2022/11/28
۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
اغفال 3 دختر 14 ساله به بهانه رویای زندگی در ترکیه

اغفال 3 دختر 14 ساله به بهانه رویای زندگی در ترکیه

دختران نوجوان کم سن و سال بودند و خیلی زود فریب حرف های قشنگ و رویایی ما را خوردند. وقتی هم از سفر خارج و زندگی در رفاه با آنها صحبت کردیم، خیلی زود نظرشان با نظر ما یکی شد.

دوات آنلاین -چند روز قبل سه دختر ۱۴ساله به بهانه رفتن به مدرسه از خانه شان در یکی از شهرستان های مرکز کشور خارج شده و دیگر برنگشتند. با تمام شدن زمان مدرسه، وقتی سه دختر به خانه برنگشتند، خانواده آنها نگران راهی اداره پلیس شدند. با شکایت خانواده دختران، تحقیقات پلیسی آغاز شد و آنها به بازبینی دوربینهای مداربسته اطراف محل سکونت دختران مدرسه ای پرداختند.

 

تپش جام جم با مقدمه بالا نوشت: دوربین ها نشان می داد هر سه نفر آنها سوار بر خودرویی شده و آنجا را ترک کرده اند. با مشخص شدن این موضوع راننده خودرو شناسایی و مرد جوان مدعی شد دختران دانش آموز را به پایانه مسافربری رسانده است.

 

فرار به تهران

در بررسی کارآگاهان پلیس از پایانه مسافربری مشخص شد هرسه دختر نوجوان، خودروی تاکسی را به صورت دربست گرفته و راهی پایتخت شده اند.

 

با برملا شدن این موضوع و به دست آمدن ردی از گمشدگان در پایتخت، موضوع به کارآگاهان اداره آگاهی تهران اعلام شد و تحقیقات برای یافتن دختران ناپدیدشده ادامه یافت.

 

در نخستین گام راننده خودرویی که دختران نوجوان با آن راهی تهران شده بودند شناسایی شد. راننده خودرو در تحقیقات گفت: آنها خودرویم را به صورت دربست گرفته و از حرف هایشان متوجه شدم وقتی به تهران رسیده اند، شخصی در ترمینال جنوب به دنبال آنها می آید. این را هم بگویم دختران زمانی که سوار خودروی من شدند، از تلفن من استفاده کردند و چند بار با اشخاصی تماس داشتند.

 

با اطلاعاتی که راننده خودرو در اختیار تیم تحقیق قرار داد، آنها به بررسی شماره تلفن هایی که دختران گمشده تماس گرفته بودند، پرداختند.

 

تحقیقات پلیسی نشان می داد یکی از سیم کارت ها در اختیار مردی افغانستانی به نام بهروز است. بازبینی دوربین های مداربسته ترمینال نیز نشان می داد این مرد در مقابل ترمینال به انتظار سه دختر نوجوان ایستاده و با دیدن آنها، خودرویی را کرایه و هر چهار نفر آنجا را ترک کرده اند.

 

با به دست آمدن چهره مرد افغان، بررسی ها نشان می داد او بهروز، همان فردی است که دختران نوجوان با او تماس گرفته اند. با شناسایی بهروز، از آنجا که احتمال خطر جان دختران نوجوان می رفت، ماموران تصمیم گرفتند بهروز را در قراری صوری به محل کشانده و او را دستگیر کنند.

 

دستگیری متهم

به این ترتیب یکی از کارآگاهان اداره آگاهی در پوشش معماری که نیاز به کارگر ساختمانی دارد با بهروز تماس گرفت و پس از چند مرحله تماس در نهایت با او قرار گذاشت.

 

زمانی که بهروز در محل قرار حاضرشد، کارآگاهان اداره آگاهی تهران وارد عمل شده و مرد افغان را دستگیر کردند. در تحقیقات اولیه بهروز مدعی بود سه دختر نوجوان را نمی شناسد و از سرنوشت آنها بی اطلاع است اما در ادامه بررسی ها و در مواجهه با مدارک و اسناد پلیسی که طی تحقیقات صورت گرفته به دست آمده بود، بهروز در نهایت به جرم خود اعتراف کرد و مخفیگاهی که دختران نوجوان را در آنجا نگهداری می کرد، لو داد.

