2022/09/25
۱۴۰۱ يکشنبه ۳ مهر
تعداد قسمت های سریال سفر سبز + ساعت پخش و تکرار از شبکه آی فیلم و آخر داستان

تعداد قسمت های سریال سفر سبز + ساعت پخش و تکرار از شبکه آی فیلم و آخر داستان

سریال سفر سبز چند قسمت است؟ آخر داستان آن چه اتفاقاتی می افتد و این سریال چه ساعتی از شبکه آی فیلم پخش و تکرار می شود؟

دوات آنلاین -سریال سفر سبز تولید سال 1381 یکی از ساخته های خوب محمدحسین لطیفی است که فیلمنامه آن را حسین پاکدل نوشته است. این سریال از ابتدا برای ایام محرم ساخته شد و اکنون شبکه آی فیلم تصمیم به پخش مجدد آن گرفته است.

عکسی از سریال سفر سبز

داستان سریال سفر سبز؛ از اول تا آخر

زوجی مسیحی به ایران می‌آیند و یک پسربچه‌ ایرانی را به عنوان فرزند خوانده همراه خود به آلمان می‌برند و نام دنیل را برای او انتخاب می کنند. آنها در سفر به کشورهای دیگر سه پسربچه را به عنوان فرزند خوانده قبول می‌کنند. این زن و شوهر در سفر به كشورهای گوناگون 3 پسر بچه را بعنوان فرزند خوانده قبول می كنند. یک پسر سیاه پوست، یک پسر ایرانی و یک پسر دو رگه. پس از مدتی كه بچه ها به سن 25 و 26 سالگی می رسند پدر خوانده آنها فوت كرده و قبل از فوت حقیقت را به آنها می گوید.

 

دنیل بعد از دیدن خوابی مشکوک تصمیم می‌گیرد به ایران بیاید و خانواده واقعی‌اش را پیدا کند. در طول مسیر پیدا کردن مادرش با ماجراهای فرعی زیادی روبه‌رو می‌شود تا اینکه نهایتا گذشته دنیل کشف و معلوم می‌شود او فرزند زن و شوهری دانشجو و مبارز در زمان انقلاب بوده که توسط کسی به ساواک لو داده می‌شوند و فرزندشان(که همان دنیل است) هم به آلمانی‌ها فروخته می‌شود.

 

سریال سفر سبز داستان واقعی زندگی چه کسی است

سریال سفر سبز  از زندگی واقعی یک ایرانی به نام اشک دالن ساخته شده است. اشک که متولد تفرش است در سال ۱۳۵۱ وقتی نوزاد بود در خیابان مولوی تهران جلوی در خانه ای رها شد. یک معلم او را پیدا کرد و چند روز بعد به پرورشگاه نارمک تحویل داد. پرستار ها چون دیدند این نوزاد خیلی گریه می کند اسم او را اشک گذاشتند. پس از مدتی یک زوج سوئدی اشک را به فرزندی قبول کردند و او را با خود به سوئد بردند. اشک دالن در سوئد بزرگ شد اما وقتی فهمید ایرانی است سعی کرد با فرهنگ کشورش آشنا شود و در نهایت انجمن ایران شناسی در منطقه ی اسکاندیناوی را راه اندازی کرد.  ترجمه اشعار مولانا و حافظ از دیگر کارهای او است.

 

پروفسور اشک دالن می گوید: من در نوجوانی فهمیدم که ایرانی ام و تصمیم گرفتم که زبان و ادبیات ایرانی را یاد بگیرم. من از وقتی توانستم اشعار حافظ و مولوی را بفهمم به ریشه ایرانی خودم افتخار کردم حتی اگر والدین اصلی خودم را نشناسم.

عکسی از سریال سفر سبز

سریال سفر سبز چند قسمت است

سفر سبز در 15 قسمت ساخته شده و هر قسمت آن حدود 45 دقیقه است.

 

ساعت پخش و تکرار از شبکه آی فیلم

این سریال هر روز ساعت 4 بعد از ظهر از شبکه آی فیلم پخش می شود و شما می توانید تکرار آن را در ساعت 12 شب یا 8 صبح روز بعد تماشا کنید.

عکسی از سریال سفر سبز

بازیگران سریال سفر سبز

این سریال بازیگران زیادی دارد که پارسا فیروزفر،محمدرضا شریفی نیا، مجید مظفری، عزت ا.. انتظامی، گوهر خیراندیش،لادن مستوفی ، حمیده خیر آبادی، آزیتا حاجیان، حسن پورشیرازی، سارا خوئینی ها و نادیا دلدار گلچین از بازیگران اصلی آن هستند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.