2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
سریال کلاه پهلوی چند قسمت است + ساعت پخش و تکرار از آی فیلم

سریال کلاه پهلوی چند قسمت است + ساعت پخش و تکرار از آی فیلم

سریال کلاه پهلوی تولید چه سالی است؟ در کجا فیلمبرداری شده است؟ در چند قسمت ساخته شده است؟

دوات آنلاین -سریال کلاه پهلوی یکی از شاخص ترین مجموعه های تاریخی است که مرحوم سید ضیاء دری آن را کارگردانی کرده است. به احتمال زیاد این سریال را قبلا تماشا کرده اید اما دیدن دوباره آن از شبکه آی فیلم باز همی می تواند جذاب باشد.

عکسی از سریال کلاه پهلوی

خلاصه داستان سریال کلاه پهلوی

در سریال کلاه پهلوی فرخ باستانی، جوانی ایرانی از طبقه فقیر جامعه است. او پس از تحصیل در مدرسه دارالفنون تهران، برای ادامه تحصیل به پاریس می رود. پاریس در روزهای پس از جنگ جهانی اول شرایط سختی دارد. این وضعیت فشار زیادی به فرخ می آورد. او طی حوادثی با دختری ایرانی ـ فرانسوی) به نام بلانش آشنا می شود که از پدری فرانسوی و مادری ایرانی متولد شده است.

 

فرخ طی ماجراهایی با بلانش ازدواج می کند و موفق می شود سمت منشی گری «حسن تقی زاده» سفیر وقت ایران در پاریس را در فاصله سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۴ به دست آورد.

 

تقی زاده هنگام بازگشت فرخ باستانی به ایران، طی نامه ای خطاب به «علی اصغر حکمت» وزیر فرهنگ و معارف توصیه می کند از فرخ در دستگاه حکومت استفاده کند. حکمت نیز به «محمود جم» وزیر داخله توصیه فرخ را می کند و به این ترتیب فرخ باستانی به سمت فرماندار یک شهرستان کوچک کویری با نام «سامان» منصوب می شود.

 

فرخ پس از حضور در آن شهرستان به مرور اقدام به تخریب بافت سنتی شهر و جایگزین کردن آن با خیابانی مدرن و مغازه هایی جدید می کند.حضور همسر فرانسوی او در آن شهر کوچک و مذهبی نیز به مرور باعث بروز تغییراتی در شهر می شود. چندی بعد با صدور فرمان کشف اجباری حجاب بانوان، اتفاق های تازه ای در شهر سامان رخ می دهد...

عکسی از سریال کلاه پهلوی

تعداد قسمت ها و سال تولید سریال کلاه پهلوی

تولید سریال کلاه پهلوی تولید از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹ طول کشید و بخش هایی از آن در شهرک سینمایی غزالی و  قسمت هایی نیز در شهر ساوه تصویربرداری شد. این سریال 54 قسمت دارد و اولین بار از شبکه یک پخش شد.

 

ساعت پخش و تکرار از شبکه آی فیلم

شبکه آی فیلم این مجموعه تاریخی را روزانه سه بار پخش و تکرار می کند. ساعت های 10 شب، 6 صبح و 2 ظهر زمان هایی است که با توجه به وقت خود می توانید برای تماشای آن برنامه ریزی کنید.

عکسی از سریال کلاه پهلوی

بازیگران سریال کلاه پهلوی

کلاه پهلوی بازیگران زیادی دارد. امیرعلی دانایی ، نگین محسنی، محمدرضا شریفی نیا، مریلا زارعی، رضا کیانیان ،گوهر خیراندیش، بهاره کیان افشار، امین حیایی، داریوش فرهنگ، شقایق فراهانی، ماه چهره خلیلی، زنده یاد داود رشیدی و... از جمله بازیگران این سریال هستند.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.