2022/07/02
۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
اغفال شیطانی دختران جویای کار

اغفال شیطانی دختران جویای کار

به هیچ وجه برای ملاقاتهای کاری با افراد در مکانهای ناآشنا به تنهایی مراجعه نکنید و حتما به همراه یک فرد مورد اعتماد مراجعه نکنید.

دوات آنلاین-اغفال دختران به بهانه استخدام شگردی است که برخی مجرمان شیطان صفت آن را دنبال می‌کنند. به تازگی پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شده و به همین دلیل سردار علیرضا لطفی ، رئیس پلیس آگاهی تهران یادداشتی در این زمینه نوشته است که می‌خوانید:

 

به تازگی همکاران من در اداره شانزدهم پلیس آگاهی موفق به دستگیری مجرمی شدند که با درج آگاهی استخدام پرستار برای نگهداری از فرزندش در فضای مجازی، اقدام به اغفال دختران جوان جویای کارمی نموده، سپس قربانیان را به منظور مصاحبه و شروع به کار به منزل خود می کشانده و از آنان سوءاستفاده می کرده و برای اینکه محل سکونتش توسط قربانیان شناسایی نشود از آنها می خواست قسمتی از مسیر را خودشان بیایند و بقیه راه را هم مجرم به دنبال قربانیان می رفت.

 

آخرین قربانی وی دختر جوانی است که برای کار از شهرستان راهی تهران می شود و به دنبال مشاهده آگهی این فرد در فضای مجازی به دام این فرد شیطان صفت می افتد .

 

کارشناسان آموزش همگانی پلیس آگاهی تهران، بارها در جلسات آموزشی که برای بانوان در مساجد و سرای محلات و مدارس برگزار می کنند در خصوص هوشیاری و احتیاط در مواجهه با آگهی های استخدامی در فضای مجازی و همچنین پیشنهادات ازدواج هشدارهای لازم را به شهروندان داده اند اما متاسفانه بی توجهی به پیام های هشداری پلیس باعث شده تا این فضای پیچیده و پر رمز و راز همچنان از بین زنان و دختران جوان قربانی بگیرد .

 

لازم است تا خانم های گرامی به منظور پیشگیری از بزه دیدگی به این نکات توجه داشته باشند:

- درج آگهی در یک سایت شناخته شده به معنی اطمینان صد درصدی به فرد آگهی دهنده و ادعای مطرح شده در آگهی نمی باشد

.

- به هیچ وجه برای ملاقاتهای کاری با افراد در مکانهای ناآشنا به تنهایی مراجعه نکنید و حتما به همراه یک فرد مورد اعتماد مراجعه نموده و نزدیکان خود را در جریان این ملاقات قرار دهید .

 

- با توجه به اینکه بسیاری از افراد سودجو در فضای مجازی به دنبال قربانیان خود می گردند لازم است تا زنان و دختران جوان به سادگی به آگهی هایی که به دنبال استخدام زنان و دختران هستند اعتماد نکنند .

 

- به یاد داشته باشید پشت هرپیشنهاد ملاقات خصوصی در خانه یا محل کار(خارج از ساعت اداری ) احتمال آزار و اذیت وجود دارد .

 

-در پایان به عنوان رئیس پلیس آگاهی پایتخت به مجرمین یادآور می شوم : به هر طریقی که افکار مجرمانه خود را در جامعه عملی نمایند پلیس با رصد اقدامات آنان در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری آنان اقدام خواهد نمود .

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.