2024/03/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ اسفند
آمار جالب وریا غفوری؛ گلزن ‌ترین مدافع تاریخ استقلال

آمار جالب وریا غفوری؛ گلزن ‌ترین مدافع تاریخ استقلال

وریا غفوری در‌مجموع ‌30 گل لیگ ‌برتری خود توانسته 17‌گل آن را با پیراهن استقلال به ثمر برساند.

دوات آنلاین -در‌حالی که استقلال در مسجدسلیمان در آستانه شکست قرار داشت و مهاجمان آبی‌ پوش نتوانسته بودند تیمشان را نجات بدهند، وریا غفوری کاپیتان استقلال نیز برای چهارمین بار در لیگ بیستم در قامت گلزن حاضر شد و با ضربه سر قفل دروازه نفت را شکست تا این‌چنین شاگردان فکری با دست خالی از مسجدسلیمان بازنگردند و این گلزنی نیز برای خود وریا غفوری هم باعث یک تاریخ‌سازی مهم شد. چرا که غفوری موفق شد سی‌امین گل خود در تاریخ رقابت‌های لیگ را به ثمر برساند؛ نکته جالب‌توجه این‌که او به‌عنوان مدافع راست استقلال، در‌حال‌حاضر برترین گلزن استقلال با به ثمر رساندن 4 گل در لیگ بیستم نیز محسوب می‌شود.

 

خراسان نوشت: کاپیتان استقلال با این تعداد گل همچنین در رده دوم جدول برترین مدافعان گلزن تاریخ لیگ برتر قرار دارد که رکوردی منحصر به‌فرد برای او محسوب می‌شود.

 

گلزنی در ذوب آهن

در صدر جدول برترین گلزنان تاریخ رقابت‌های لیگ برتر، سیدمحمد حسینی مدافع پیشین تیم ذوب ‌آهن ‌حضور دارد؛ او بیشتر گل‌هایش در لیگ را در تیم‌های ذوب‌آهن و ابومسلم به ثمر رساند و در‌مجموع با 35 گل، عنوان برترین مدافع گلزن تاریخ لیگ را به خود اختصاص داده است؛ غفوری با رساندن شمار گل‌هایش به عدد‌30، حالا در رده دوم قرار دارد که با توجه به آمادگی و درخشش او در ترکیب استقلال، پیش‌بینی می‌شود بتواند با شکست این رکورد، به صدر جدول برترین مدافعان گلزن تاریخ رقابت‌های لیگ برسد.

 

30 گل لیگ برتری

وریا غفوری در‌مجموع‌30 گل لیگ ‌برتری خود توانسته 17‌گل آن را با پیراهن استقلال و طی 5 فصل حضور در جمع آبی‌پوشان و انجام 104 مسابقه به ثمر برساند؛ البته که غفوری بجز لیگ برتر، در جام‌حذفی با 5 گل و در لیگ قهرمانان آسیا هم با ثبت 3 گل برای استقلال آمار درخشانی نیز دارد. دیگر گل‌های وریا غفوری در لیگ‌برتر با پیراهن تیم‌های مختلف، برای سپاهان (2 گل)، نفت تهران (3 گل)، شهرداری تبریز (3 گل) و پاس همدان (5 گل) بوده است.

 

کاپیتان استقلال در لیگ بیستم با گلزنی مقابل نفت توانست یک عنوان رکورد ویژه را هم به نام خود کند؛ او حالا با رساندن تعداد گل‌هایش در استقلال به عدد 17، برترین مدافع گلزن تاریخ این باشگاه در رقابت‌های لیگ نیز محسوب می‌شود و توانسته از فرزاد مجیدی که 16 گل برای استقلال به ثمر رسانده، عبور کند.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.