2021/06/20
۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد
سریال سیاوش چند قسمت است + نقد

سریال سیاوش چند قسمت است + نقد

خط اولیه داستان سریال سیاوش تکراری است؛ ماجرای جوانی که به خاطر پول، مجبور است با دختری ازدواج کند که دوستش ندارد. با این حال ممکن است در ادامه، مسیر قصه تغییر کند

دوات آنلاین -سریال سیاوش به کارگردانی سروش محمد زاده و تهیه‌ کنندگی مهدی یاری وارد شبکه نمایش خانگی شده و باید دید در رقابت با سایر مجموعه ها به چه جایگاهی دست پیدا می کند و آیا در جذب مخاطبان موفق خواهد بود یا نه.

پوستر سریال سیاوش

تعداد قسمت های سریال سیاوش

سریال سیاوش مجموعه 18 قسمتی است که در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود و زمان پخش آن نیز هر هفته روزهای جمعه خواهد بود. در ادامه نقد خراسان بر این سریال را بخوانید:

عکسی از سریال سیاوش

داستان تکراری و کیفیت معمولی

خط اولیه داستان سریال سیاوش تکراری است؛ ماجرای جوانی که به خاطر پول، مجبور است با دختری ازدواج کند که دوستش ندارد. با این حال ممکن است در ادامه، مسیر قصه تغییر کند و هنوز راه زیادی تا پایان سریال باقی است. در حالی که مدتی پیش گفته می‌شد «سیاوش» اسپین‌آف (مجموعه فرعی) سریال نمایش خانگی ممنوعه است، اما با مرور قسمت نخست، به نظر می‌رسد «سیاوش» در عین برخورداری از حال‌وهوای مشابه، دارای قصه‌ای مستقل نسبت به «ممنوعه» است.

 

با این حال باید منتظر ماند و ادامه قصه را دید. «سیاوش» در قسمت اول از نظر کیفیت ساخت، تقریبا مشابه «ممنوعه» نشان می‌دهد و اگرچه ضعف‌هایی در فیلم نامه و کارگردانی دارد، اما در سطح استاندارد نمایش خانگی عمل می‌کند و چیزی ضعیف‌تر از آثار معمول نمایش خانگی نیست.

 

وفور بازی ‌های متوسط در سریال سیاوش

میلاد کی ‌مرام که در قسمت نخست سریال، در مرکز قرار دارد، به نظر می‌رسد در نقش «سیاوش» تا حدود زیادی شخصیت خودش را در چندین اثر قبلی تکرار کرده؛ یک شخصیت عصبی، غیرتی، لجوج و بسیار برون‌گرا که هر لحظه برای انفجار، نیازمند یک جرقه کوچک است.

 

چهره‌پردازی او نیز آثار قبلی‌اش چون «امیر» و همچنین «ممنوعه» را به خاطر می‌آورد. محمد ولی‌زادگان، مرجان اتفاقیان و رضا کیانیان دیگر بازیگران قسمت اول «سیاوش» را تشکیل می‌دهند که بازی‌های متوسطی را به نمایش گذاشته‌اند. چهره‌هایی چون مجید صالحی و ترلان پروانه نیز هنوز به قصه وارد نشده‌اند. در مجموع به نظر می‌رسد «سیاوش» از نظر نقش‌آفرینی، چنگی به دل نمی‌زند و شگفت آن که بر اساس تیتراژ پایانی سریال، ظاهرا میلاد کی‌مرام در نقش بازیگردان نیز ظاهر شده است؛ اتفاقی که برای بازیگری در قواره کی‌مرام، تا حدی عجیب است.

 

مشخص نیست نقش این بازیگر در مقام بازیگردان تا چه اندازه تأثیرگذار بوده، اما به هر حال بازیگردان را نمی‌توان نسبت به بازی‌های ضعیف سریال فاقد سهم دانست.

 

