2022/09/25
۱۴۰۱ يکشنبه ۳ مهر
چگونه جای خواب بچه را جدا کنیم

چگونه جای خواب بچه را جدا کنیم

برای جدا کردن محل و تاق خواب فرزندتان باید گام به گام عمل کنید. با چند روش برای این کار آشنا شوید.

دوات آنلاین - یکی از مشکلات بیشتر مادرها در مسیر تربیت فرزند، جدا کردن محل خواب کودک است. معمولا کودکان به دلیل وابستگی عاطفی که به مادر دارند و همچنین ترس از تنهایی در برابر جدا شدن محل خواب‌شان مقاومت نشان می‌دهند. در ادامه به نقل از خراسان شما چند روش را برای راحت‌تر جدا کردن کودک از خود در زمان خواب خواهیم گفت.

 

جدا کردن جای خواب بچه؛ آهسته و پیوسته

برای جدا کردن کودک از خود لازم نیست یک باره این کار را انجام دهید. چند شب را در اتاقش کنارش بخوابید و بعد از مدتی کم کم از او جدا شوید  و بگذارید آهسته به این موضوع عادت کند. بهتر است تا چند ماه اول هر شب به او سر بزنید و از کیفیت خوابش مطمئن شوید.

 

آموزشی: چه کار کنیم فرزندمان مودب بار بیاید

 

تعیین برنامه ‌خواب برای جدا کردن اتاق

تا به حال برای یک سفر برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ لازم است برای خواب کودک خود هم به همان روش برنامه ریزی کنید. داشتن یک برنامه منظم باعث می‌شود او راحت‌تر از شما جدا شود. برای مثال ابتدا کودک شما لباس خواب بپوشد، دست شویی برود، مسواک بزند و داستان شب را گوش دهد و سپس بخوابد. حتما در آخرین لحظات این برنامه باید وجود شما را در کنار خودش حس کند.

روش های مناسب برای اینکه جای خواب بچه ها را از خود جدا کنیم

مشخص ‌کردن زمان ‌خواب برای فرزند

زمان‌خواب باید سر یک ساعت مقرر تعیین شود و شما کودک خود را سر آن ساعت به اتاق ببرید. داشتن ساعت مشخص به بهتر خوابیدن کودک کمک می‌کند و باعث می‌شود راحت‌تر و با آرامش بیشتری به خواب برود.

 

بیشتر بخوانید: با بی اشتهایی بچه ها چه کنیم

 

دادن احساس شادی‌ و ‌امنیت به کودک

باید به کودک خود احساس امنیت دهید. برای ایجاد این حس قبل از خواب کنار او بخوابید، او را بغل کنید و به او اطمینان بدهید که تنها خوابیدن به او آسیبی نمی‌رساند و شما همیشه حواس‌تان به او هست.

 

بهتر است قبل از خواب برای او داستان‌های شادی‌بخش بخوانید و از ورودش به دنیای بزرگ سالی بگویید. حتی می‌توانید داستان‌های قبل از خواب را با توجه به نیاز کودک خود انتخاب کنید. مهم این است فضای این داستان‌ها شاد و پر از حس امنیت باشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.