2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
قتل 2 راننده به دست سارقان خشن

قتل 2 راننده به دست سارقان خشن

متهمان قبل از ارتکاب سومین جنایت شناسایی و دستگیر شدند.

دوات آنلاین- قاتلان سریالی راننده‌ها در اصفهان که طعمه‌های خود را به شیوه‌ای خشن از پا درمی‌آوردند، در عملیات همزمان پلیس در دو استان دستگیر شدند. متهمان قبل از ارتکاب سومین قتل دستگیر شدند.

 

به گزارش روزنامه جام‌جم، دهم خرداد امسال ماموران پلیس آگاهی اصفهان از کشف جسد مردی در منطقه‌ای کم تردد در این شهر قرار گرفته و بلافاصله راهی محل شدند. در تحقیقات پلیسی مشخص شد، جسد متعلق به مردی است که با شلیک گلوله به قتل رسیده است. خیلی زود خانواده مقتول شناسایی و برای تحقیقات به پلیس آگاهی احضار شدند. آنها در جریان تحقیقات اعلام کردند، مقتول با خودروی پرایدش در حال تردد بوده که هدف گلوله قرار گرفته و بعد از آن خودرویش سرقت شده است.

 

 مشخصات خودروی پراید مقتول در اختیار پلیس سراسر کشور قرار گرفت تا با مشاهده خودرو آن را توقیف کنند. در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت، کشف جسد مرد دیگری که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود در اصفهان کشف شد. این مرد هم راننده خودروی زانتیایی بود که قربانی سرقت خودروی ماشین خود شده بود. با بررسی اسلحه به کار رفته در دو جنایت مشخص شد، قتل‌ها با یک اسلحه انجام شده است.

 

سرهنگ کارآگاه حسین حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان دراین‌باره به جام‌جم گفت: پس از دومین قتل متوجه شدیم با یک باند تبهکار روبه‌رو هستیم که به صورت سریالی رانندگان را قربانی سرقت‌های خود می‌کنند. تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان بر روی این پرونده تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کرده و پی بردند، اعضای این باند در محل‌های جنایت ردی از خود باقی نگذاشته‌اند.

 

وی افزود: با تحقیقات علمی کارآگاهان و بررسی کوچکترین سرنخ‌ها، ردی از سه سارق حرفه‌ای در این قتل‌ها به دست آمد که ساکن دو استان همسایه اصفهان بودند. با اطمینان از نقش آنها در این جنایت‌ها، شنبه عملیاتی غافلگیرانه در دو استان انجام و سه متهم دستگیر شدند. متهمان با سرقت یک دستگاه موتورسیکلت، قصد ارتکاب سومین جنایت را داشتند که ناکام ماندند. 

 

سرهنگ حسین‌زاده با اشاره به اعترافات اولیه متهمان گفت: سه متهم به ارتکاب این دو جنایت با انگیزه سرقت اعتراف کردند. آنها با موتورسیکلت‌های سرقتی پرسه‌زده و با شناسایی خودروها در محل‌هایی خلوت، کنار راننده رفته و به سمت او شلیک می‌کردند. بعد هم جسد را از خودرو خارج کرده و با سرقت ماشین فرار می‌کردند.

 

جانشین رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: احتمال ارتکاب قتل‌های دیگر از سوی اعضای این باند وجود دارد که بازجویی از آنها توسط کارآگاهان آغاز شده است. کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات همه جانبه‌ای را دراین‌باره آغاز کرده‌اند که باید منتظر نتیجه تحقیقات بود.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.