2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
بازی در نقش شهروز در سریال سرجوخه از زبان عبدالرضا نصاری

بازی در نقش شهروز در سریال سرجوخه از زبان عبدالرضا نصاری

عبدالرضا نصاری درباره نقش شهروز در سریال سرجوخه حرف هایی خواندنی زده است.

دوات آنلاین -عبدالرضا نصاری که در سریال سرجوخه نقش شهروز را بازی کرده از جمله بازیگران باسابقه ای است که در فیلم‌هایی مانند "به وقت شام"، "تک تیر انداز" و.. همچنین سریال "نجلا" حضور داشت. او در گفت و گو با برنا درباره جزییات نقش شهروز صحبت کرده است.

 

ویژگی های سریال سرجوخه

*در سال‌های اخیر سریال‌های امنیتی زیادی ساخته شده و مورد توجه قرار گرفته‌اند سریال سرجوخه را چقدر با سایر آثار منتشر شده متفاوت می بینید؟

یکی از عمده تفاوت‌های این کار با آثار قبلی در شکل کارگردانی, پرداخت داستان و روایت چهار قصه موازی و امروزی کنار هم بود. 

 

این قصه ها در کنار هم روایت می‌شود و هر کدام از این اپیزودها داستان های خودش را دارد که پل ارتباطی آنها را خود مخاطبان سریال در قسمت های بعدی خواهند دید. مجموعه سرجوخه امروزی و گویای اتفاقاتی است  که در جامعه ما می‌افتد، شاید هم بعضی از این اتفاقات را در زندگی خودمان روزانه می‌بینیم یا می‌شنویم و حتی شاید همین الان در حال اتفاق افتادن باشند. پیچیدگی روابط انسان‌های امروزی، رفاقت‌های فضای مجازی، پیدا کردن منافع شخصی و ره صد ساله را یک شب رفتن، حالا از چه راهی و به چه وسیله‌ای؟! بماند ….تقریبا مساله ای است که هر کسی در هر طبقه سنی، اجتماعی، اقتصادی و... با آن درگیر است. این یکی از عناصر قوی ارتباط سریال با بیننده و تفاوت های آن با مجموعه های قبلی است. من فکر می‌کنم سرجوخه چه در فرم و چه محتوا در همین چند قسمتی که پخش شده تفاوت خود را نشان داده است.

عبدالرضا نصاری بازیگر نقش شهروز در سریال سرجوخه

بازی در نقش شهروز

*در مورد نقش شهروز توضیح بدهید چگونه برای اجرا با آن ارتباط گرفته اید؟

وقتی که با من از طرف گروه کارگردانی تماس گرفته شد و خدمت آقای معظمی و گروه کارگردانی شان رسیدم با یک تیم پیش تولید خیلی خوب رو به رو شدم که فکر می‌کنم برای سینما و تلویزیون این اتفاق خیلی خوب است ما نزدیک به دو ماه پیش تولید داشتیم. کلنجار رفتن برای به نقش رسیدن و تمرین‌ها با کارگردان و راهنمایی بازیگردان کار آقای سیامک راشدی راه را برای رسیدن به نقش هموارتر می‌کرد. شخصیت های اصلی اپیزودی که من بازی کردم یعنی شهروز، ساسان، آوین، رزی و کیان نزدیک به دو ماه کنار هم نفس کشیدند تمرین داشتند تا جلوی دوربین زنده‌تر باشند. و اما شهروز از هوش سرشاری برخوردار است و قدرت حل مساله دارد. او می‌داند در هر زمانی چطور رفتار کند و البته خصوصیات دیگری هم دارد که تماشاگر آن‌ها را به مرور کشف می‌کند. همه سعی من این بود که شهروز قابل باور باشد و افکارش را راحت و ساده به بیننده منتقل کند.

 

*کار کردن با احمد معظمی را چطور می بینید؟

هر کارگردان روش خاص خودش را برای بازی گرفتن دارد. من از نوع هدایت و از نکته سنجی و دقت بسیار بالای آقای معظمی در همان روزهای اول کار خوشم آمد. او از قبل می‌داند چه می‌خواهد، و هر چیزی که از بازیگرش می خواهد را به خوبی به او انتقال می‌دهد و نکته ای که قابل توجه است این است که  از چیزی که می خواهد نمی‌گذرد شاید بعضی وقت‌ها سخت‌گیری هم می‌شد ولی این سخت‌گیری فایده‌اش هم برای بازیگر و هم برای خروجی کار  بود و حاصل این سخت گیری ها در نهایت اتفاق خوبی را رقم زد.

 

*نقش‌تان مابه ازای واقعی دارد؟

بله خیلی زیاد. شهروزها در جامعه وجود دارند و دیده شدند و مطمئن باشید در اطراف ما نفس می‌کشند. اطراف ما افراد زیادی هستند که تلاش میکنند از سختی بگذرند سری در سرها در بیاورند و به هر بهانه و اتفاقی خودشان را بالا بکشند. شهروزهای زیادی کنار ما زندگی می‌کنند. با ما دوست هستند و ما با آنها معاشرت می‌کنیم بدون اینکه از رفتار و هدف آنها در دوستی و رفاقت با خبر باشیم. شهروزهایی که هم نان هوش‌شان را خوردند و هم چوب هوش‌شان را.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.