2024/05/22
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲ خرداد
نگهداری گیاهان آپارتمانی در زمستان چه اصولی دارد

نگهداری گیاهان آپارتمانی در زمستان چه اصولی دارد

اگر در خانه گل و گیاه نگه می‌دارید حتما برای فصل سرما توصیه‌هایی را که در این مطلب آمده است رعایت کنید.

دوات آنلاین -نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان شرایط و اصول خاص خودش را دارد که اگر آنها را رعایت نکیند ممکن است گیاه شما از بین برود. در ادامه مهم‌ترین نکات در این رابطه توضیح داده شده است.

 

گیاهان آپارتمانی را قرنطینه کنید

نیک کوتسومپاس، مربی پرورش گیاه و کشاورز شهری می‌گوید: قبل از آوردن گیاهان به داخل، مهم است که آنها را وادار کنید کاری را انجام دهند که شما مجبور بودید در چند ماه گذشته انجام دهید: قرنطینه.

 

او می‌گوید: تمام گیاهان خود را در ابتدا قرنطینه کنید. قرار دادن آنها برای یک یا دو روز در دستشویی یا محیط سربسته‌ای که امکان انجام عملیات پاکسازی را به شما بدهد، ضروری است، زیرا به شما اجازه می‌دهد خاک و برگ‌ها را با هدف نابودی آفت‌ها به دقت بررسی کنید و همچنین به آنها یک دوش خوب بدهید.

گیاهان آپارتمانی به چه مراقبت هایی در زمستان نیاز دارند

آفت‌ها را چه کار کنیم

بهترین حالت این است که هیچ گونه آفت پیدا نکنید. با این حال، اگر هر گونه آفاتی را مشاهده کردید، نیک، راهی خاص برای از بین بردن آنها دارد.

 

بیشتر بخوانید: چگونه از گیاه بابا آدم در خانه نگهداری کنیم

 

او می‌گوید: اگر آفات جدیدی پیدا کردید، بلافاصله اقدام کنید تا آلودگی به سایر گیاهان داخلی سرایت نکند. با یک دوش کامل شروع به از بین بردن هر گونه آفات روی برگ‌ها کنید، از محلول‌های آفت‌کش بر روی گیاه اسپری کنید و با دستمال یا پارچه قدیمی آن را پاک کنید.

 

برخی از آفت‌ها به سادگی از بین نمی‌روند، بهتر است از یک فرچه بسیار نرم برای نقاط غیر قابل دسترس استفاده کنید. در نهایت دوباره آنها را دوش بگیرید. حتما پیش از ورود به خانه از نابودی آفت‌ها مطمئن شوید.

برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان چه کار باید انجام بدهیم

دنبال نور بگردید

پس از آنکه روند پاکسازی انجام و خیال‌تان از آفت‌ها راحت شد، می‌توانید آنها را در محلی در داخل خانه قرار دهید که بیشترین میزان نور را از بیرون دریافت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: نگهداری از گل شمعدانی؛ همه آنچه باید بدانید

 

جابه‌جایی از محیط بیرونی غرق نور به فضای داخلی کم نور، می‌تواند بزرگ‌ترین تغییر برای یک گیاه باشد.‌ بنابراین سعی کنید در صورت امکان شرایط مشابه نوری را برای آنها فراهم کنید.

 

بیشتر بخوانید: نحوه مراقبت و نگداری از گل یاس رازقی در خانه

 

باید بدانید که در دوره‌ای که گیاه مشغول تنظیم خود با محیط جدید است، ممکن است متوجه تعدادی برگ‌های زرد یا پژمردگی در گیاه شوید، اما این دوره گذراست و گیاه بعد از اینکه به محیط جدید خود عادت کند، این شرایط را پشت سر می‌گذارد.

 

گیاهان دوستدار محیط بیرون شما می‌توانند بهار سال آینده جای خود را در حیاط و بالکن بازیابند اما تا آن زمان، این روال باعث سلامتی و نجات آنها از سرما می‌شود.

 

منبع: ایرنا زندگی

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.