2021/01/21
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن
کلاهبرداری از 82 نفر در پوشش همسریابی اینستاگرامی

کلاهبرداری از 82 نفر در پوشش همسریابی اینستاگرامی

بسیاری از افراد با هویت غیر‌واقعی در فضای مجازی فعالیت کرده و با ترفندهایی از جمله ایجاد صفحات همسریابی، کاربران را فریب داده و پس از بدست آوردن اطلاعاتی از آنان، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

دوات آنلاین -رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌ غربی گفت: عاملان کلاهبرداری از 82 نفر بواسطه صفحات همسریابی در فضای مجازی به دست قانون سپرده شدند.

 

سرهنگ اکبر نصرتی در تشریح این خبر گفت: با رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس، صفحه اینستاگرامی با محتوای همسریابی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: در بررسی‌های بعمل آمده مشحص شد که مجرمان با ایجاد پیجی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و بارگزاری تصاویری در آن مخاطبین را فریب داده و جهت فعالیت در این صفحه، مبالغی را از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

 

این مقام مسئول گفت: با تلاش‌های مستمر و اقدامات فنی و پلیسی دو نفر در این راستا شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی افزود: متهمان با مشاهده مستندات قاطع پلیس ضمن اعتراف به عمل مجرمانه خود، اعلام کردند که با این ترفند از 82 نفر کلاهبرداری کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه سایت‌ها و صفحات همسریابی زمینه کلاهبرداری از کاربران را فراهم می‌کنند، گفت: بسیاری از افراد با هویت غیر‌واقعی در فضای مجازی فعالیت کرده و با ترفندهایی از جمله ایجاد صفحات همسریابی، کاربران را فریب داده و پس از بدست آوردن اطلاعاتی از آنان، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با هموطنان است، گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.