2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
سوء استفاده از دختران جوان با ادعای عشق در نگاه اول

سوء استفاده از دختران جوان با ادعای عشق در نگاه اول

متهم با این شگرد تاکنون از تعداد زیادی از دختران جوان سوء‌استفاده کرده و همه قربانیان جز همان شماره تماس اولیه به‌اضافه آدرس خانه‌های مجردی که چند ساعت بعد از وقوع جرم تخلیه شده‌بودند هیچ اطلاعات دیگری از او نداستند.

دوات آنلاین-همه چیز از یک شماره‌دادن ساده شروع شد. مرد غریبه به خودروی مینا و دوستش نزدیک شد و بعد از چند دقیقه اصرار و زبان‌ریختن، شماره مینا را گرفت و شماره خودش را به او داد. همه چیز برای دختر جوان مثل یک شوخی بود و در قدم بعدی حس خوشایند ابراز تمایل ناگهانی یک مرد و به قول بعضی‌ها عشق در یک نگاه!

 

ابراز علاقه‌ای که حسابی قند در دل دخترک آب کرد و آن‌قدر هوش از سرش برد که بعد از چند مکالمه تلفنی کوتاه و ارسال پیام در واتس‌اپ دعوت مرد غریبه که حالا می‌دانست نامش روزبه است برای ملاقات و دیدار در خانه مجردی‌اش را پذیرفت.

 

دیدارشان با یک گپ‌وگفت ساده شروع شد و ساعتی بعد دخترک درحالی‌که روزبه او را مورد آزار قرار داده و طلاها و موبایلش را به زور از او گرفته بود منزل مجردی روزبه را ترک کرد.

 

فردا صبح وقتی به خودش آمد راهی دادسرا شد و از روزبه به اتهام آزار و سرقت شکایت کرد و آنجا بود که فهمید شخصی با این مشخصات وجود خارجی ندارد و متهم آن منزل مجردی را نیز برای دو روز اجاره کرده‌است. مینا تازه فهمید هیچ اطلاعات خاصی از مرد غریبه ندارد. مردی که آن‌قدر اعتمادش را جلب کرده‌بود که در کمتر از یک هفته و با چند تماس تلفنی و اینترنتی راهی منزل مجردی‌اش شده و خلوت کرده‌بود!

 

تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد و مشخص شد این فرد با این شگرد تاکنون از تعداد زیادی از دختران جوان سوء‌استفاده کرده و همه قربانیان جز همان شماره تماس اولیه به‌اضافه آدرس خانه‌های مجردی که چند ساعت بعد از وقوع جرم تخلیه شده‌بودند هیچ اطلاعات دیگری از او ندارند.

 

سرانجام کارآگاهان موفق به دستگیری روزبه شدند و او را که در مناطق شمالی پایتخت منزل مجردی اجاره می‌کرد در مخفیگاهش در یکی از شهرک‌های حاشیه‌ای تهران دستگیر کردند.

 

همه شکات او را به‌عنوان مدعی عشق در یک نگاه خود که در خیابان به آنها دل بسته بود و با چرب‌زبانی تلفنی و اینترنتی دل‌شان را برده و در انتها بعد از سوءاستفاده و آزار، طلاهایشان را ربوده بود شناسایی کردند.

 

روزبه ابتدا همه شکایت‌ها را انکار کرد اما وقتی دید راهی برای فرار ندارد، واقعیت را گفت: «در زندگی‌ام همیشه شکست می‌خوردم. چند سال قبل عاشق دختری شدم که او هم به من خیانت کرد و در عاشقی هم شکست خوردم. بعد از آن به فکر انتقام از دخترانی افتادم که خیانت می‌کردند. به همین خاطر با پوشیدن لباس‌های مارک و اجاره خودروهای گران‌قیمت و خانه‌های روزانه دختران را به دام می‌انداختم و پس از کشاندن آنها به خانه‌ام، مورد آزار و اذیت قرار می‌دادم. برای این‌که هزینه فریب طعمه بعدی را جور کنم، پول و طلاهایشان را سرقت می‌کردم.»

 

پشت پرده قرارهای مجردی

سروان سمانه مهربانی، روان‌شناس و کارشناس آموزش همگانی پلیس آگاهی پایتخت در این‌باره می‌گوید: متاسفانه ابراز علاقه ناگهانی و چرب‌زبانی مردان نقطه‌ضعف بسیاری از دختران جوان و کم‌تجربه است. افراد سوء‌استفاده‌گر همه چیز را در مورد روان‌شناسی قربانیان خود می‌دانند و به‌خوبی آگاهند که چطور می‌شود آن‌قدر یک زن را در مغناطیس و انرژی ابراز علاقه خود قرار داد که قوه قضاوت وی را مختل کرد. به‌طوری‌که بدون دیدن یک کارت شناسایی معتبر یا مدرک مستندی در مورد ادعاهای فرد مجرم یا شناخت عمیق و درست از وی به درخواستش برای ملاقات در منزل برای اولین قرار تن می‌دهند و تنها پس از تجربه تلخ سوءاستفاده مالی و جسمی متوجه می‌شوند که کوچک‌ ترین سرنخی از هویت واقعی فرد آزارگر ندارند. ما در دورانی زندگی می‌کنیم که اکثر دختران جوان به خاطر ورود به اجتماع با تحصیل و اشتغال دیگر درخصوص تعاملات و ارتباطات اجتماعی با جنس مخالف ناآگاه محسوب نمی‌شوند و هر دختری می‌داند پشت هر دعوت به منزل مجردی، نیت خوبی وجود ندارد پس نمی‌توان مدعی اغفال شد! وظیفه هر دختری است تا با مدیریت احساساتش اجازه سوء‌استفاده جسمی و عاطفی‌اش را به افراد بیمار و منحرف ندهد.

 

وی تاکید کرد: نمی‌توان برای همه افراد جامعه نسخه واحدی در مورد محل مناسب آشنایی داد و مکانی را صددرصد تایید یا رد کرد اما نکته مهم و حیاتی در این خصوص استفاده از فرصت شناخت طرف مقابل است. شناختی درست و همه‌جانبه که مقدمه گام‌های بعدی آشنایی است. هرگاه به شناخت درست و برپایه واقعیت از طرف مقابل خود و ادعاهایش رسیدید قدم به مراحل بعدی رابطه بگذارید. البته مراحلی که مطمئنا شامل دیدار در منزل مجردی نیست. در صورت رو‌به‌روشدن با افراد سودجو حتی اگر موفق به مقابله با وی شدید و با آگاهی از فریبکاری وی مانع سوء‌استفاده‌اش شدید، مشخصات و شگرد او را با پلیس آگاهی در میان بگذارید تا از ادامه رفتارهای مجرمانه وی جلوگیری به عمل آید.

 

منبع: تپش- روزنامه جام جم

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.