2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
زن جوان؛ طعمه سیاه برای زورگیری از رانندگان

زن جوان؛ طعمه سیاه برای زورگیری از رانندگان

جوانی که از مدتی قبل مرا به عقد موقت خودش درآورده است، مجبورم می کند تا به عنوان مسافر، سوار خودروهای شخصی مسافرکش شوم تا او و همدستانش از راننده زورگیری کنند.

دوات آنلاین -اعضای یک باند مخوف دشنه به دست که با طعمه قرار دادن یک زن جوان، از رانندگان مسافربر زورگیری می کردند با تلاش نیروهای تجسس کلانتری سپاد مشهد و دستورات ویژه قضایی در چنگ قانون گرفتار شدند.

 

عصر شنبه گذشته، راننده یک دستگاه پراید در حالی که از شدت ترس می لرزید، وحشت زده خود را به نیروهای گشت انتظامی کلانتری سپاد مشهد رساند و در حالی که زن جوان سرنشین خودرو را به ماموران انتظامی نشان می داد با کلماتی بریده بریده گفت: این زن، همدست زورگیرانی است که چند دقیقه قبل با دشنه به من حمله کردند و قصد داشتند اموالم را سرقت کنند اما من شیشه ها را بالا کشیدم و با زدن قفل مرکزی از چنگ آن ها گریختم!

 

راننده 50 ساله ادامه داد: در حالی که از شدت ترس همچنان پدال گاز را می فشردم تا از ترافیک شهری عبور کنم، همین زن جوان که به عنوان مسافر سوار خودروام شده بود با کوبیدن مشت به سر و صورتم قصد داشت مرا متوقف کند تا همدستانش که با دشنه های ترسناک در تعقیبم بودند اموالم را به سرقت ببرند ولی من با وجود این همچنان پدال گاز را فشردم تا به نیروهای گشت کلانتری رسیدم.

 

اعترافات زن جوان

به دنبال شکایت راننده مسافربر، بلافاصله نیروهای انتظامی ماجرا را به قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) اطلاع دادند و با دستور قضایی، زن 21 ساله را به دایره تجسس کلانتری منتقل کردند. این زن جوان که ابتدا خود را با نام مستعار «ریحانه» معرفی می کرد، وقتی با نظارت سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) مورد بازجویی های تخصصی و فنی قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و با افشای هویت واقعی خود باند مخوف دشنه به دستان بزرگراه را لو داد. او گفت: جوانی که از مدتی قبل مرا به عقد موقت خودش درآورده است، مجبورم می کند تا به عنوان مسافر، سوار خودروهای شخصی مسافرکش شوم تا او و همدستانش از راننده زورگیری کنند.

 

زن جوان افزود: دقایقی قبل نیز من در کنار بولوار بهمن منطقه خواجه ربیع به انتظار طعمه ایستاده بودم که راننده پراید مقابلم توقف کرد من هم در حالی که مقصدم را میدان بار سپاد (میدان خیام) اعلام می کردم طبق نقشه در صندلی جلو نشستم اما هنوز راننده حرکت نکرده بود که همسرم به اتفاق همدستانش در حالی که قمه به دست داشتند با این بهانه  که «چرا ناموس مردم را سوار می کنی؟» روی سر راننده ریختند! ولی او که متوجه شد من هم با زورگیران همدست هستم، بلافاصله شیشه را بالا داد و قبل از آن که بتوانم پیاده شوم قفل مرکزی را زد و پدال گاز را فشرد! من که اوضاع را این گونه دیدم از ترس دستگیری به سر و روی راننده مشت کوبیدم تا مرا رها کند! ولی او از میان خودروها عبور کرد تا این که ناگهان خودروی گشت پلیس را مقابلم دیدم و فهمیدم که دیگر راه گریزی ندارم!

 

در پی اعترافات این زن جوان، بی درنگ نیروهای کارآزموده تجسس کلانتری وارد عمل شدند و با  دستورات ویژه قاضی حسینی، عملیات دستگیری دشنه به دستان بزرگراه را در حالی آغاز کردند که زن جوان مدعی بود در زورگیری های بزرگراه 100 متری مشهد از وی به عنوان «طعمه» استفاده می شد. ساعتی بعد عوامل تجسس، مخفیگاه سه متهم دیگر پرونده را به محاصره درآوردند و آنان را نیز دستگیر کردند. همسر 30 ساله زن جوان در بازجویی ها ضمن اعتراف به زورگیری با دشنه ،همسرش را عامل برنامه ریزی و طراح نقشه های سرقت معرفی کرد. در همین حال یکی از متهمان که حدود 50 سال دارد ، ادعا کرد  زورگیران همدستش قبلا یک دستگاه گوشی هوشمند تلفن همراه سرقتی را برای فروش به او داده اند که قبول نکرده است!

 

متهم دیگر این باند مخوف نیز ادعا کرد: من از ماجرای زورگیری اطلاعی نداشتم چون فکر می کردم دوستم با همسرش مشکل خانوادگی دارد به او کمک کردم اما الان فهمیدم که مرا فریب داده است!

 

در حالی که دو قبضه دشنه از متهمان کشف شده است، بررسی های غیرمحسوس و پرونده های موجود در کلانتری ها نشان می دهد که احتمالا اعضای این باند مخوف با همین شیوه از رانندگان مسافربر دیگری نیز زورگیری کرده اند. تحقیقات بیشتر با راهنمایی های قاضی سید جواد حسینی برای کشف سرقت های خشن دیگر همچنان ادامه دارد.

 

منبع: روزنامه خراسان

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.