2024/03/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ اسفند
حرف های خواندنی سامرند معروفی بازیگر نقش سعید در سریال بیگانه ای با من است

حرف های خواندنی سامرند معروفی بازیگر نقش سعید در سریال بیگانه ای با من است

قبل از من، همسرم در این سریال بازی می کرد. چند گزینه برای بازی در نقش سعید داشتند که با آن ها به نتیجه نرسیدند. 4، 5 ماه از فیلم برداری گذشته بود که من به گروه ملحق شدم.

دوات آنلاین -سامرند معروفی که در سریال بیگانه ای با من است نقش سعید را بازی کرده می گوید در رشته گرافیک تحصیل کرده، آن هم زمانی که به واسطه شغل پدرش ساکن اصفهان بودند و رشته سینما در مقطع هنرستان در آن شهر وجود نداشت. البته به دلیل علاقه خود به بازی و فضای هنری در انجمن سینمای جوانان اصفهان فعالیت خود را زمانی که نوجوان بود، آغاز کرد و چند فیلم کوتاه هم ساخت، همزمان بازیگری تئاتر را هم ادامه داد و بعد در فضای دستیاری کارگردان و بازی در آثار نمایشی و سینمایی پا گذاشت. مخاطب پیش از این بازی او را در آثاری همچون «مینو» و «خانواده دکتر ماهان» دیده است. گفت و گوی خراسان با او را بخوانید:

 

بازتاب بازی در نقش سعید در سریال بیگانه ای با من است

*چه بازتاب هایی در خصوص سریال «بیگانه ای با من است» و نقش «سعید» دریافت کردید؟

مردم لطف داشتند. در یک دوره بازی کردم و حدود 7، 8 سال بازی نکردم و ‌کار برنامه ریزی و دستیاری را انجام دادم. در سریال های «مینو» و «خانواده دکتر ماهان» هم برنامه ریز و دستیار بودم و هم بازی می کردم اما در «بیگانه ای با من است» فقط بازی کردم. وقتی در یک اثر چند مسئولیت داری، ناخودآگاه انرژی ات تقسیم می شود به همین دلیل از بازی ام در 2 اثر یاد شده خیلی راضی نیستم.

 

در «بیگانه ای با من است» چون فقط بازی می کردم تمام تلاش خود را کردم‌ که کار را به نحو احسن انجام دهم. پیام هایی که دریافت کرده ام خوب بوده و نشان می دهد که زحماتم به ثمر نشسته است.

 

*پس از بازی در نقش «سعید» راضی هستید؟

اگر بگویم کاملاً راضی هستم حرف درستی نیست بلکه رضایت بیشتری از خودم دارم. هر کار جدیدی برایم تجربه ای تازه است و در این سریال خیلی تجربه ها کسب کردم و می کوشم که کارهای بعدی ام نتیجه  بهتری داشته باشد.

سامرند معروفی بازیگر نقش سعید در سریال بیگانه ای با من است

نحوه انتخاب برای نقش سعید

*از چگونگی انتخاب تان برای نقش «سعید» بگویید.

قبل از من، همسرم در این سریال بازی می کرد. چند گزینه برای بازی در نقش سعید داشتند که با آن ها به نتیجه نرسیدند. 4، 5 ماه از فیلم برداری گذشته بود که من به گروه ملحق شدم. گویا به طور اتفاقی از من صحبت شده بود و به من پیشنهاد بازی دادند. روزی که سر صحنه رفتم و آقای «امینی» را دیدم سکانس سختی را به من داد که بخوانم. چند روز بعد با من تماس گرفتند و قرارداد بستم. آقای «امینی» به من گفت که وقتی تو را دیدم حس کردم بازیگر نقش «سعید» را پیدا کرده‌ام.

