2022/12/02
۱۴۰۱ جمعه ۱۱ آذر
شكارچیان زنان گرفتار پلیس شدند

شكارچیان زنان گرفتار پلیس شدند

متهمان علاوه بر سرقت اموال زنان و دختران جوان چهار‌نفر از آن‌ها را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

دوات آنلاین -اعضای یک باند زورگیری خشن که در پوشش مسافربری، زنان را ربوده و پس از سرقت اموالشان به آن‌ها تعرض می‌کردند، بازداشت شدند.

 

به نوشته روزنامه جوان  اوایل پاییز امسال زن جوانی سراسیمه به اداره پلیس رفت و از سه مرد جوان که در پوشش مسافرکشی اموالش را سرقت کرده بودند، شکایت کرد. شاکی در توضیح ماجرا گفت: ساعتی قبل در یکی از خیابان‌های شمالی تهران سوار خودروی مسافرکشی شدم که علاوه بر راننده دو مرد جوان هم به عنوان مسافر در صندلی عقب نشسته بودند.

 

من در صندلی جلو نشستم و راننده هم به راه افتاد تا اینکه پس از طی مسافتی متوجه شدم راننده مسیرش را تغییر داد. وقتی به او اعتراض کردم دو مردی که عقب نشسته بودند از پشت چاقویی را به پهلویم گذاشتند و تهدید کردند سکوت کنم. از ترس دست و پایم می‌لرزید و توان هیچ حرکتی هم نداشتم که راننده وارد بزرگراهی شد و به سوی جنوب تهران ادامه مسیر داد. او در نهایت خودرواش را در مکانی خلوتی در اطراف تهران نگه داشت و بعد سه نفری همه طلا‌ها و اموال با ارزشم را به زور گرفتند و بعد در همان مکان مرا رها کردند و به سرعت از محل دور شدند.

 

زورگیری با خودروی سرقتی

با شکایت زن جوان تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

 

نخستین بررسی‌ها نشان داد زورگیران مسافرکش‌نما چند روز قبل از زورگیری خودروی پرایدی را سرقت کرده و بعد با خودروی سرقتی اقدام به زورگیری کرده‌اند. همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه چند زن جوان دیگر هم به اداره پلیس رفتند و از سه زورگیری مسافرکش نما به اتهام سرقت اموالشان شکایت کردند.

 

مأموران پلیس در بررسی شکایت‌ها دریافتند زورگیران برای اینکه شناسایی نشوند ابتدا خودروی مسافرکشی را در تهران کرایه و بعد با تهدید چاقو و ضرب و جرح خودرو را سرقت می‌کنند. آن‌ها پس از سرقت خودرو طعمه‌های خود را که اکثراً زن‌ها و دختران جوان هستند به عنوان مسافر سوار کرده و اموال آن‌ها را به زور سرقت می‌کنند.

 

کتکم زدند

یکی از شاکیان که زن ۲۵‌ساله‌ای بود، گفت: روز حادثه از محل کارم بیرون آمدم و برای رفتن به خانه‌مان سوار خودروی پژویی شدم که راننده آن مرد جوانی بود. او کمی آنطرفتر دو پسر جوان را هم به عنوان مسافر سوار کرد و دوباره به راه افتاد. وقتی دو پسر سوار شدند من به آن‌ها مشکوک شدم و از راننده خواستم خودرواش را نگه دارد که پیاده شوم که یکی از آن‌ها مرا با چاقو تهدید کرد تا هیچ حرکتی نکنم. من تصمیم گرفتم با داد و فریاد از راننده‌های عبوری درخواست کمک کنم، اما دو پسر جوان مرا به شدت کتک زدند و حتی با چاقو مرا زخمی هم کردند. آن‌ها پس از اینکه طلاها، گوشی تلفن همراه و اموال قیمتی‌ام را سرقت کردند مرا از داخل خودرو به بیرون انداختند و بعد از محل گریختند.

 

مرگ مسافر

در حالی که تعداد شکایت‌ها از زورگیران شرور به عدد‌۲۰ رسیده بود و همچنین مشخص شد متهمان علاوه بر سرقت اموال زنان و دختران جوان چهار‌نفر از آن‌ها را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند به مأموران پلیس خبر رسید زن جوانی که از سوی سه مرد زورگیر مسافرکش نما ربوده شده‌بود، خودش را از داخل خودروی آن‌ها به بیرون انداخته و زخمی و راهی بیمارستان شده است.

 

بدین ترتیب مأموران برای تحقیق به بیمارستان رفتند که تیم پزشکی اعلام کرد زن زخمی هنگام حادثه به خاطر ترس زیاد سکته کرده و جان باخته است.

 

با اعلام مرگ زن جوان پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و کارآگاهان تحقیقات فنی و گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری سارقان انجام دادند تا اینکه مدتی بعد سارق جوانی را به نام اردشیر که مقداری طلای سرقتی همراه داشت، بازداشت کردند. بررسی‌ها نشان داد طلا‌ها متعلق به همان زنی است که مدتی قبل هنگام پرت شدن از خودروی زورگیران به کام مرگ رفته‌بود و اردشیر هم یکی از سه سارقی است که از پاییز امسال دست به سرقت‌های سریالی از زنان و دختران می‌زنند.

 

متهم در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی با همدستی دو نفر از دوستانش به نام‌های بابک و سیروس اعتراف کرد.

 

آخرین زورگیری

پس از اعتراف متهم به سرقت‌های سریالی با همدستی دو نفر از دوستانش به نام‌های بابک و سیروس مأموران پلیس تحقیقات خود را برای دستگیری دو متهم ادامه دادند تا اینکه مدتی بعد هنگام گشت زنی در یکی از خیابان‌های شمالی تهران متوجه شدند دختر جوانی داخل خودروی پرایدی که دو مرد سرنشین آن هستند درخواست کمک می‌کند.

 

دختر جوان با داد و فریاد با مشت به شیشه‌های خودرو می‌کوبید که مأموران به تعقیب خودروی پراید پرداختند و در نهایت پس از تعقیب و گریز کوتاه خودرو را متوقف کردند. مأموران راننده خودرو را که بابک نام دارد، دستگیر کردند و دختر جوان را نجات دادند، اما متهم دیگر که سیروس نام دارد موفق به فرار شد.

 

دو متهم چند روز قبل مقابل بازپرس پرونده با همدستی سیروس به سرقت‌های سریالی از زنان و دختران در پوشش مسافرکشی اعتراف کردند.

 

بابک گفت: ما سه نفر سابقه داریم و در زندان با هم دوست شدیم. وقتی آزاد شدیم این باند را تشکیل دادیم که ابتدا به سراغ راننده‌های مسافرکش می‌رفتیم و خودروی آن‌ها را به زور سرقت می‌کردیم. پس از آن با خودروی سرقتی داخل خیابان‌های شمال و غرب و گاهی هم شرق تهران شروع به دور دور می‌کردیم و در پوشش مسافرکشی طعمه‌های خود را که دختران و زنان جوان بودند به دام می‌انداختیم و اموال آن‌ها را سرقت می‌کردیم.

 

متهمان در ادامه آزار و اذیت چهار‌شاکی را انکار کردند و مدعی شدند که همدست فراری‌شان طعمه‌ها را آزار می‌داده است. این ادعای متهمان در حالی بود که چهار دختر جوان بابک و متهم فراری را به عنوان متجاوز شناسایی کردند.

 

تحقیقات برای دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.