2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
سرقت مرگبار از پدرخوانده ثروتمند

سرقت مرگبار از پدرخوانده ثروتمند

متهمان می‌گوید فقط قصد داشتند دزدی کنند و برنامه‌ای برای کشتن مرد تنها نداشتند.

دوات آنلاین-مردی که برای سرقت از خانه ناپدری اش سارقان سابقه دار را اجیر کرده بود، نمی دانست دست آنها به خون آلوده می شود. متهمان روز گذشته به اتهام قتل و سرقت در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند.

 

به گزارش روزنامه جوان، ۲۱بهمن سال ۹۷ ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب از قتل مردی 68 ساله به نام حمید باخبر و راهی محل شدند. بررسی های اولیه حکایت از آن داشت مرد سالخورده یا انگیزه سرقت با پیچیده شدن لباس دور گردنش خفه شده است.

 

با انتقال جسد به پزشکی قانونی پسر حمید که ماموران را باخبر کرده بود، مورد تحقیق قرار گرفت و گفت: پدرم بعد از فوت مادرم ازدواج کرد اما آن زن نیز به خاطر بیماری فوت کرد. مدتی گذشت تا اینکه او با زن دیگری ازدواج کرد که یک فرزند پسر به نام سروش داشت. همان سال پدرم اموالش را به نام من سند زد، به همین دلیل سروش از این موضوع ناراحت بود و چند بار به پدرم گلایه کرده بود.

 

پسر مقتول ادامه داد شب حادثه سروش تماس گرفت و گفت چند بار با پدرم تماس گرفته است، اما او پاسخ تماس هایش را نمی دهد بلافاصله به خانه پدرم رفته، اما هر چه در زدم کسی در را باز نکرد تا اینکه در را شکستم و دیدم جسد او روی زمین افتاده است.

 

اعتراف به طراحی نقشه سرقت

با ثبت این اظهارات سروش نیز مورد تحقیق قرار گرفته اما مدعی شد از ماجرای قتل اطلاعی ندارد. تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه مرد جوان در بازجویی های فنی لب به اعتراف گشود و به قتل ناپدری اش با همدستی سه نفر از دوستانش اقرار کرد.

 

او در شرح ماجرا گفت: پول نزول گرفته بودم به همین دلیل چند بار از ناپدری ام درخواست پول کردم، اما او طفره می رفت و با اینکه وضع مالی خوبی داشت مرا کمک نمی کرد. این شد که تصمیم به سرقت از منزل او گرفتم و در این مورد با مرد سابقه داری به نام پرهام صحبت کردم. پرهام سابقه سرقت از چند خانه در تبریز و اصفهان را داشت و به تازگی از زندان آزاد شده بود. او قبول کرد همراه دو نفر از دوستانش به نام های سعید و رضا نقشه سرقت را اجرا کند.

 

مرد جوان در خصوص روز حادثه گفت: آن روز طبق نقشه همراه همسر و فرزندانم به خانه ناپدری ام رفتیم و بعد از ساعتی به خانه برگشتیم در راه برگشت به رستوران رفتم و دو پرس غذا خریدم و به پرهام دادم. پرهام و دوستانش غذاها را به بهانه نذری مقابل خانه ناپدری ام بردند و وقتی ناپدری ام در را باز کرد، وارد خانه شدند. آنها قرار بود فقط از آنجا سرقت کنند، نمی دانم چرا مرتکب قتل شدند.

 

دستگیری عاملان قتل

با اقرارهای مرد جوان، سه همدست وی نیز بازداشت شدند. با اقرار متهمان، پرهام به اتهام مباشرت در قتل و سرقت، سعید و را به اتهام معاونت در قتل و مشارکت در سرقت و سروش به اتهام معاونت در سرقت روانه زندان شدند.

 

پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و بعد آن تعیین وقت روز یکشنبه روی میز هیئت قضایی شعبه دوم به ریاست قاضی زالی و مستشار دلداری قرار گرفت.

 

درخواست قصاص

بعد از اعلام رسمیت جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند.

 

در ادامه پرهام. متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «آن روز همراه سعید و رضا وارد خانه مقتول شدیم. مرد سالخورده وقتی فهمید قصد سرقت گاو صندوقش را داریم شروع به داد و فریاد کرد. سعید و رضا از ترس یک لباس دور دهان او پیچیدند و از من خواستند او را ساکت کنم. این شد که چند مشت به سرش کوبیدم. فکر نمی کردم آن ضربات باعث قتل شود.

 

در ادامه رضا و سعید نیز با اقرار به جرمشان از خودشان دفاع کردند و سروش در آخر گفت: من از پرهام و همدستانش درخواست قتل ناپدری ام را نکردم حالا با این حادثه وضع روحی خوبی ندارم و تقاضای بخشش دارم.

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.