 

هم بازی شدن با همسر

*با همسرتان در سریال «مینو» برای چندمین بار هم بازی بودید؟

 «مینو» اولین تجربه همکاری من و همسرم ،«مهدیه نساج» و همکاری مان در چند پروژه دیگر هم اتفاقی بود؛ مثلاً هم بازی شدن مان در سریال «خانواده دکتر ماهان». البته در خانه همفکری می‌کنیم و همکاری با هم خیلی لذت بخش است. فکرهای مان خیلی به هم نزدیک است.

سامرند معروفی بازیگر نقش سعید در سریال بیگانه ای با من است

بازی در قالب 2 شخصیت

*در مواجهه با 2 شخصیت «سعید» و «اکبر» چه برخوردی داشتید؟

 خانم «فروهیده»، نویسنده سریال، کار را خیلی درست انجام داده چون به 20 کاراکتر اصلی در سریال به شکل جداگانه پرداخته که به نظرم خیلی توانایی می خواهد. درباره نقش سعید این را بگویم که در مقطعی به خاطر کارم در جامعه زیاد رفت و آمد می کردم و با آدم های مختلفی  برخورد داشتم و نمونه شخصیت سعید را در جامعه زیاد دیده ام. ویژگی های این گونه شخصیت ها در حافظه من وجود داشت که به کمک آن، نقش سعید را بازی کردم.

 

همچنین سر صحنه برای بازی در این نقش، ایده هایی به آقای امینی می دادم تا این که به نتیجه مشترک می‌رسیدیم. مسئله خیلی مهمی که من و آقای امینی روی آن تاکید داشتیم این بود که برای شخصیت سعید تیپ سازی نکنیم و آدمی باشد که نمونه عینی اش را در جامعه دیده ایم به همین جهت سعید وقتی در قالب شخصیت اکبر می رود خیلی آرام تغییر می کند. البته سعی کردیم اندکی از شخصیت سعید در شخصیت کنونی او باشد.

 

بیشتر بخوانید: ناگفته های ایوب آقاخانی بازیگر نقش جاوید

 

*بازی این 2 شخصیت چه چالش هایی برای تان داشت؟

کار بانمکی که می کردم این بود که وقتی سر صحنه می رفتم در مسیر خانه تا سرکار،  موسیقی هایی را که به کاراکتر سعید و حال و هوای آن دوران می خورد، گوش می دادم و تا می رسیدم سعید آماده بازی بود. در ابتدا بازی در این 2 نقش برایم چالش داشت اما با گذشت زمان عادت کردم. روزهایی باید هر دو شخصیت را بازی می کردم و در اتاق گریم در قالب شخصیت سعید می‌رفتم و بعد از فیلم برداری دوباره برای اکبر گریم می‌شدم.

 

*چه کارهایی در آینده از شما خواهیم دید؟

هم اکنون من و همسرم در حال ضبط چند «پادکست» هستیم. پیشنهاد کاری هم دارم که در حال بررسی است. برای سریال نوروزی شبکه 3 سیما هم گفت و گو هایی کرده ایم. یک فیلم سینمایی در نوبت اکران از یک کارگردان فیلم اولی دارم که خبرش را اعلام نکرده اند.

 

*کارشناس گرافیک هستید. چرا همین رشته را ادامه ندادید؟

در دبیرستان در رشته گرافیک تحصیل کردم و در دانشگاه هم گرافیک خواندم. هنوز گاهی به صورت پراکنده با شرکت تبلیغاتی یکی از دوستانم همکاری می کنم. البته تحصیل در رشته سینما را بنا به دلایل شخصی رها کردم.  این را هم بگویم که به خاطر شرایط کاری پدرم در اصفهان زندگی می کردیم و از انجمن سینمای جوانان آن جا فعالیت ام را شروع کردم و چندین  فیلم کوتاه و مستند ساختم.

 

*برنامه آینده تان چیست؟

امیدوارم شرایطی پیش بیاید تا فیلم ام را بسازم ولی بازیگری، برنامه ریزی و دستیاری کارگردان  را همچنان ادامه می دهم.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.