2024/07/25
۱۴۰۳ پنج شنبه ۴ مرداد
اعتراف به قتل هولناک صاحبکار بعد از یک سال

اعتراف به قتل هولناک صاحبکار بعد از یک سال

مرد جوان پس از قتل صاحبکارش جسد او را مثله کرد و در بیابان آتش زد.

دوات آنلاین -جوان 24 ساله گچ کار، پس از گذشت یک سال از ماجرای گم شدن صاحبکارش، راز قتل و سوزاندن جسد مثله شده او در بیابان های جاده کلات را فاش کرد.

 

به نوشته روزنامه خراسان، پرونده این حادثه هولناک از هفدهم بهمن سال گذشته زمانی در دستور کار پلیس قرار گرفت که اعضای خانواده مرد 30 ساله ای به نام «علی – ی» با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی، اظهار کردند که او گچ کار ساختمان است و به قصد رفتن به سرکارش، از خانه خارج شده ولی دیگر به منزل بازنگشته، همه مکان هایی را که احتمال می دادیم علی به آن جا رفته باشد بررسی کردیم اما اثری از او نیافتیم!

 

به دنبال اظهارات این خانواده، پرونده ای در این باره تشکیل شد و در دایره فقدانی های اداره جنایی مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

کارآگاهان پس از چند روز فعالیت اطلاعاتی متوجه شدند که موتورسیکلت مرد گم شده در دست یکی از شاگردان گچ کار وی است و حدود 600 هزار تومان نیز از حساب علی به حساب صادق (شاگرد گچ کاری) کارت به کارت شده است. به دستور مقام قضایی این جوان 24 ساله دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت. وی مدعی شد که «علی» صاحبکارش است و مدت هاست که با یکدیگر در امور ساختمانی فعالیت دارند. او همچنین گفت: «علی» موتورسیکلت را به او سپرده تا به منزلش برود و مبلغ 600 هزار تومان دستمزدش را هم پرداخته است.

 

درحالی که هیچ گونه مدرک مستندی برای بازداشت صادق وجود نداشت، او با دستور مقام قضایی آزاد شد و جست وجوهای پلیسی برای یافتن سرنخی از مرد گم شده ادامه یافت و فرضیه های متفاوتی مورد بررسی های کارشناسی قرار گرفت تا این که با گذشت حدود یک سال از این ماجرا، احتمال وقوع جنایت درحالی قوت گرفت که پرونده مذکور زیر ذره بین «معمای جنایی» قرار داشت. 

 

با نمایان شدن کورسوهایی از روزنه های یک جنایت،  با صدور دستوری از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) این پرونده برای ادامه رسیدگی کارشناسی به دایره قتل عمد انتقال یافت و موضوع به طور محرمانه به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش شد.

 

دستگیری متهم

این گونه بود که قاضی دکتر حسن زرقانی با دقت به مطالعه سطر به سطر اوراق این پرونده یک ساله پرداخت و با کنار هم گذاشتن قطعات پازل های این «معمای جنایی» بی درنگ دستور دستگیری صادق (شاگرد گچ کار) را صادر کرد زیرا پیگیری هرکدام از سرنخ های موجود در پرونده مذکور به صادق می رسید و او آخرین نفری بود که با مرد 30 ساله ملاقات کرده بود!

 

با این دستور قضایی، گروه ویژه ای از کارآگاهان با هدایت  مستقیم سرهنگ سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) به طور غیرمحسوس فعالیت های اطلاعاتی خود را ادامه دادند و به مدارک مستندی دست یافتند که نشان می داد مرد 30 ساله به قتل رسیده است، بنابراین صادق (جوان 24 ساله) در حالی ناباورانه و برای بار دوم دستگیر شد که این بار با صراحت کامل و اعتماد به نفسی کاذب، هر گونه دخالت در ناپدید شدن صاحبکارش را انکار می کرد. اما وقتی به اتاق ویژه بازجویی های تخصصی هدایت شد و مقابل اسناد و مدارک انکارناپذیر قرار گرفت ناگهان اشک ریزان فریاد زد: او را کشتم، اما اشتباه کردم!

 

جزییات قتل

این متهم جوان که دیگر در حضور قاضی ویژه قتل عمد اقرار می کرد، در تشریح ماجرای این جنایت تکان هنده گفت: صاحبکارم به من توهین می کرد و دستمزدم را نمی پرداخت به همین دلیل اختلافات مالی بین ما به وجود آمد. این در حالی بود که من و او مدت ها با هم دوست بودیم و او مرا سر کار می برد و حتی گاهی در یک خانه مجردی ساعات زیادی را با هم می گذراندیم.

 

عامل این جنایت هولناک ادامه داد: روز حادثه (98.11.17) وقتی صاحبکارم آب پاکی را روی دستم ریخت و به من گفت که پولی به من نمی دهد، خیلی عصبانی شدم و به آن خانه مجردی در بولوار هدایت رفتم .منتظر فرصتی بودم تا این که به طور غافلگیرانه با آجر به سرش کوبیدم و وقتی فهمیدم دیگر جانی ندارد پیکرش را به داخل حمام کشاندم و جسد او را مثله کردم تا بتوانم به راحتی حمل کنم!

 

بعد هم اعضای بدن او را در کیسه های پلاستیکی گذاشتم و با موتورسیکلت خودش، به بیابان های روستای کلاکوب در جاده کلات بردم. سپس از باک موتورسیکلت مقداری بنزین کشیدم و جسد مثله شده را آتش زدم و تعدادی سنگ بزرگ و نخاله روی بقایای جسد ریختم و ...

 

در پی اعترافات متهم، گروهی از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) در کنار قاضی ویژه قتل عمد عازم جاده کلات مشهد شدند که در نهایت متهم به قتل محل به آتش کشیدن جسد مثله شده را در حالی نشان داد که هنوز استخوان های سوخته زیر نخاله ها باقی مانده بود!

 

 با مستندسازی کشف بقایای جسد توسط عوامل صحنه جرم و با صدور دستوری ویژه از سوی قاضی زرقانی، متهم به قتل مرد گچ کار برای انجام تحقیقات بیشتر و کشف زوایای پنهان این جنایت تکان دهنده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و بدین ترتیب بررسی ها در این باره ادامه یافت.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.