2024/03/01
۱۴۰۲ جمعه ۱۱ اسفند
چرا گل محمدی سکوت کرده است

چرا گل محمدی سکوت کرده است

روابط عمومی باشگاه پرسپولیس می گوید ریشه شیطنت ها را پیدا کرده اند.

دوات آنلاین -پرسپولیسی‌ها این روزها تا حد بسیار زیادی هواداران خود را ناامید کرده‌اند و نتایج نه‌چندان دلچسب آنها در 3 هفته گذشته‌ در لیگ برتر و البته رقابت فینال لیگ قهرمانان آسیا باعث شده آنها حال خوشی را که در سال‌های گذشته داشتند، حداقل در هفته‌های اخیر نداشته باشند و دلخوش به این باشند که تصمیمات یحیی گل‌محمدی طوری باشد که تیم از این رکود خارج شده و بتواند در هفته‌های پیش‌ رو بار دیگر با جمع‌آوری امتیازات در قامت یک مدعی مدافع عنوان قهرمانی ظاهر شود.

 

دستاورد سرخ‌ها در 3 هفته گذشته لیگ برتر 3 تساوی بوده که باعث شده حساب و کتاب هواداران این تیم برای حضور تیم محبوب‌شان در پایان بازی‌های عقب‌افتاده درست از آب درنیاید و حالا تنها دلخوشی‌شان این باشد که تیم محبوب‌شان تنها تیمی است که در لیگ برتر طعم شکست را نچشیده و با این رکورد پا به دیدار دربی می‌گذارد اما قطعا آنها از 3 تساوی پیاپی برابر نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان راضی نیستند و بر این باورند تیم‌شان که روزی به بردن عادت داشت، رفته‌رفته این عادت را ترک می‌کند.

 

البته در سوی مقابل، یحیی گل‌محمدی هم دلایل خاص خود را برای نتیجه‌نگرفتن‌های اخیر دارد و با کمی تامل درخصوص مشکلاتی که او به‌عنوان سرمربی دارد، می‌توان متوجه شد که حرف‌هایش چندان هم بیراه نیست و پرسپولیسی که دیگر آن اسکلت فصل قبل را ندارد و با جدایی ترابی، علیپور، بیرانوند، محمد نادری، شجاع خلیل‌زاده و بشار رسن که همه‌شان جزء بازیکنان تاثیرگذار این تیم بوده‌اند، ضعیف‌تر شده است، باید مجدد پوست بیندازد و به روزهای اوج خود نزدیک شود.

 

همه این مشکلات و البته محرومیت عیسی آل‌کثیر باعث شده که یحیی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد اما او این روزها کمتر از قبل صحبت می‌کند و کسانی که او را خوب می‌شناسند بر این باورند که سکوت یحیی نشانه خوبی نیست و از او به‌عنوان آتش زیر خاکستر یاد می‌کنند.

 

 اولتیماتوم هیات ‌مدیره، یحیی را ساکت کرد؟

بعد از اینکه یحیی گل‌محمدی گلایه‌های تند و تیزی علیه مدیر سابق باشگاه و برخی اعضای هیات‌مدیره مطرح و آنها را عامل جدایی بدون دلیل بشار رسن معرفی کرد، برخی رسانه‌ها با انتشار خبری به این گلایه‌های سرمربی سرخ‌ها پرداختند و عنوان کردند که این صحبت‌ها به مذاق اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس خوش نیامده و آنها طی تماسی با جعفر سمیعی ضمن بیان ناراحتی‌هایشان، از او خواسته‌اند که مقابل این صحبت‌های سرمربی تیم را بگیرد تا علاوه‌بر اینکه تمرکز تیم برهم ‌نخورد، فشار بیشتری نیز بر آنها وارد نشود.

 

حالا برخی‌ بر این باورند که جعفر سمیعی این گلایه‌ها را به گوش سرمربی تیمش رسانده و از او خواسته که برای شعله‌ور نشدن این آتش فعلا از پرداختن به این مشکلات خودداری کند تا حاشیه‌های اطراف تیم کمتر شده و تمرکز کادرفنی و بازیکنان نیز برهم نخورد و دلیل اینکه یحیی به کنفرانس خبری قبل و بعد بازی نمی‌رود، همین گوشزدی است که مدیرعامل باشگاهش به او کرده است.

 

می‌خواهد از سوالات حاشیه‌ای فرار کند!

برای آگاهی از صحت و سقم این موضوع که یحیی به‌دلیل اولتیماتوم هیات‌مدیره باشگاه در کنفرانس‌های خبری شرکت نمی‌کند، با یکی از نزدیکان سرمربی پرسپولیس صحبت کردیم تا متوجه شویم این فرار یحیی از دست خبرنگاران به همین دلیل بوده یا دلایل دیگری در آن دخیل است.

