2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
قتل با ادعای مزاحمت مقتول برای زنان

قتل با ادعای مزاحمت مقتول برای زنان

متهم: سال‌ها با مقتول دوست بودم و مشکلی نداشتیم، اما روز حادثه او خاطره‌ای تعریف کرد که همین باعث این حادثه شد.

دوات آنلاین-کارگر ساختمانی که به اتهام قتل همکارش بازداشت شده مدعی است مقتول را به خاطر مزاحمت های تلفنی برای زنان به قتل رسانده است.

 

به گزارش روزنامه جوان، دهم مهر سال ۹۷، مأموران کلانتری ۱۴۲ کن از کشف جسد مرد جوانی در یکی از باغ های آن منطقه باخبر و راهی محل شدند.

 

صاحب باغ که مأموران را باخبر کرده بود در توضیح گفت: سالهاست صاحب این باغ هستم و گاهی اوقات برای سرکشی به باغ می آمدم. امروز وقتی وارد باغ شدم متوجه شدم جسد مرد جوانی در انتهای باغ افتاده است. وقتی نزدیک جسد شدم او را شناختم آن مرد کارگر ساختمان مجاور باغ بود که قبلا او را چند بار دیده بودم.

 

بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی، پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار قرار گرفت. با تشخیص هویت پلیس دریافت مقتول احمد ۳۰ساله است که چند ماه قبل همراه چند کارگر دیگر برای کار در یک ساختمان مشغول کار بوده است.

 

به این ترتیب همکاران احمد مورد تحقیق قرار گرفتند تا اینکه یکی از آنها به نام رئوف ۳۲ساله به خاطر تناقض گویی هایش به عنوان اولین مظنون بازداشت شد. رئوف به پلیس آگاهی منتقل شد تا اینکه در بازجویی های فنی لب به اعتراف گشود و به قتل همکارش اعتراف کرد.

 

او در اظهاراتش گفت: «من و احمد مدت ها قبل از شهرستان برای پیدا کردن کار به تهران آمدیم و در یک ساختمان نیمه کار مشغول کار شدیم. احمد مجرد بود و ازدواج نکرده بود. در این سال ها با هم مشکلی نداشتیم، اما روز حادثه او خاطره ای تعریف کرد که همین باعث این حادثه شد.»

 

متهم ادامه داد: «آن روز احمد کنارم نشست و گفت مدتی است به صورت تلفنی مزاحم همسر یکی از همکارانمان شده است و با آن زن جوان صحبت کرده است. او به آن زن ابراز علاقه می کرد و می گفت قصد دارد با او رابطه برقرار کند. با شنیدن این حرف عصبانی شدم و به او گفتم از این فکر بی خیال شو و دیگر مزاحم آن زن نشو، اما او شروع به تمسخر کرد. این رفتار احمد باعث شد بیشتر عصبانی شوم، از طرفی فکر کردم ممکن است او روزی مزاحم ناموس همه ما بشود. به همین دلیل کنترل اعصابم را از دست دادم و پارچه ای را دور گردنش پیچیدم و او را خفه کردم سپس جسد را در باغ روبه رو رها کردم.

 

با اقرارهای متهم وی بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده در حال کامل شدن بود که متهم توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند.

 

به این ترتیب پرونده از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و بعد از نوبت رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دهم دادگاه قرار گرفت.

 

متهم در آن جلسه در جایگاه قرار گرفت و در آخرین دفاعش گفت: «با مقتول خصومتی نداشتم اما وقتی حرف هایش را شنیدم خیلی عصبانی شدم سعی کردم او را از این کار منصرف کنم اما او مرا مسخره کرد و گفت قصد رابطه با همسر همکارمان را دارد. همانجا احساس خطر کردم مبادا روزی مقتول مزاحم ناموس من و دیگران در شهرستان بشود این شد که او را کشتم.

 

متهم در آخر گفت: از کاری که کردم پشیمانم اما توانستم به هر سختی که بود دیه مقتول را بپردازم تا رضایت اولیای دم را جلب کنم. حالا از دادگاه درخواست تخفیف مجازات دارم تا هر چه زودتر آزاد شوم.

 

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.