2024/06/24
۱۴۰۳ دوشنبه ۴ تير
آیا کودکان هم باید برای پیشگیری از کرونا ماسک بزنند

آیا کودکان هم باید برای پیشگیری از کرونا ماسک بزنند

سازمان بهداشت جهانی درباره ماسک زدن یا نزدن کودکان توصیه‌هایی کرده است که در این مطلب می‌خوانید.

دوات آنلاین -در روزهایی که همه باید برای پیشگیری از کرونا از ماسک استفاده کنند این سوال پیش می‌آید که آیا کودکان هم مشمول این قانون و اصل می‌شوند یا آنها نیازی به ماسک ندارند؟

 

توصیه‌ای برای کودکان 12 سال به بالا

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید کودکان ۱۲ ساله و بالاتر باید در هماهنگی با توصیه‌های موجود برای بزرگسالان در کشور یا ناحیه محل سکونت خود ماسک بزنند.

 

 این سازمان می‌گوید اطلاعات کمی در مورد چگونگی انتقال ویروس کرونا توسط کودکان وجود دارد، اما به شواهدی اشاره می‌کند دایر بر این که افراد نوجوان می‌توانند مثل بزرگسالان دیگران را آلوده کنند.

 

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید کودکان زیر پنج سال به طور عادی نباید ماسک بزنند.

 

تدروس ادهانوم گبریسوس، مدیر سازمان بهداشت جهانی، گفته امیدوار است این همه گیری ظرف دو سال کنترل شود، اما مشاور ارشد دولت بریتانیا اخطار داد که کووید-۱۹ ممکن است هرگز ریشه کن نشود و واکسینه سازی نیازی دایمی شود.

کودکان در چه سنی برای پیشگیری از کرونا باید ماسک بزنند

تقسیم کودکان به 3 گروه سنی

این توصیه که در وبسایت سازمان بهداشت جهانی منتشر شده سه گروه سنی را در بر می‌گیرد:

 

کودکان ۱۲ ساله به بالا باید تحت شرایطی که برای بزرگسالان الزامی است از ماسک استفاده کنند، به خصوص زمانی که نمی‌توانند حفظ فاصله حداقل یک متری از دیگران را رعایت کنند و در ناحیه‌ای که شیوعی گسترده در جریان است.

 

برای کودکان شش تا ۱۱ ساله توصیه می‌شود برای تصمیم گیری در مورد استفاده از ماسک به میزان شیوع ویروس توجه شود و اینکه آیا کودک با افراد در معرض خطر مثل سالخوردگان در تماس است یا نه. این سازمان همچنین بر نظارت بزرگسالان هنگام زدن و برداشتن ماسک به صورت کودکان تاکید می‌کند.

 

ببینید: چگونه در محل کار از کرونا در امان بمانیم

 

توصیه سازمان بهداشت جهانی در مورد آموزگاران چنین است: "در نقاطی که سرایت شدید است، کلیه بزرگسالان زیر ۶۰ سال و در وضعیت سلامتی خوب باید در مکان‌هایی که نمی‌توان فاصله حداقل یک متری از دیگران را رعایت کرد ماسک پارچه‌ای بزنند. "

 

"این به خصوص برای بزرگسالانی که با کودکان کار می‌کنند و ممکن است با کودکان یا یکدیگر تماس نزدیک داشته باشند مهم است. "

 

به گفته این سازمان بزرگسالانی که از ۶۰ سال به بالا دارند یا کسانی که مشکلات جسمی دارند باید ماسک بزنند.

 

در بریتانیا استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها برای کودکان ۱۱ ساله به بالا توصیه می‌شود.

 

منبع: تابناک

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.