2024/02/24
۱۴۰۲ شنبه ۵ اسفند
آیا دوش آب گرم و بالا بردن دمای خانه در پیشگیری از کرونا موثر است

آیا دوش آب گرم و بالا بردن دمای خانه در پیشگیری از کرونا موثر است

درباره روش‌های پیشگیری از کرونا شایعات و باورهای غلطی وجود دارد. این مطلب را بخوانید تا بدانید بعضی از چیزهایی که تا به حال شنیده‌اید اصلا درست نیست.

دوات آنلاین -پیشگیری از کرونا با انجام توصیه‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، شست‌وشوی مرتب دستان و پرهیز از حضور در جمع‌ها امکان پذیر است اما در این میان برخی روش‌ها نیز گاه از این و آن شنیده می‌شود از جمله این‌که خانه را گرم کنید تا کرونا نگیزید یا این‌که دوش آب گرم در پیشگیری از این بیماری موثر است. آیا این اطلاعات علمی و واقعی هستند؟

 

نمونه‌هایی از تصورات غلط کرونایی

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند گرم نگه داشتن و بالا بردن بیش از حد دمای اتاق می‌تواند در جلوگیری از انتقال ویروس نقش داشته باشد درحالی که این مساله باوری بدون پشتوانه علمی است.

 

علی رغم باور برخی افراد، تا کنون هیچ سند علمی اثر روغن‌ها و مکمل‌های گیاهی را در درمان بیماری کرونا تایید نکرده است.

 

یکی از رفتارهای اشتباه در این روزها، استفاده افراطی از محلول‌های سفید کننده و پاک کننده با غلظت زیاد است.

 

در همین زمینه: روش درست ضدعفونی کردن موبایل را ببینید

 

با فرا رسیدن نیمه دوم سال و سرد شدن هوا ممکن است بسیاری از افراد از بازگذاشتن پنجره‌ها برای تهویه مناسب غافل شوند که این مسئله می‌تواند احتمال انتقال ویروس را افزایش دهد.

 

همچنین یکی دیگر از باورهای اشتباه در روزهای کرونایی این است که حمام کردن با آب داغ روش مناسبی برای مقابله با ویروس است، درحالی که این اقدام نیز باوری اشتباه و غیرعلمی است.

ضد عفونی کردن درها از روش های موثر در پیشگیری از کرونا است

چند نکته کلیدی در پیشگیری از کرونا

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خیلی از افراد آن طور که باید به نظافت منظم اسکاچ، سیم و اسفنج ظرفشویی توجه نمی‌کنند در حالی که این امر یکی از نکات مهم بهداشتی است که می‌تواند در جلوگیری از انتقال انواع میکروب ها نقش مهمی داشته باشد.

 

ببینید: روش صحیح ضدعفونی برای مقابله با کرونا

 

یکی از نکات مهم در استفاده از دستمال‌های یکبار مصرف، امحای بهداشتی آن‌هاست و بی‌توجهی به این مسئله می‌تواند باعث انتقال آلودگی و سرایت ویروس شود.

 

 اگر چه اصلی‌ترین راه انتقال ویروس کرونا عدم رعایت فاصله مناسب با افراد بیمار است، اما همچنان ضدعفونی کردن روزانه سطوحی مانند دستگیره‌های در، اسباب بازیهای کودکان، کلیدهای برق و ... توصیه می شود.

 

در روزهایی که به علت محدودیت‌های کرونایی ساعات ماندن افراد در خانه افزایش یافته است، یکی از اقدامات اشتباه پر کردن کابینت‌ها از تنقلات و خوراکی‌های پرکالری و ناسالم است، مصرف این خوراکی‌ها می‌تواند باعث افزایش وزن و مشکلاتی از قبیل دیابت و بالارفتن فشار خون شود.

 

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.