 

این فرد در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «بعد از اینکه گل‌محمدی در فرودگاه آن صحبت‌ها را علیه هیات‌مدیره باشگاه بیان و از جدایی بشار رسن انتقاد کرد، حاشیه‌های زیادی برای خودش و تیم ایجاد شد و یحیی که در کل فردی نیست که حاشیه‌ها را دوست داشته باشد و از آن فراری است بعد از این جریان تصمیم گرفت که فعلا حضور در کنفرانس‌های خبری را به حمید مطهری بسپارد تا مجبور نباشد درخصوص مشکلاتش صحبتی را مطرح کند. البته او در ابتدا از مدیرعامل باشگاه به‌خاطر بیانیه‌ای که روی سایت باشگاه قرار گرفت، ناراحتی‌هایی داشت اما بعد از اینکه متوجه شد که این کار با فشار برخی افراد صورت گرفته، شرایط را درک کرد.»

 

اما اینکه چرا گل‌محمدی در مصاحبه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کند و تنها در برابر رسانه‌های مکتوب و آنلاین ظاهر نمی‌شود، موضوعی است که شاید برای خیلی‌ها علامت سوال باشد. این فرد نزدیک به سرمربی پرسپولیس در این خصوص گفت: «سوالاتی که در گفت‌وگوهای تلویزیونی مطرح می‌شود بیشتر جنبه فنی دارد و به حاشیه‌ها نمی‌پردازند. اما اگر او در کنفرانس خبری قبل و بعد از بازی حاضر شود، مجبور است به سوالات حاشیه‌ای که از او پرسیده می‌شود، پاسخ بدهد و همین کار عاملی ‌می‌شود که حواشی او و تیمش بیشتر شود.»

 

حال اینکه این دوری از حاشیه به خواست یحیی بوده یا اینکه به نوعی این تصمیم فرمایشی است، خودش جای سوال دارد. این فرد درخصوص این سوال گفت: «او کسی نیست که بخواهد حرفی را از موضع ضعف قبول کند و این تصمیم را خودش برای آرامش تیمش گرفته و کسی در این تصمیم او دخیل نبوده است.»

 

ریشه این شیطنت‌ها را پیدا کرده‌ایم

باشگاه پرسپولیس یکی از ابعاد این موضوع صحبت نکردن یحیی گل‌محمدی در کنفرانس‌های خبری قبل و بعد از بازی‌های گذشته بوده است و برای اینکه موضع باشگاه را هم بدانیم با کاوه اسماعیلی، مشاور رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس که عملا روابط‌عمومی این باشگاه را هدایت می‌کند، تماس گرفتیم تا بدانیم باشگاه پرسپولیس تا چه اندازه در این تصمیم یحیی گل‌محمدی دخیل بوده است.

 

او درخصوص این موضوع در گفت‌وگویی کوتاه به «فرهیختگان» گفت: «کاش برخی دوستان رسانه‌ای قبل از اینکه موضوعی را به‌عنوان خبر تنظیم ‌کنند کمی هم به آن فکر بکنند. چه کسی می‌تواند این موضوع را باور کند؟ ما قویا این موضوع را تکذیب می‌کنیم و اگر آقای گل‌محمدی در کنفرانس‌ها شرکت نمی‌کند، یک تصمیم فردی است که گرفته‌اند و ما هم به آن احترام می‌گذاریم. همچنین خبر اولتیماتوم باشگاه به ایشان هم از آن دست خبرهای خنده‌دار بود که اگر نگاهی به جدول لیگ بیندازید، می‌بینید که حتی تیم‌های ته‌جدولی هم مربی‌شان را تغییر نداده‌اند چه برسد به پرسپولیس که بادانش‌ترین کادرفنی لیگ را در اختیار دارد که خیلی از تیم‌ها حسرتش را می‌خورند. البته ما تمامی این موارد را دنبال کرده‌ و متوجه شده‌ایم که این شیطنت‌ها از چه جایی ریشه می‌گیرد و قطعا با ادامه این روند با آن برخوردی جدی می‌کنیم.»

 

 سکوت موقت؟

اینکه فعلا گل‌محمدی سعی کند که تیمش را به حاشیه نبرد امری منطقی است اما نزدیکانش به‌خوبی می‌دانند که او تا چه حد از برخی مدیران باشگاه گله‌مند است و هنوز هم جدایی ساده بشار را هضم نکرده. برخی‌ باید امیدوار باشند که قرمزها در دربی نتیجه بگیرند وگرنه این سکوت یحیی بعید است که ادامه داشته باشد!

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.