2022/05/26
۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ خرداد
چگونه زود بخوابیم؛ تکنیک های موثر

چگونه زود بخوابیم؛ تکنیک های موثر

بهترین روش ها برای این که سریع خواب تان ببرد در این مطل معرفی شده اند.

دوات آنلاین -اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید که خیلی دیر خواب تان می برد و مرتب در رختخواب غلت می زنید و از این دنده به آن دنده می شوید تا بلکه چشمان تان سنگین شود احتمالا بهداشت خواب را رعایت نمی کنید. پس حتما ادامه این مطلب را بخوانید تا با تکنیک های خواب زود و سریع آشنا شوید.

چه کار کنیم که زود خواب مان ببرد

نفس بکشید تا زود خواب تان ببرد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:‌ بیشتر افراد با مشکلات خواب از جمله نبود خواب کافی، نداشتن خواب آرام یا ترکیبی از هر دو دست‌وپنجه نرم می‌کنند. این ترفند ۴-۷-۸ با خاموش‌کردن واکنش استرس بدن تاثیر خود را می‌گذارد؛ به این معنی که خوابیدن راحت‌تر می‌شود و تمام کاری که باید انجام بدهید، این است که نفس بکشید.

 

گاه کمبود این ماده عامل بدخوابی و بدخلقی شماست. اندرو ویل، پزشک و نویسنده تحصیل‌کرده در هاروارد، از این روش پیروی می‌کند و می‌گوید این روش به اندازه داروهای آرام بخش موثر است.

 

- نفس خود را به طور کامل از طریق دهان بیرون دهید و صدای وووو ایجاد کنید.

 

- دهان خود را ببندید و به آرامی و از طریق بینی نفس‌تان را داخل بکشید و در ذهن‌تان تا ۴ بشمارید.

 

- نفس خود را تا هفت شماره نگه دارید.

 

بیشتر بخوانید: برای این که خوب بخوابیم چی بخوریم

 

- نفس خود را به طور کامل از طریق دهان بیرون دهید و در ذهن‌تان تا ۸ بشمارید و صدای وووو را ایجاد کنید. این یک نفس است. حالا دوباره استنشاق کنید و این چرخه را سه بار دیگر و در مجموع چهار نفس تکرار کنید. تکنیک تنفس ۴-۷-۸ توسط معلمان یوگا و مدیتیشن تایید شده است و به گفته داکتر ویل این تمرین در واقع یک آرامبخش طبیعی برای سیستم عصبی است.

برای این که زود و سریع بخوابیم چه کارهایی باید انجام بدهیم

تمرین مفید برای خواب سریع

بر خلاف داروهای آرامش‌بخش که اغلب هنگام شروع مصرف موثر هستند اما بعد از مدتی قدرت خود را از دست می‌دهند، این تمرین وقتی اولین بار آن را امتحان می‌کنید تاثیر کمی دارد اما با تکرار و تمرین هر بار موثرتر می‌شود و کم‌کم کمک‌تان می‌کند که راحت‌تر به خواب بروید. دست کم دو بار در روز این کار را انجام دهید. نباید به دفعات زیاد این کار را انجام دهید.

 

ویل می‌گوید که این تکنیک نه تنها برای داشتن خواب کافی بسیار موثر است، بلکه افراد می‌توانند در مواقع ناراحتی، تنش یا استرس هم از آن بهره‌مند شوند.

 

او گفت: هنگامی که این روش را با تمرین‌کردن آن به طور روزمره توسعه دهید، ابزار بسیار مفیدی خواهد بود که همیشه و در هر زمانی با خود خواهید داشت. خواب برای حفظ انرژی، متعادل‌کردن احساسات، کار و عملکرد تناسب اندام  همچنین سلامت کلی شما حیاتی است.

 

یک مطالعه در دانشگاه اوپسالا در سوئد نشان داد که اختلال خواب باعث تغییر متابولیسم و ​​افزایش توانایی بدن در ذخیره چربی می‌شود و این امر نشان‌دهنده ارتباطی قوی بین چاقی و کارهای شیفتی است. به علاوه برخی مطالعات نیز نشان داده‌اند که خواب کمتر از پنج ساعت در شب می‌تواند به اندازه استعمال سیگار مضر باشد.»

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.