2023/10/03
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۱ مهر
جزییات قتل رفتگر مشهدی با شلیک گلوله

جزییات قتل رفتگر مشهدی با شلیک گلوله

عاملان تیراندازی اعضای 2 گروه بودند که با هم قرار دعوا داشتند. تیم جنایی در جریان تحقیقات متوجه شد که دلیل درگیری این 2 گروه که اعضای2 خانواده بودند، اختلافات ملکی بوده است.

دوات آنلاین -اعضای 2 خانواده که بر سر اختلاف ملکی با هم درگیر بودند، در دومین قرار دعوا، اقدام به تیراندازی با کلت و کلاشنیکف کردند اما یکی  ازگلوله‌های شلیک شده به سر رفتگری اصابت کرد که در آنجا مشغول کار بود و جان او را گرفت.

 

به نوشته همشهری، حدود ساعت 9صبح پنجشنبه بود که تلفن قاضی صادق صفری، بازپرس ویژه قتل مشهد به صدا درآمد تا مأموران پلیس ماجرای قتل یک رفتگر 55ساله را به او اعلام کنند. این جنایت در خیابان کشمیری 62مشهد رخ داده بود و آنطور که مأمور پلیس می‌گفت، مقتول درحال جارو کردن خیابان  هدف اصابت گلوله قرار گرفته و جانش را از دست داده بود. به‌دنبال این تماس، قاضی جنایی و کارآگاهان آگاهی، راهی محل حادثه شدند.

 

مقتول هدف اصابت 2 گلوله قرار گرفته بود. یکی به پشت‌ سرش اصابت کرده و از بالای چشمش خارج شده و دیگری وارد زانوی او شده بود. بررسی‌های اولیه از این حکایت داشت که عاملان تیراندازی اعضای 2 گروه بودند که با هم قرار دعوا داشتند. تیم جنایی در جریان تحقیقات متوجه شد که دلیل درگیری این 2 گروه که اعضای2 خانواده بودند، اختلافات ملکی بوده است.

 

این اختلافات آنقدر شدید بود که چند شب قبل، اعضای یک گروه به مقابل خانه طرف مقابل رفته و در آنجا با هم درگیر شده بودند. پس از آن نیز در دومین قرار دعوا، اعضای گروه مقابل به مقابل خانه گروه دیگر در خیابان کشمیری رفته و با هم درگیر شده بودند. اما این بار هر 2 گروه از سلاح گرم استفاده و اقدام به تیراندازی کرده بودند که 2گلوله به مرد پاکبان اصابت کرده و باعث مرگ او شده بود.

 

 شلیک تصادفی یا عمدی؟

به دست آمدن این اطلاعات 2 فرضیه را پیش روی بازپرس جنایی مشهد قرار داد. نخست اینکه مرد رفتگر نقشی در این دعوا نداشته و آن روز درحالی‌که سرگرم نظافت خیابان بوده به‌طور تصادفی هدف اصابت گلوله‌های شلیک شده در این درگیری قرار گرفته و به قتل رسیده بود. اما دومین فرضیه این احتمال را مطرح می‌کرد که او عمدا هدف گلوله قرار گرفته بود. چرا که مأموران در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند که ظاهرا مرد رفتگر مدتی قبل در جریان اختلافات هر 2 گروه بوده و قصد میانجیگیری داشته است.

 

خانواده‌های فراری

ماموران در ادامه بررسی‌ها  به سراغ هر دو خانواده که با هم درگیر بودند، رفتند. اما بررسی‌ها نشان می‌داد که تمامی اعضای هر دو خانواده پس از درگیری مرگبار محل زندگی‌شان را ترک کرده و متواری شده‌اند. از سوی دیگر و در بررسی محل درگیری 5پوکه پیدا شد که 4تای آن از سلاح کلت کمری و یکی از سلاح کلاشنیکف شلیک شده بود. با این حال هنوز مشخص نیست که کدام گروه کلت و کدام گروه کلاشنیکف در دست داشتند و گلوله‌ای که به سر مقتول اصابت کرده، از کدام سلاح شلیک شده است.

 

از سوی دیگر فیلم‌های دوربین‌های مداربسته مرد رفتگر را نشان می‌داد که دقایقی قبل از حادثه درحال جارو کردن خیابان است. اما ساعت 8:38 از دید دوربین خارج می‌شود و بعد در ساعت 8:47 کسانی مشاهده می‌شوند که در حال دویدن به آن سمت خیابان، جایی که مرد رفتگر در آنجا حضور داشت، هستند.

 

این همان موقع بوده که وی گلوله خورده و روی زمین افتاده است. همچنین دوربین‌ها قبل از حادثه یک خودروی سواری را نشان می‌دهند که درحالی‌که در صندوق عقب آن بالاست، وارد کوچه می‌شود و چند نفر از آن پیاده شده و بعد درگیری آغاز می‌شود. اما هنوز معلوم نیست در صندوق عقب برای پوشاندن پلاک بالاست یا اینکه مرد تیرانداز در صندوق عقب پنهان شده و در آنجا اقدام به تیراندازی می‌کند.

 

مرگ با زبان روزه

با به‌دست آمدن این اطلاعات، قاضی صفری که از همان دقایق اولیه پس از حادثه در محل حاضر شده و سرگرم تحقیق برای کشف راز جنایت شده بود، دستور انتقال جسد مقتول به پزشکی قانونی را صادر کرد تا مشخص شود گلوله‌ای که باعث مرگ او شده از چه سلاحی شلیک شده است. از سوی دیگر وی به تحقیق از پیمانکار مقتول پرداخت.

 

او گفت: مقتول عیسی جلایریان نام دارد و متاهل و دارای چند فرزند است. از وقتی ماه رمضان فرا رسید، به‌دلیل اینکه روزه می‌گرفت شیفت کاری‌اش را عوض کردم و قرار شد به جای ساعت 2بامداد، کارش را دیرتر و پس از خوردن سحری شروع کند. به همین دلیل بود که در زمان درگیری، کار او هنوز تمام نشده  و سرگرم جارو کردن خیابان بود. او  در حالی جانش را از دست داد که روزه بود. براساس این گزارش، تحقیقات برای دستگیری عاملان تیراندازی و کشف حقایق این حادثه ادامه دارد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.