2024/03/04
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۴ اسفند
معمای قتل یک زن در باغ گیلاس

معمای قتل یک زن در باغ گیلاس

شواهد نشان می دهد مردی بعد از آشنایی اینستاگرامی با مقتول او را فریب داد و کشته است.

دوات آنلاین -مردی که متهم است پس از آشنایی اینستاگرامی با زنی جوان او را فریب داده و پس از قتل وی در باغ گیلاس، جسدش را در چاهی متروکه رها کرده برای فرار از اتهام سه روایت از ماجرا را مطرح کرد.

 

به نوشته روزنامه جوان اوایل اردیبهشت زن جوانی در تهران سراسیمه به اداره پلیس رفت و از ناپدید شدن ناگهانی خواهر ۳۸‌ساله‌اش به نام شهین خبر داد.

 

وی گفت: خواهرم چند سال قبل از شوهرش جدا شد و خانه‌ای در یکی از محلات جنوبی تهران اجاره کرد و تنها زندگی می‌کرد. ما با هم رفت و آمد داشتیم و هر روز هم تلفنی با هم حرف می‌زدیم که متوجه شدم با پسر جوانی در فضای مجازی آشنا شده‌است و قصد دارد با او ازدواج کند. امروز هر چقدر با تلفن همراهش تماس گرفتم جواب نداد و بعد هم به خانه‌اش رفتم که در خانه نبود. نگرانش شدم و همراه شوهرم از دوستان و بستگان سراغش را گرفتیم، اما او را پیدا نکردیم و الان نگرانم برای او اتفاق بدی رخ داده باشد.

 

آشنایی در اینستاگرام

با شکایت زن جوان پرونده به دستور قاضی عظیم سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

تحقیقات مأموران پلیس نشان داد شهین چند ماه قبل از طریق اینستاگرام با پسر جوانی به نام بهروز آشنا می‌شود و از آن روز به بعد با او ارتباط تلفنی، پیامکی و رفت و آمد به خانه او داشته است.

 

از سوی دیگر مأموران پلیس در بررسی‌های تخصصی دریافتند شهین آخرین بار با بهروز تلفنی صحبت کرده و قرار بوده همراه او به باغی حوالی جاجرود برود.

 

بدین ترتیب بهروز به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار گرفت و در نهایت چند روز قبل بازداشت شد.

 

سه روایت

متهم پس از دستگیری ابتدا منکر آشنایی با شهین شد، اما وقتی با شواهد و مدارک روبه‌رو شد در ادعایی سه روایت را بازگو کرد. وی در اولین روایت گفت: مدتی قبل در اینستاگرام با شهین آشنا شدم و پس از آن به هم علاقه پیدا کردیم و یکدیگر را دوست داشتیم و قرار بود به زودی با هم ازدواج کنیم. روز حادثه تلفنی با هم قرار گذاشتیم، اما برای من کار مهمی پیش آمد که سر قرار نرفتم و دیگر از او خبری ندارم.

 

متهم در بازجویی‌های بعدی روایت دیگری را بازگو کرد و در دومین روایت گفت: آن روز با شهین قرار گذاشتیم و به باغ یکی از دوستانم در جاجرود رفتیم. داخل باغ تعدادی از دوستانم بودند که شهین وارد باغ شد و من برای خرید به بیرون رفتم، اما وقتی برگشتم دوستانم ادعا کردند شهین را ندیده‌اند. دنبال او گشتم، اما پیدایش نکردم.

 

بررسی‌های مأموران نشان داد بهروز باز هم با تناقض‌گویی قصد فریب مأموران را دارد که برای چندمین بار مورد بازجویی قرار گرفت و این بار سومین روایت را به مأموران گفت: روز حادثه هر دو به باغ رفتیم و ساعتی هم با هم درباره زندگی آینده‌مان حرف زدیم، اما او از صحبت‌های من ناراحت شد و با قهر باغ را ترک کرد. دقایقی بعد دنبالش رفتم، اما او را پیدا نکردم و احتمال می‌دهم که در یکی از باغ‌ها حادثه‌ای برای او رخ داده باشد.

 

کشف جسد داخل باغ

پس از ادعا‌های متهم مأموران پلیس احتمال دادند که وی شهین را به قتل رسانده و داخل باغ دفن کرده است. مأموران چند روزی داخل باغ‌های اطراف به جست‌وجو پرداختند، اما اثری از شهین پیدا نکردند.

 

در حالی که تحقیقات برای بر ملا شدن سرنوشت زن گمشده ادامه داشت صبح روز شنبه هجدهم اردیبهشت مردی با مأموران پلیس شهرستان جاجرود تماس گرفت و اعلام کرد از داخل چاه باغش بوی متعفنی به مشامش می‌رسد که احتمال می‌دهد جسدی داخل آن باشد.

 

سپس مأموران پلیس و آتش‌نشانان راهی محل شدند و از داخل چاه ۲۵‌متری جسد زن جوانی را بیرون کشیدند که دست‌هایش از پشت با طناب بسته شده بود و حکایت از آن داشت بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.

 

بررسی‌های مأموران نشان داد جسد متعلق به زن جوانی به نام شهین است که خواهرش دو هفته قبل اعلام مفقودی کرده بود.

 

تکرار ادعا‌های قبلی

بدین ترتیب همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی برای مشخص شدن علت اصلی مرگ، متهم صبح دیروز برای تحقیق به دادسرای امور جنایی منتقل شد. وی در بازجویی‌ها دوباره همان ادعا‌های قبلی خود را تکرار کرد و مدعی شد که آن روز شهین قهر کرده و از باغ بیرون رفته است و او در مرگ زن مورد علاقه‌اش دخالتی نداشته است.

 

ادعا‌های متهم در حالی است که همه شواهد و دلایل نشان می‌دهد وی قاتل زن جوان است و به همین دلیل برای بازجویی‌های فنی و روشن شدن زوایای پنهان حادثه متهم به دستور قاضی پرونده در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.