لوازم آشپزخانه کالا و ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
وحید 1400/03/04
ی کلیشه ی جالب دگ از جنوب شهر خوب بود سریالش بعد از سریال قورباغه میشه گفت بهترین سریال شبکه خانگی بود هرچند تاالان رودست سریال قورباغه ندیدم اما سیاوشم نسبت ب باقی سریالا قابل تحمل تره عشق است صابر ساقی دقیقا ی نقش تعصبی جنوب شهری رو نشون همه داد موفق باشین♡
سعید 1400/02/31
سریال سیاوش واقعا سریال خوبیه نقش مجید صالحی دیگه اتش به پا کرده این فیلم واقعا اموزنده هستش
گلی درویشی 1400/02/29
سلام من وقتی سریال سیاوش رو دیدم قسمت های اولش خیلی خوب بود ولی تا رسید به آخرش فک کنم یه کاری کردن که موضوع و مطلب فیلم سریع معلوم بشه و زود تمومش کنن. حیف این فیلم که خراب کردنش.
گلی درویشی 1400/02/29
سلام من وقتی سریال سیاوش رو دیدم قسمت های اولش خیلی خوب بود.
ناشناس 1400/02/24
سریال سیاوش هم قشنگه هم اموزنده است و بازیگران خیلی خوبی هم داره
ناشناس 1400/02/24
سریال سیاوش خیلی سریال قشنگیه من خیلی سریال سیاوش رو دوست دارم به خصوص اقای میلاد کی مرام و مجید صالحی این دوتا بازیگر خیلی خوب بازی میکنن به خصوص مجید صالحی
ناشناس 1400/02/18
خیلی فیلم خوبیه مخصوصا وقتی سیاوش و مارال در برابر هم قرار میگیرند و با هم حرف میزنن خیلی خوبه فقط نقش سیاوش و مارال ..... فقط حیف که کمه
ناشناس 1400/02/07
فیلمنامه خیلی سردرگم و بلاتکلیف هست معلوم نیست میخواد چه پیامی به مخاطب بده و چی رو داره دنبال میکنه ولی تو این سریال بازی مجید صالحی واقعاً خوب و متفاوت بود همه رو غافلگیر کرد . میلاد کی مرام همیشه نقش یک آدم جدی رو بازی کرده ولی برای مجید صالحی که اکثراً نقشهای طنز و با خنده کار کرده میشه گفت واقعاً نقش صابر رو خوب از آب درآورده و هرجا هست هیجان فیلم بالا میره یک جورایی انگار صابر قهرمان داستانه تا سیاوش
سینا شکوری 1400/02/01
ضعف های زیادی تو فیلمنامه و شخصیت پردازی داره اما هزار رحمت به سریال های دیگه شبکه نمایش خانگی داره ... بعضی سکانس ها و قسمت ها و دیالوگ ها قشنگه و می ارزه دیدنش برای نمونه قسمت نهم و سکانس درگیری مجید صالحی بهترین قسمت سریال تا اینجای کار است ... اما کاش فیلم قهرمان می ساخت کاش قصه پرکشش و درگیر کننده و گیرایی داشت که ما رو وابسته شخصیت ها می کرد کاش اینقدر شلختگی و بهم ریختگی روایت که الان هست رو نداشت ....میلاد کی مرام نه شخصیته نه تیپ و نه قهرمان اصلا معلوم نیست چه دیدگاهی داره و دنبال چیه ؟؟ بازم مجید صالحی رو بهتر دیدم و تکلیفش با خودش روشنه ..... در مجموع در مقایسه با تمام سریال های خانگی این یک سال اخیر من سیاوش رو پیشنهاد می دم
مجیر 1400/01/02
درود و شادباش ویژه نوروز باستانی و فروردینگان (روز فروردین از ماه فروردین) در مورد بازی در سریال سیاوش باید بگویم بازی خسته کننده و کلیشه آقای کی مرام و خانم پروانه و دیگر بازیکنان بسیار بسیار ضعیف و پائین تر از متوسط میباشد. ولی با ورود و بازی مجید صالحی در بعضی از سکانس ها خسته کتتدگی سریال کمتر شده، بازی و دیالوگ گویی آقای صالحی گرچه چنگی به دل نمیزند ولی باید اذعان نمود که مرکزیت داستان برای بسیاری از تماشاگران از سیاوش به صابر تغییر کرده و صابر مرکز تو.جه مخاطب قرار گرفته، در اولین رویارویی کی مرام و صالحی در یکی از پلانها کوچکی بازی کی مرام در نقش سیاوش در برابر مجید صالحی که نقش مکمل هم محسوب نمیگردد معلوم میشود و به قول معروف مجید صالحی در بازی و قدرت بیان کی مرام را قورت میدهد به نحوی که هیچکدام از مخاطبان اهمیتی به حضور سیاوش در آن صحنه نمیدهند و در سکانس دیگری که آقای کیانیان و مجید صالحی برای اولین بار رو در رو قرار میگیرند بازی آقای کیانیان از زیر متوسط اوج میگیرد و مخاطب را جذب میکند تا جایی که مخاطب اهمیت نقش عمو نصرت را در سکانسهای قبلی جدی نمیگرفت، بخصوص در صحنه رویارویی کیانیان با کی مرام در سکانسی که عمو نصرت برای اولین بار به سیاوش پیشنهاد بازگرداندن دخترش را میدهد و آقای کی مرام چنان بازی مصنوعی از خود ارائه داد که در بازی نقش روبروی خود یا مکمل آن سکانس نیز تاثیر گذاشت و بازی آقای کیانیان نیز تصنعی و غیر قابل قبول در حد و اندازه آقای کیانیان نبود را تا حد بازی یک بازیگر آماتور پائین آورد. ولی چه میشود گفت؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.