابت ضربه چاقو به قتل می‌رسد.

 

قاتل پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد، گفت: «مقتول دوست قدیمی و بچه محل ما بود، اما او از مدتی قبل برای دختر مورد علاقه‌ام مزاحمت ایجاد می‌کرد. مقتول مدعی بود شهین را دوست دارد، اما شهین به او جواب رد داده بود. روز حادثه با او قرار گذاشتم تا با هم حرف بزنیم و با شهین به محل قرار رفتیم. او با دوستانش آمده بود و کار به درگیری کشید و در جریان درگیری فرامرز به صورتم اسپری اشک‌آور پاشید و من هم چاقویی به سویش پرت کردم و به قتل رسید.»

 

متهم پس از صدور کیفرخواست در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد و هیئت قضایی هم وی را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کردند. پرونده متهم پس از تأیید حکمش از سوی دیوانعالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد. متهم قبل از این دو بار پای چوبه دار رفته بود و در آخرین لحظات مهلت گرفته بود، اما سحرگاه دیروز در زندان رجایی‌شهر حکمش با حضور اولیای‌دم اجرا شد.

 

قصاص قاتل دوست

سومین متهمی که قصاص شد، پسر جوانی به نام اشکان بود. وی در یکی از روز‌های تیرماه سال‌۹۸ در یکی از پارک‌های شهرک ولیعصر در جنوب تهران در درگیری دوستش را به قتل رساند.

 

مأموران در بررسی‌های میدانی دریافتند قاتل و مقتول از مدتی قبل با هم اختلاف داشته تا اینکه روز حادثه داخل پارکی با هم قرار دعوا می‌گذارند. در آن درگیری اشکان با چاقو ضربه‌ای به گردن دوستش کوشان می‌زند و همان ضربه باعث قتل او می‌شود. مأموران در ادامه قاتل را دستگیر کردند و متهم نیز به قتل اعتراف کرد.

 

اولیای‌دم در دادگاه برای قاتل درخواست قصاص دادند و هیئت قضایی هم حکم قصاص صادر کرد. متهم سحرگاه دیروز در زندان‌رجایی شهر حکمش اجرا شد و پرونده‌اش برای همیشه بسته شد.

 

قتل به دلیل چشم در چشم شدن

چهارمین قاتل که سحرگاه دیروز در زندان‌رجایی شهر پای چوبه دار رفت و قصاص شد، بهرام نام داشت. متهم ۱۲‌ خرداد ‌سال‌۹۸ در یکی از خیابان‌های تهران با مردی به نام حامد چشم در چشم شد و درگیری خونینی رقم زد.

 

آن روز وقتی مأموران به محل حادثه رفتند، یکی از شاهدان عینی گفت: «مغازه خواربار فروشی دارم و دقایقی قبل در حال تخلیه بار بودم که دیدم دو مرد باهم مشاجره لفظی می‌کنند. هنوز لحظاتی نگذشته بود که درگیری آن‌ها بالا گرفت و یکی از آن‌ها با چاقو دیگری را به قتل رساند و فرار کرد.»

 

متهم پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و اولیای‌دم هم برای او درخواست قصاص کردند. وی نیز صبح دیروز با اجرای حکم قصاصش پرونده‌اش بسته شد.

 

مهلت برای مرد همسر کش

پنجمین قاتل که صبح دیروز برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت، اما با گرفتن مهلت از اولیای‌دم به زندگی امیدوار شد مردی به نام شهاب است. وی ۱۸‌آبان‌سال‌۸۴ در یکی از شهرک‌های اطراف شهر کرج در درگیری همسر باردارش را به قتل رساند. متهم پس از دستگیری با اظهار پشیمانی به قتل همسرش اعتراف کرد. وی صبح دیروز برای اجرای حکم در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفت، اما با میانجیگری هیئت صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران از اولیای‌دم مهلت گرفت و به سلولش بازگشت.

 

تصادف مرگبار عمدی

ششمین قاتلی که قرار بود در زندان رجایی‌شهر کرج قصاص شود، اما با گرفتن مهلت از اولیای‌دم به سلولش بازگشت، راننده کامیونی به نام هاشم است. متهم سال‌۸۷ مرد موتور سواری را در یکی از خیابان‌های نزدیک میدان آزادی به عمد زیر گرفت و به قتل رساند.

 

بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد روز حادثه مردموتور سوار جلوی ماشین قاتل می‌پیچد و همین موضوع باعث درگیری آن‌ها می‌شود. پس از این مرد موتور سوار از محل دور می‌شود، اما قاتل با کامیونش او را تعقیب می‌کند و در نهایت در یکی از خیابان‌ها او را زیر می‌گیرد و به قتل می‌رساند. قاتل پس از دستگیری مدعی شد که تصادف عمدی نبوده است، اما در دادگاه به قصاص محکوم شد. وی صبح دیروز برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت، اما با گریه و التماس موفق به گرفتن مهلت از اولیای دم شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.