2024/03/04
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۴ اسفند
2 جنایت به خاطر عکس اینستاگرامی

2 جنایت به خاطر عکس اینستاگرامی

از متهمان انواع سلاح کلت، کلاشینکف، وینچستر و بیش از یکصد فشنگ جنگی کشف شد.

دوات آنلاین -سرنشینان یک دستگاه رانای سفید که با تیراندازی های پی در پی سعی در متوقف کردن سرنشینان یک دستگاه سمند را داشتند، پس از حدود 15 دقیقه تیراندازی های وحشتناک، دو سرنشین سمند را به گلوله بستند.

 

خراسان نوشت: جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی بامداد روز گذشته و دقایقی بعد از دستگیری هفت متهم این پرونده جنایی گفت: حدود ساعت 18:30 روز جمعه گذشته، سرنشینان یک دستگاه رانا که مسلح به سلاح گرم بودند به سوی دو سرنشین سمند در منطقه منزل آباد آتش گشودند به طوری که تعقیب و گریز وحشتناکی در این محله به راه افتاد. سردار سرتیپ دوم ابراهیم قربانزاده افزود: پس از مدتی تیراندازی در نهایت راننده خودروی سمند کنترل فرمان را از دست داد و خودرو را به در یک منزل مسکونی کوبید. وی اضافه کرد: در همین حال سرنشینان رانا از خودرو پیاده شدند و آن ها را به گلوله بستند و به قتل رساندند.

 

صدور دستور ویژه

این مقام ارشد انتظامی که با حساسیت های ویژه ای پرونده های مخلان نظم وامنیت را در استان خراسان رضوی پیگیری می کند، در ادامه این ماجرا افزود: به دلیل اهمیت این ماجرا که موجب ایجاد رعب و وحشت در شهروندان و رانندگان شده بود، بی درنگ دستورات ویژه ای برای پیگیری موضوع و دستگیری عاملان این جنایت وحشتناک صادر شد و بدین ترتیب گروه زبده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت و فرماندهی مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را با راهنمایی های قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) آغاز کردند.

 

این فرمانده سپیدموی که خود تا هنگام دستگیری عاملان جنایت، بر عملیات کارآگاهان نظارت داشت، اضافه کرد: در بررسی های میدانی مشخص شد که چهار تن از عاملان اصلی جنایت به سوی مرزهای شرقی کشور گریخته اند و در صورتی که تاخیری در عملیات دستگیری رخ دهد، آن ها از مرز خارج می شوند بنابراین گروه های تخصصی از کارآگاهان اداره جنایی راهی جاده شدند و در منطقه فیض آباد به کمین قاتلان فراری نشستند.

 

سردار ابراهیم زاده خاطرنشان کرد: به محض ورود متهمان به کمین نیروهای پلیس، عملیات دستگیری وارد مرحله جدیدی شد و شش تن از عاملان و افراد مرتبط با این پرونده جنایی در یک عملیات ضربتی در کمتر از چهار ساعت دستگیر و به مشهد منتقل شدند.

 

این مقام باتجربه انتظامی ضمن قدردانی از صدور دستورات ویژه توسط قاضی احمدی نژاد و حضور بامدادی وی در پلیس آگاهی گفت: در همان ساعات اولیه بامداد روز گذشته تحقیقات با حضور قاضی ویژه قتل عمد در اداره جنایی آگاهی آغاز شد و متهمان به صراحت ارتکاب دو جنایت مسلحانه را پذیرفتند.

 

گذاشتن قرار دعوا

سردار ابراهیم قربانزاده تصریح کرد: بررسی های دقیق نشان داد که ماجرای درگیری های فامیلی از گذاشتن یک تصویر دوران کودکی یکی از افراد در صفحه اینستاگرامی شروع و به تهدید و فحاشی کشیده شده است. وی گفت: طبق اعترافات و ادعاهای ایرج (یکی از متهمان اصلی پرونده) طرف های مقابل مدتی قبل پس از حضور پدر ایرج در منزل وی در منطقه الهیه مشهد، اقدام به تیراندازی می کنند که همین موضوع به درگیری های بیشتر دامن می زند.

 

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: ایرج در تحقیقات مقدماتی همچنین مدعی است که آن ها قرار دعوا را در یکی از کافه ها گذاشته اند که طرف های مقابل سر قرار نیامده اند تا این که بالاخره در محل منزل مسکونی واقع در منزل آباد مشهد قرار دیگری می گذارند و بدین ترتیب این حادثه هولناک رخ می دهد.

 

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پس از اعترافات متهمان انواع سلاح کلت، کلاشینکف، وینچستر و بیش از یکصد فشنگ جنگی را که پس از جنایت مسلحانه در یک انباری مخفی کرده بودند، با تلاش کارآگاهان کشف شد و عامل اختفای سلاح ها نیز به دام افتاد. وی گفت: تاکنون هفت متهم در این پرونده جنایی دستگیر شده اند که تحقیقات بیشتر در این باره با دستورات قضایی زیرنظر سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس اداره جنایی آگاهی) همچنان ادامه دارد.

 

سردار قربانزاده با قدردانی از همه کسانی که در دستگیری عاملان این جنایت در کمترین زمان ممکن نقش داشتند اضافه کرد: ریشه یابی انگیزه های ارتکاب جنایت مسلحانه و کشف زوایای پنهان این پرونده آغاز شده است.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.