2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
مرد رمال چرا نقشه قتل معلم جوان را کشید

مرد رمال چرا نقشه قتل معلم جوان را کشید

متهم در بازجویی ها توضیح داد از قبل برای اجرای این جنایت نقشه کشیده بود.

دوات آنلاین -مرد رمال برای فاش نشدن راز کلاهبرداری اش آقامعلم را کشت و جسدش را در گودالى دفن کرد.

 

روزنامه جام جم نوشت: مرد ۴۵ساله که معلم بود ساعت ۸ صبح ۹ آبان امسال برای دیدن فردی از خانه شان در یکی از محله های شهر زنجان خارج شد اما بازنگشت. خانواده اش تا ساعت ۱۵ و ۳۰دقیقه همان روز هرچه منتظر شدند او به خانه نیامد و تلفن هایش را هم پاسخگو نبود. با ناامید شدن از یافتن وی به پلیس آگاهی استان زنجان رفته و شکایت کردند. آنها می گفتند او با خودروی پرایدش از خانه بیرون رفته است.

 

پیامک مرموز

ساعتی بعد همسر او به پلیس آگاهی مراجعه کرد و مدعی شد پیامکی از گوشی همسرش برای او ارسال شده و در آن نوشته: خانمم نگران نباش، درگیر شده ام، در کلانتری ام و احتمال دارد امشب را در بازداشت بمانم.

 

این زن مدعی شد تا به حال سابقه نداشته شوهرش با این ادبیات پیامکی برایش ارسال کند و گمان می کند ماجرا عجیب است و می ترسد بلایی سر شوهرش آمده باشد.

 

ماموران در ادامه مردی که آقامعلم آخرین بار با او قرار داشت را شناسایی کردند. در بررسی ها مشخص شد این مرد از سوی خانواده اش طرد شده و در مسافرخانه ای زندگی می کند. همچنین با رمالی هزینه های زندگی اش را تامین می کرد.

 

اعتراف به قتل

مرد ۴۰ ساله بازداشت شد و دو روز قبل به قتل اعتراف کرد و گفت: به طور اتفاقی با مقتول دوست شدم که بعد فهمیدم دنبال خرید یک قطعه زمین است، چون شرایط مالی مناسبی نداشتم تصمیم گرفتم از او کلاهبرداری کنم. به بهانه فروش زمین او را فریب داده و ۲۴۰ میلیون تومان از او گرفتم اما از زمین خبری نبود. همین باعث درگیری و اختلاف مان شد و پولش را می خواست. کلافه ام کرده بود، چند روز قبل نقشه قتل او را طراحی کردم. تلفنی گفتم می خواهم زمین را به او نشان دهم. سوار خودرویش شده و او را به یکی از روستاهای قره پشتلوی زنجان که حوالی محل زندگی نامادری ام بود بردم. بالای گودال دو متری رفتیم تا زمین را نشان دهم که او را به داخل آن هول دادم.

 

وی افزود: بعد چند سنگ سمتش انداختم که به سرش خورد و فوت شد. برگه ای نوشتم و اثر انگشت مقتول را به آن زدم که او ۲۰۰ میلیون تومان را از من گرفته و دیگر به او بدهی ندارم. در ادامه گودال را پر کردم. گوشی اش را برداشته و با پرایدش محل را ترک کردم. آن را در محلی خلوت پارک کردم. گوشی او دستم بود و مدام خانواده اش زنگ می زدند. برای این که از شر تلفن هایشان خلاص شوم پیامکی به همسرش فرستادم تا دیگر زنگ نزند.

 

سرهنگ کارآگاه جعفر حمتی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان در این باره به جام جم گفت: با اعتراف های عامل جنایت، به محل دفن جسد رفتیم که بعد از جست و جو پیکر مقتول که درون گودال افتاده بود، کشف شد، متهم در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

 

وی افزود: شهروندان اگر قصد معامله مالی، زمین یا کاری را با افراد دارند حتما درباره او تحقیقات لازم را انجام دهند و مطمئن شوند و برایشان مشکلاتی به وجود نمی آورد و فردی درست در حیطه کاری و مالی است و با وی معامله کنند تا دچار مشکلات و نیز سرنوشت تلخی این چنینی نشوند. همچنین به راحتی به افراد اعتماد نکنند و سرمایه شان را در اختیار آنها قرار ندهند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند و جانشان به خطر نیفتد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.