2023/12/11
۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر
معمای پیچیده قتل 2 کارگر جوان

معمای پیچیده قتل 2 کارگر جوان

در این پرونده سه نفر به عنوان متهم دستگیر شده اند اما همگی ارتکاب قتل را انکار می کنند.

دوات آنلاین -سه مرد جوان که متهم به قتل آتشین دو کارگر در نزدیکی شهر ری هستند، در جلسه محاکمه مدعی شدند قتلی مرتکب نشدند و حاضرند برای اثبات ادعایشان شاهد به دادگاه بیاورند.

 

به نوشته روزنامه جوان، سال گذشته، مأموران پلیس تهران از آتش‌سوزی کانکسی در حاشیه شهر ری باخبر و راهی محل شدند. بعد از مهار آتش بود که مأموران در بررسی محل حادثه اجساد سوخته دو مرد را کشف کردند که شواهد نشان می‌داد این دو مرد در محل دیگری کشته شده و اجسادشان به این محل منتقل شده‌است. با انتقال اجساد به پزشکی قانونی تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه کارشناسان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کردند علت اصلی مرگ به خاطر شدت سوختگی غیر قابل تشخیص است.

 

با اعلام این گزارش، مأموران در گام دیگری از تحقیقات موفق شدند خانواده دو مرد ناشناس را شناسایی و مورد تحقیق قرار دهند، اما اولیای دم دو مقتول نیز گفتند آن‌ها کارگری می‌کردند و با کسی خصومتی نداشتند و به همین خاطر به کسی مشکوک نیستند.

 

بعد از بدست آمدن این اطلاعات سرانجام مأموران در تحقیقات توانستند سه مرد را به عنوان مظنون بازداشت کنند، اما همگی در بازجویی‌ها منکر قتل شدند.

 

با انکار متهمان، اما بنا به شواهد و قرائن موجود سه متهم راهی زندان شدند و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

جلسه محاکمه

متهمان در اولین جلسه رسیدگی به پرونده مقابل هیئت قضایی شعبه دهم قرار گرفتند. ابتدای جلسه اولیای‌دم مقتولان برای متهمان درخواست قصاص کردند و خواستند تا راز قتل و علت آن مشخص شود.

 

در ادامه متهمان یک به یک در جایگاه ایستادند و با انکار قتل از خودشان دفاع کردند. یکی از آن‌ها گفت: «خانه من در نزدیکی کانکسی بود که آتش گرفته بود. آن شب سر و صدای عجیبی شنیدم به همین خاطر از خانه بیرون رفتم و خودم را به کانکس رساندم. وقتی نزدیک کانکس رسیدم دیدم آتش گرفته و شعله آتش هم زیاد بود، اما با حضور مأموران پلیس و مأموران آتش نشانی آتش مهار شد. بعد از خاموش شدن آتش مأموران داخل کانکس رفتند تا اینکه اجساد دو مرد را از آنجا بیرون آوردند. باور کنید من آن‌ها را ندیده بودم و نمی‌شناختم و به همین خاطر هیچ خصومتی با آن‌ها نداشتم که بخواهم مرتکب قتل شوم.»

 

متهم دیگر نیز گفت: «من دو مقتول را از قبل می‌شناختم، اما حدود دو‌سالی بود که آن‌ها را ندیده بودم. باور کنید نمی‌دانم چه کسی یا چه کسانی با چه انگیزه‌ای آن‌ها را به قتل رسانده‌اند.»

 

سومین متهم نیز گفت: «هنگام آتش‌سوزی حوالی محل حادثه حضور داشتم به همین دلیل پلیس مرا بازداشت کرد، اما من هم بی‌گناهم و در این حادثه هیچ نقشی نداشتم و بی‌دلیل دستگیر شدم.»

 

در آخر متهمان مدعی شدند می‌توانند برای اثبات ادعاهایشان شاهدانی را به دادگاه احضار کنند تا بی‌گناهی‌شان اثبات شود.

 

با این پیشنهاد، هیئت قضایی جلسه دادگاه را به تاریخ دیگر موکول کرد تا شاهدان سه متهم به دادگاه احضار شوند و بعد از شنیدن توضیحات آن‌ها رأی صادر شود.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.