 

با اعتراف بهروز، بلافاصله تیم جنایی راهی مخفیگاه او در شرق تهران شده و سه دختر نوجوان را از ساختمان نیمه ساز رها کردند. در ادامه تحقیقات همدست بهروز نیز بازداشت شد و دو متهم جوان، در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شدند و تحقیقات در این خصوص ادامه خواهد داشت.

 

گفت و گو با اغفالگر دختران

بهروز، مرد جوانی که نقشه اغفال سه دختر دانش آموز را طراحی کرد و با همدستی دوستش آنها را به پایتخت کشاند، تا آنچه را در سر داشت برای دختران نوجوان رقم بزند، در گفت وگو با جام جم، از جزئیات ماجرا گفت.

 

*چطور با دختران نوجوان آشنا شدی؟

در فضای مجازی. یکی از آنها در اینستاگرام صفحه داشت و با او شروع به چت کردم. از طریق او دوستم هم با یکی دیگر از آنها آشنا شد و بعد از مدتی با سومین دختر هم آشنا شدیم.

 

*با چه وعده ای آنها را به تهران کشاندید؟

رفتن به خارج از کشور و زندگی ایده آل. دختران نوجوان کم سن و سال بودند و خیلی زود فریب حرف های قشنگ و رویایی ما را خوردند. آنها در همین تماس های تلفنی و تصویری دل به ما دادند. وقتی هم از سفر خارج و زندگی در رفاه با آنها صحبت کردیم، خیلی زود نظرشان با نظر ما یکی شد.

 

*می دانستند افغانستانی هستید؟

بله. اما نمی دانستند در ساختمان نیمه کاره کارگر هستیم. فکر می کردند مهندسی ساختمان هستیم. وقتی می خواستیم با آنها صحبت کنیم، لباس هایی را که مدیر پروژه در اتاق کارش گذاشته بود، می پوشیدیم و از آنجا با آنها صحبت می کردیم.

 

*واقعا می خواستید آنها را به خارج از کشور ببرید؟

بله در برنامه مان بود. منتظر فرصتی بودیم تا به صورت غیرقانونی از مرز خارج شویم.

 

*در این مدت دختران مدرسه ای کجا بودند؟

در ساختمان نیمه سازی که ما در آنجا مشغول به کار بودیم. یک اتاق سرایداری داشتیم و به آنها گفته بودیم از آنجا بیرون نیایند تا دروغ هایمان درباره شغلمان فاش نشود.

 

*بردن سه دختر نوجوان در خارج از کشور به چه دلیل و نقشه ای بود؟ راستش به این فکر نکرده بودیم. وقتی دیدیم رویای سفر به خارج را دارند، برای اینکه آنها را با خود همراه کنیم، این ادعا را مطرح کردیم. البته وقتی به تهران آمدند، خودمان هم به فکر مهاجرت افتادیم اما چطورش را نمی دانستیم. البته با شرایطی که دختران داشتند باید قاچاقی خارج می شدیم.

 

*حالا کجا می خواستید بروید؟

آنها به زندگی در ترکیه هم راضی بودند. معلوم بود، فریب سریال های ترکیه ای را خورده و فکر می کردند زندگی در ترکیه با رفاه و آسایش همراه است.

 

*فکر می کردید دستگیر شوید؟

اصلا. ماهیچ ردی از خودمان به جا نگذاشته بودیم. حتی به دخترها هم اجازه نمی دادیم از اتاق سرایداری ساختمان نیمه ساز بیرون بیایند تا کسی آنها را نبیند و ماجرا لو نرود. هنوز مانده ایم ما که هیچ ردی از خود به جا نگذاشته بودیم و هویتی هم در سیستم کشور ایران نداشتیم، چطور شناسایی و دستگیر شدیم.

 

*آنها وقتی دیدند شما در ساختمان نیمه کاره زندگی می کنید، شک نکردند؟

شک که کرده بودند اما در مسیری قدم گذاشته بودند که راه برگشتی نداشتند. ما هم می دانستیم آنها به خانه برنمی گردند به همین دلیل، آنها را در آن شرایط مخفی کردیم.

 

*شما خودتان قانونی وارد ایران شده اید؟

نه. غیرقانونی آمده ایم. می دانستیم اگر لو برویم ما را به افغانستان برمی گردانند و مهاجرت به ترکیه شاید برای ما هم بهتر بود.

 

*به نگرانی خانواده دخترها فکرنکردید؟

نه. آنها با میل خودشان آمده بودند. زور و اجباری که نبود!

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.