2021/09/23
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱ مهر
دیباچه
زورگیری های هولناک زنبور سیاه

زورگیری های هولناک زنبور سیاه

این متهم طعمه های خود را از سایت دیوار انتخاب و سپس نقشه اش را اجرا می کرد.

دوات آنلاین -جوان سابقه داری که با انتخاب طعمه هایش در سایت دیوار، از شهروندان زورگیری می کرد  یا با کمک همدستانش خودروهای فروشی را به گونه ای می ربود که حوادث عجیب و غریب و ترسناکی رقم می خورد، در چنگ عدالت گرفتار شد.

 

خراسان نوشت: ماجرای زورگیری های این جوان سابقه دار که پس از طی چهار سال دوران محکومیت از زندان آزاد شده است درحالی آغاز شد که از اوایل سال 98 پرونده های متعددی از زورگیری های وحشتناک روی میز کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که نشان می داد فردی با کشاندن آگهی دهندگان لوازم فروشی در سایت دیوار به محل های خلوت، اموال آنان را با توسل به زور  یا شیوه های حیله گرانه ترسناک می رباید. به همین دلیل  با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) پیگیری تخصصی پرونده های مذکور در حالی به گروهی  از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت خودرو سپرده شد که چند نفر از مالکان خودروها، به دام دزد معروف به «زنبور سیاه» افتاده بودند که در سایت دیوار لانه کرده بود!

 

طرح شکایت

یکی از این مال باختگان که طعم نیش زهرآلود  «زنبور سیاه» را چشیده است درباره چگونگی وقوع این حادثه به کارآگاهان گفت: اسفند سال 98، خودروام را در سایت دیوار برای فروش آگهی کردم که فردی تماس گرفت و برای خرید آن در منطقه مهرآباد با من قرار گذاشت تا آن را بازدید کند اما روز قرار، سه نفر به محل قرار آمدند و یکی از آن ها پشت فرمان خودرو نشست که در یک لحظه احساس کردم او قصد سرقت خودروام را دارد بلافاصله خودم را عقب خودرو آویزان کردم اما او با حرکات نمایشی و چرخشی تلاش کرد مرا پایین بیندازد اما من که همه سرمایه ام را در حال نابودی می دیدم، محکم به خودرو چسبیدم تا این که بالاخره با یک حرکت چرخشی ترسناک خودرو را درحالی به جدول کوبید که مرا مسافت زیادی روی زمین کشیده بود!این گونه بود که روی زمین افتادم و او مقابل چشمانم خودرو را سرقت کرد.وقتی به محل قرار بازگشتم، تازه فهمیدم که همدستان او نیز از آن جا گریخته اند.

 

براساس این گزارش، ماجرای سرقت ها و زورگیری های «زنبور سیاه» همچنان با شیوه های هولناکی ادامه داشت که شکایت مرد دیگری از همدستی یک زن در سرقت های وی پرده برداشت.

 

این مرد به کارآگاهان گفت: تلویزیون گران قیمتی را در سایت دیوار به فروش گذاشته بودم که زنی تماس گرفت و تقاضای تخفیف کرد من هم به او اطمینان دادم که هنگام خرید تخفیف خواهم داد چرا که آن زن مدعی بود تلویزیون منزلشان شکسته و به ناچار قصد خرید تلویزیون دست دوم را دارد اما روز حادثه، مردی تماس گرفت که همسرم برای خرید تلویزیون با شما هماهنگ کرده بود. ساعتی بعد مرد جوان سوار بر خودروی سمند به منزلم آمد  و با ترفندی خاص و چرب‌زبانی، کارتن و مدارک تلویزیون را گرفت  و درون خودروی سمند گذاشت ، اما در یک لحظه مرد جوان  پشت فرمان نشست و فرار کرد. من هم از خودرو آویزان شدم که نگذارم تلویزیون را به سرقت ببرند اما چرخ عقب خودرو روی پایم قرار گرفت و به ناچار دستانم را رها کردم.

 

با توجه به اهمیت و حساسیت سرقت های «زنبور سیاه» که جان شهروندان را به خطر انداخته بود، گروه تخصصی کارآگاهان با راهنمایی و هدایت سرهنگ قنبری (رئیس اداره مبارزه با سرقت) شیوه های عملیاتی و اطلاعاتی را برای به دام انداختن اعضای این باند تغییر دادند و بدین ترتیب گروه ویژه کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ زمانیان (رئیس دایره مبارزه با سرقت خودرو) دامنه تحقیقات خود را روی سارقان سابقه دار متمرکز کردند چرا که بررسی های میدانی و تجربیات آن ها نشان می داد زورگیری های مذکور که در برخی از آن ها از قمه و خنجر نیز استفاده شده، از شگردهای دزدان حرفه ای است.

 

دستگیری زنبور سیاه

در نهایت پس از یک سری فعالیت های اطلاعاتی و فنی، کارآگاهان به ردزنی جوان سابقه داری پرداختند که اواخر سال 97 از زندان آزاد شده بود و تصاویر وی با مدارک جمع آوری شده از صحنه های سرقت مطابقت نزدیکی داشت به همین دلیل و با صدور دستورات محرمانه ای از سوی قاضی خاکشور (بازپرس شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) عملیات دستگیری وی آغاز شد.

 

بنابراین گزارش، کارآگاهان مخفیگاه جوان معروف به «زنبور سیاه» را در اطراف جاده قدیم قوچان (بولوار توس) شناسایی کردند و آن جا را به محاصره درآوردند. آنان سپس در یک عملیات ضربتی موفق شدند متهم 40 ساله را دستگیر و به مقر انتظامی هدایت کنند.

 

با انجام بازجویی های تخصصی راز زورگیری و سرقت های دیگر در شهرهای شمالی کشور نیز در حالی فاش شد که کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه وی علاوه بر کشف اموال و مدارک سرقتی، دفترچه ای را پیدا کردند که شماره تلفن های زیادی از آگهی دهندگان در سایت دیوار را یادداشت کرده بود. او در فرصت های مناسب با فروشندگان کالا تماس می گرفت تا از وضعیت مکانی و مالی افراد و همچنین درصدهای اعتماد به خریدار از سوی فروشندگان مطلع شود تا بتواند شیوه ارتکاب جرم را تغییر دهد.

 

تحقیقات ادامه دارد

در ادامه رسیدگی به پرونده سرقت های مذکور، دو دستگاه خودروی سرقتی نیز در حالی کشف شد که بررسی های تخصصی نشان می داد متهم هنگام فرار از چنگ مال باختگان با خودروهای عبوری نیز تصادف کرده و خسارت های زیادی به آنان وارد آورده است.

 

با توجه به اهمیت این پرونده که احتمال می رود تعداد زیادی از شهروندان طعمه «زنبور سیاه» و همدستانش شده باشند، تحقیقات گسترده ای با دستور قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای ریشه یابی جرایم احتمالی در شهرهای دیگر کشور و استان خراسان رضوی زیرنظر بازپرس خاکشور آغاز شده است.

 

در همین حال مقام قضایی از شهروندان خواست چنان چه با شگردهای خاص طعمه اعضای این باند سمندسوار شده اند برای شناسایی متهم و گزارش ماجرای سرقت به دایره مبارزه با سرقت خودرو در پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در ابتدای رضاشهر مشهد مراجعه کنند. بنابراین گزارش، تلاش کارآگاهان برای دستگیری همدستان و رابطان «زنبور سیاه» همچنان ادامه دارد.

 

حراج اول ماه اسنپ مارکت
پوشاک با سلام
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.