2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
هدیه به همسر مردی را به قتل متهم کرد

هدیه به همسر مردی را به قتل متهم کرد

این مرد متهم است با کشتن فردی گوشی او را سرقت کرده است. او خودش را بی‌گناه معرفی می‌کند.

دوات آنلاین -مرد مسافرکش که متهم است پس از قتل پسر جوانی گوشی او را سرقت کرده‌است، برای دومین بار در جلسه دادگاه جرم خود را انکار کرد.

 

به نوشته روزنامه جوان ۱۲‌بهمن‌سال‌۹۵، مأموران پلیس با تماس تلفنی شهروندی از کشف جسد مرد جوانی در یکی از خیابان‌های پایتخت باخبر و راهی محل شدند. اولین شواهد نشان می‌داد مرد جوان بر اثر ضربات چاقو کشته شده‌است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تشخیص هویت مشخص شد، جسد متعلق به مرد ۳۰‌ساله‌ای به نام محمد است که پدر و مادرش چندی قبل به مأموران پلیس اعلام کرده‌بودند، پسرشان به طور ناگهانی ناپدید شده‌است.

 

پدر مقتول چه گفت

به این ترتیب مأموران سراغ پدر مقتول رفتند و وی گفت: محمد در یک کارخانه خودرو‌سازی کار می‌کرد. او صبح‌ها با سرویس و گاهی اوقات با خودرو‌های دربستی به محل کارش می‌رفت. روز حادثه او دیر از خواب بیدار شد و از سرویس جا ماند و به همین خاطر با خودروی دربستی به محل کارش رفت. از آن روز به بعد از او خبری نداشتیم تا اینکه به ما خبر دادند به قتل رسیده و گوشی تلفن همراهش هم سرقت شده است. بدین ترتیب کارآگاهان اداره‌دهم تحقیقات درباره این حادثه را آغاز کردند تا اینکه پنج‌ماه بعد از حادثه گوشی مقتول روشن شد و مأموران با ردیابی و نقطه‌زنی آن به زن جوانی به نام فرانک رسیدند که گوشی در اختیار او بود. مأموران وی را به عنوان مظنون بازداشت و از وی تحقیق کردند که زن جوان مدعی شد، گوشی را شوهرش به او هدیه داده است و از سرقتی بودن آن بی‌خبر است.

 

انکار اتهام قتل

بررسی‌های مأموران نشان داد شوهر ۳۷‌ساله این زن به نام یحیی در تهران با خودرواش مسافرکشی می‌کند. یحیی پس از دستگیری در بازجویی‌ها هر گونه جرمی را انکار کرد و گفت گوشی تلفن همراه را از داخل ماشینش پیدا کرده‌است. متهم در شرح ماجرا گفت: ساکن سلماس هستم، اما هر دو ماه یکبار به تهران می‌آمدم و با ماشین مسافرکشی می‌کردم. آن روز در مسیر اتوبان ستاری و جاده مخصوص کرج با ماشین مسافر کشی می‌کردم تا اینکه چند دانشجو را به مقصد رساندم. سپس مشغول تمیز کردن ماشین بودم که ناگهان یک عدد گوشی تلفن همراه را زیر صندلی پیدا کردم. وقتی آن‌را بررسی کردم متوجه شدم هیچ سیم‌کارتی داخل آن نیست به همین خاطر چند ماه منتظر شدم تا شاید صاحب آن پیدا شود، اما خبری نشد.

 

او در خصوص هدیه گوشی به همسرش گفت: همسرم گوشی معمولی داشت و مدتی بود از من گوشی مدل بالا می‌خواست. چون پولی برای خرید آن نداشتم وقتی صاحب گوشی پیدا نشد، آنرا به همسرم هدیه دادم.

 

او درباره آنتن دهی گوشی مقتول با گوشی خودش در یک محدوده هنگام قتل گفت: احتمالاً زمانی که پسر جوان به قتل رسیده در آن مسیر در حال مسافر کشی بوده‌ام. با توجه به انکار‌های متهم، اما بنا به شواهد و قرائن موجود وی به اتهام قتل عمد و سرقت راهی زندان شد و پرونده در اولین جلسه رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه‌دهم دادگاه‌کیفری یک استان تهران قرار گرفت. در آن جلسه متهم با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم بار دیگر جرمش را انکار کرد. در پایان هیئت قضایی بنا به مدارک در پرونده متهم را به قصاص محکوم کرد. این حکم با اعتراض متهم به دیوان عالی کشور فرستاده شد تا اینکه رأی صادره از سوی قضات یکی از شعبات آن نقض و پرونده به شعبه هم عرض فرستاده شد.

 

پس از این متهم بار دیگر مقابل هیئت قضایی شعبه‌پنجم به ریاست قاضی بابایی قرار گرفت. در آن جلسه اولیای‌دم بار دیگر درخواست قصاص کردند. سپس متهم در آخرین دفاعش گفت: باور کنید مقتول را نمی‌شناختم و انگیزه‌ای برای قتل نداشتم. بیگناه هستم و بی‌دلیل بازداشت شدم. در این مدت خانواده‌ام به سختی زندگی می‌کنند. از دادگاه تقاضا دارم مرا کمک کند تا هرچه زودتر آزاد شوم. در پایان هیئت قضایی وارد شد.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.