2022/12/09
۱۴۰۱ جمعه ۱۸ آذر
بخشش جوانی که برادرش را به قتل رساند

بخشش جوانی که برادرش را به قتل رساند

این متهم می گوید در دفاع از پدرش مرتکب قتل شده و حالا پشیمان است.

دوات آنلاین -پسری که در جریان درگیری خونین برادرش را به قتل رسانده، با رضایت اعضای خانواده‌اش از طناب دار فاصله گرفت.

 

به نوشته روزنامه جوان  ۲۸‌تیرماه امسال، مأموران کلانتری ۱۳۶‌فرجام از مرگ مشکوک پسر جوانی در بیمارستان الغدیر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به کامران ۱۹‌ساله بود که با اصابت ضربه چاقو زخمی و بعد از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت خونریزی‌ها فوت کرده بود.

 

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، پدر کامران که در محل حضور داشت مورد تحقیق قرار گرفت. او در توضیح به مأموران گفت: «شب گذشته در خانه بودیم که کامران با خودرو‌اش وارد خانه شد. وقتی مقابل در رفتم، دیدم صورتش خونین است. همان موقع با اورژانس تماس گرفتیم و او را به بیمارستان رساندیم، اما بی‌فایده بود. احتمال می‌دهم او با یکی از دوستانش به خاطر اختلافی که داشتند درگیر شده است.»

 

کشف یک راز

با ثبت این توضیحات، تلاش‌ها در این زمینه ادامه داشت تا اینکه مأموران در تحقیقات میدانی دریافتند، کامران همان شب حادثه با برادرش درگیر شده بود. همچنین در بررسی محل حادثه کارآگاهان پلیس لکه‌های خون را روی وسایل مشاهده کردند که به تازگی تمیز شده بود.

 

با بدست آمدن این اطلاعات فرضیه درگیری خانوادگی قوت گرفت و برادر کامران به نام سهیل بازداشت شد و مورد تحقیق قرار گرفت. سهیل در همان بازجویی‌های اولیه به جرمش اقرار کرد و در شرح ماجرا گفت: «برادرم، خانه پدرم را پاتوق خریداران مشروب کرده‌بود و آبروی ما را برده بود. آن شب او با پدرم درگیر شد و درگیری بالا گرفت. برای اینکه او را بترسانم چاقو را از دستش گرفتم و آنرا به طرفش پرتاب کردم که ناخواسته به گردنش برخورد کرد.»

 

با اقرار‌های مرد جوان، وی بعد از بازسازی صحنه جرم راهی زندان شد و پرونده در حال کامل شدن بود که پدر و مادر مقتول با مراجعه به دادسرا اعلام رضایت کردند. به این ترتیب پرونده از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و صبح دیروز روی میز هیئت قضایی شعبه‌دهم قرار گرفت.

 

جلسه محاکمه

بعد از اعلام رسمیت جلسه، متهم در جایگاه ایستاد و با قبول جرمش در شرح ماجرا گفت: «با برادرم اختلافی نداشتم. او پسر خوبی بود تا اینکه گرفتار دوستان ناباب شد. کامران همیشه مشروب مصرف می‌کرد و خانه پدرم را پاتوق خریداران مشروب کرده‌بود. آخرین بار سال‌۹۸ بود که به زندان رفت، اما اسفندماه همان سال به خاطر شیوع بیماری کرونا از زندان مرخصی گرفت و به خانه برگشت.»

 

متهم ادامه داد: «کامران آبروی ما را برده‌بود و پدر و مادرم را اذیت می‌کرد. روز حادثه در خانه بودیم که ناگهان از بیرون به خانه برگشت و در حالیکه به شدت عصبانی بود، گفت آخرین باری که دستگیر شده‌است، پدر و مادرم او را لو داده‌اند. کامران به همین بهانه به پدرم حمله کرد و او را با مشت و لگد کتک زد.»

 

متهم در خصوص قتل گفت: «جلو رفتم تا کامران را آرام کنم. از او خواستم از خانه بیرون برود، اما حریفش نشدم. او همچنان پدرم را کتک می‌زد تا اینکه دست به چاقو شد. برای اینکه او را بترسانم چاقوی ضامن داری را که دست کامران بود، گرفتم و به طرفش پرتاب کردم که ناخواسته به گردنش برخورد کرد.»

 

او در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید قصد کشتن برادرم را نداشتم. وقتی او خونین روی زمین افتاد بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم، اما او در بیمارستان فوت کرد. از خانواده‌ام طلب بخشش دارم.»

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.