2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
لکه روی دیوار را چه طور پاک و تمیز کنیم

لکه روی دیوار را چه طور پاک و تمیز کنیم

با ترفندهایی که در این مطلب آمده است می‌توانید لکه‌های مختلف را از روی دیوار پاک کنید.

دوات آنلاین- لکه‌ها همیشه برای خانم‌های خانه، دلهره و نگرانی را به همراه دارند. اگر تکنیک پاک کردن هر نوع لکه‌ای را بدانید، دیگر از دیدن لکه‌ها نگران نخواهید شد. همراه ما باشید با چند تکنیک برای پاک کردن لکه‌ها از دیوار با توجه به عاملی که باعث کثیف شدن دیوار شده است.

 

قدم اول، حذف کردن گرد و غبارها

یک نکته مهم در ابتدای کار حتی اگر دیوار منزل لکه ندارد، این است که هرچند وقت یک‌بار دیوارها را از هرگونه گرد و غبار و دوده پاک کنید. همه این گرد و خاک چهره زشتی به دیوارهای منزل می‌دهد. ابتدا با جاروبرقی گرد و خاک دیوار را بگیرید. اگر بخارشوی دارید، می‌توانید این کار را با بخارشوی انجام دهید. گاهی ممکن است دوده‌ها و گرد و غبار همراه با چربی باشد؛ پس حالا بهتر است از مخلوط آب داغ و پودر لباس شویی استفاده کنید. با استفاده از دستمال نرم یا برس‌های گردگیری، دیوار را تمیز کنید و بعد با یک دستمال تمیز چربی‌ها را پاک کنید.

لکه روی دیوار را چگونه پاک کنیم

چه لکه‌ای را با چه چیزی پاک کنیم؟

 

پاستل و مداد شمعی

برای پاک کردن لکه پاستل و مداد شمعی باید از محلول آب و جوش شیرین استفاده کنید. فقط باید دقت کنید جوش شیرین را به اندازه بریزید چون استفاده بیش از اندازه از جوش شیرین باعث آسیب رساندن به رنگ دیوار یا کاغذ دیواری می‌شود.

 

واکس روغنی

اگر هنگام واکس زدن دیوار لکه شد، بهتر است اجازه دهید لکه خشک شود. هنگامی که لکه خشک شد با استفاده از یک مقوا یا کارت، قسمت‌های خشک را جدا کنید و بعد یک دستمال کاغذی را روی لکه بگذارید و با اتو گرم کنید. باقی مانده لکه‌ها از دیوار جدا خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید: لکه‌های مختلف را چگونه از روی لباس پاک کنیم؟

 

مداد رنگی

پاک کردن مدادرنگی از دیوار کمی زمان‌بر است. برای پاک کردن مدادرنگی از روی دیوار بهتر است از کمی خمیر دندان استفاده کنید؛ به این صورت که با یک مسواک که روی آن خمیردندان گذاشته اید به آرامی روی خطوط مداد رنگی‌ها بکشید تا کم کم لکه‌ها ناپدید شوند. سپس با دستمال حوله‌ای دیوار را خشک کنید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین مواد طبیعی برای از بین بردن بوی بد یخچال

 

جوهر

شاید پاک کردن جوهر خودکار سخت به نظر برسد ولی اگر بدانید با کمی آب لیمو می‌توانید جوهر خودکار را به راحتی پاک کنید، دیگر نگرانی نخواهید داشت. برای پاک کردن جوهر خودکار از دیوار کمی آب لیمو را روی جوهر بریزید و بعد از 5 تا 10 دقیقه با یک دستمال تمیز روی لکه بکشید؛ دیگر خبری از جوهر نخواهد بود.

 

اثر انگشت

یکی از لکه‌هایی که معمولا روی دیوار دیده می‌شود اثر انگشت اعضای خانواده است. برای پاک کردن اثر انگشت و لکه‌های روی دیوار، یک سیب زمینی را نصف کنید و چندین بار نصف سیب زمینی را روی دیوار بکشید و سپس با یک دستمال تمیز لکه را پاک کنید. نکته مهم این دستور تنها برای دیوار‌های رنگ روغنی و پلاستیکی مفید است.

 

منبع: روزنامه خراسان

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.