2022/05/21
۱۴۰۱ شنبه ۳۱ ارديبهشت
دیباچه
تکنیک هایی برای بزرگ تر کردن آپارتمان های کوچک

تکنیک هایی برای بزرگ تر کردن آپارتمان های کوچک

یک طراح داخلی پیشنهادهایی دارد که رعایت آنها باعث می شود خانه کوچک ما بزرگتر به نظر برسد.

دوات آنلاین -این روزها بیشتر ما به‌خصوص در شهرهای بزرگ، ‌ساکن خانه‌های کوچک هستیم. خانه‌هایی که می‌توانیم با انتخاب و چیدمان درست وسایل، ‌آنها را بزرگ‌تر جلوه دهیم و فضای مناسب‌تری ایجاد کنیم. سپیده سعیدی، طراح داخلی در یادداشتی در همشهری پیشنهادهایی داده است که می خوانید.

 

رنگ دیوار و پرده برای خانه های کوچک

 یکی از اصلی‌ترین کارها، ‌استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری روشن برای دیوارهاست. اگر تمایل داریم رنگ دیواری را متفاوت درنظر بگیریم نیز بهتر است از رنگ روشن و مکمل استفاده کنیم.

 

بیشتر بخوانید: چگونه نور خانه را زیاد کنیم

 

پرده‌ها نیز بهتر است ساده و تک‌رنگ و روشن باشد. از پارچه‌های با رنگ تند، ‌یا طرح‌های درشت استفاده نکنیم. فرش نیز که نقش مهمی در خانه‌های ما دارد بهتر است متناسب با فضا انتخاب شود. استفاده از فرش‌های با زمینه تیره و نقش‌های شلوغ، ‌فضا را کوچک و تاریک نشان می‌دهد.

 

به‌کارگیری رنگ‌های روشن در واقع در راستای پرنور‌تر کردن خانه است پس باید به نورپردازی نیز اهمیت داد. می‌توان در این زمینه از طراحان نور کمک گرفت اما  جز این یادمان باشد نقاط تاریک خانه را با کمک آباژورها می‌توان روشن کرد.تأکید بر استفاده از پرده‌های دارای رنگ روشن و ساده نیز به‌دلیل ورود بیشتر نور به فضای داخلی است.

دکوراسیون خانه های کوچک چگونه باید باشد

مبل مناسب برای خانه های کوچک

اگر قصد خرید مبلمان برای فضایی کوچک را داریم، ‌به هیچ عنوان نباید از مبلمان استیل با تاج‌های بلند یا مبلمان بزرگ استفاده کنیم، چنین مبلمانی متعلق به خانه‌های با متراژ حداقل 100متر است.

 

راهنما: دکوراسیون اتاق نشیمن؛ از مبلمان تا نورپردازی

 

بهتر است از مبلمان ساده و دارای زاویه مانند مبلمان ال بهره‌مند شویم. این نوع مبلمان فضا را آرام‌تر و منظم‌تر کرده و آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. در مجموع در چنین فضایی باید از مبلمان مینیمال استفاده کرد. اما اگر قصد داریم از همان مبلمان قبلی استفاده کنیم، ‌بهتر است تمام مبل‌ها را دور هم نچینیم.

 

 در این فضاها توصیه می‌شود نیمی از مبلمان را جدا کرده و در گوشه‌ای دیگراز فضا و در کنار دیوار جداگانه‌ای به همراه یک میز کوچک و مناسب قرار دهیم. نکته مهم در به‌کارگیری‌رنگ در این خانه‌ها این است که وسایل اصلی باید دارای رنگ روشن باشد اما برای وسایل و تجهیزات جانبی می‌توان از رنگ‌های تند استفاده کرد. به‌عنوان مثال چند کوسن رنگی کوچک روی مبل روشن و خنثی، ‌این فضا را می‌شکند و به آن رنگ می‌دهد.چند گلدان طبیعی نیز می‌تواند حال و هوای رنگ‌های روشن را تغییر دهد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.