2022/10/02
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۰ مهر
زوج معتاد نوزادشان را 4 میلیون تومان فروختند

زوج معتاد نوزادشان را 4 میلیون تومان فروختند

این زن و شوهر که به شیشه اعتیاد دارند ابتدا به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند و بعد راز فروش نوزاد فاش شد.

دوات آنلاین -راز نوزادفروشی زوج معتاد، با دستگیری آنها به اتهام کلاهبرداری در سایت دیوار فاش شد. متهمان با سیم کارت های سرقتی و کارت های اجاره ای از خریداران گوشی کلاهبرداری می کردند.

 

به گزارش جام جم، روزهای پایانی مرداد امسال مردی به شعبه اول بازپرسی دادسرای فرودگاه مهرآباد تهران رفت و از مردی کلاهبردار شکایت کرد.

 

فروشنده شیاد

پس از این شکایت، پرونده به پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران ارسال شد و شاکی در تحقیقات گفت: هنگام رصد در سایت دیوار متوجه آگهی فروش گوشی های هوشمند به قیمتی پایین تر از بازار شدم. با شماره درج شده در آگهی تماس گرفتم و بعد از توافق با فروشنده پنج میلیون تومان به حسابش واریز کردم تا روز بعد بقیه پول را بپردازم و گوشی را تحویل بگیرم که سرم کلاه گذاشت و متواری شد.

 

در ادامه معلوم شد شماره درج شده در آگهی متعلق به مرد دیگری بوده که گوشی اش سرقت شده و این طور به دردسر افتاده است. در ادامه افراد دیگری که مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند به پلیس آگاهی آمده و شکایت کردند.

 

در بررسی های جدید مشخص شد که پول های کلاهبرداری شده به حساب بانکی افراد معتاد واریز و برداشت شده است که آنها در برابر دادن کارت ها به مردی به نام وحید از او ۲۰۰ هزار تومان پول یا شیشه گرفته اند.

 

وحید چند روز پیش با همسرش در خانه ای در جنوب تهران شناسایی و بازداشت شدند. او بعد از ضد و نقیض گویی اعتراف کرد: من و همسرم معتاد به شیشه هستیم. با مهرداد دوست فراری مان از مردم کلاهبرداری می کردیم. ابتدا به افراد سارق سفارش سرقت گوشی های هوشمند را می دادیم که برایمان می آوردند و مبلغی ناچیز سهم شان می شد. در سایت دیوار آگهی فروش گوشی های هوشمند را می دادیم و شماره صاحبان گوشی های سرقت شده را در آگهی درج می کردیم که اعتماد خریداران بیشتر شود. بعد از گرفتن پول بیعانه ها و مسدود شدن سیمکارت ها سراغ گوشی بعدی می رفتیم. گوشی های سرقتی که در اختیارمان بود را به افراد کلاهبردار و خلافکار می فروختیم.

 

فروش نوزاد

در ادامه تحقیقات از این زوج معلوم شد آنها نوزاد خود را هم فروخته اند که همسرش در جریان تحقیقات پلیسی گفت: من و شوهرم معتاد بودیم و نمی توانستیم هزینه زندگی مان را تامین کنیم. چند بار او را سر راه گذاشتیم که کسی پیدایش نکرد و به خانه بردیم. بعد از طریق یکی از اقوام نوزادمان را به زوجی در یکی از شهرستان های اطراف تهران که سال ها صاحب فرزند نمی شدند چهار میلیون تومان فروختیم.

 

سروان کارآگاه مهدی قلی زاده، رئیس پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران در این باره به جام جم گفت: با اعتراف این دو متهم، تحقیقات برای دستگیری مردی که همدست آنها بوده و فراری است، ادامه دارد. همچنین ماموران تحقیقات درباره ادعای نوزادربایی را آغاز کردند.

 

وی با هشدار به مردم از آنها خواست دقت زیادی در خرید و فروش های اینترنتی در سایت ها به ویژه سایت دیوار داشته باشند و قبل از اینکه کالا یا اموال را تحویل نگرفته اند از پرداخت بیعانه بابت خرید آن خودداری کنند.

 

در صورت فروش کالاهایشان در سایت های اینترنتی ملاقات های حضوری با خریداران داشته باشند و بعد از تحویل پول، کالای فروخته شده را در اختیارشان قراردهند و فقط به فیش های پرداختی که خریداران برایشان ارسال می کنند اکتفا نکنند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.