2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
تبرئه از اتهام قتل همسر بعد از 8 سال

تبرئه از اتهام قتل همسر بعد از 8 سال

این مرد در مراسم قسامه سوگند خودر بی گناه است.

دوات آنلاین-حکم تبرئه مرد جوانی که به اتهام قتل همسرش دستگیر شده بود، در دیوان عالی کشور تأیید شد.

 

به گزارش روزنامه جوان، سال ۹۱ مأموران پلیس پایتخت، از قتل زن جوانی در یک منزل مسکونی در غرب تهران باخبر و راهی محل شدند. با حضور ماموران در محل اولین شواهد نشان می داد، زن ۳۰ساله به نام راضیه بر اثر ضربه چاقو کشته شده است و شوهر و فرزند یکساله این زن تیز زخمی و به بیمارستان منتقل شده اند.

 

جسد زن جوان به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه شوهر راضیه به نام مرتضی بعد از بهبودی نسبی در شرح ماجرا گفت: همسرم بعد از زایمان به افسردگی شدیدی مبتلا شده بود و مدام گریه می کرد. بارها از او خواستم به دکتر برویم، اما راضی نمی شد شب حادثه او با من درگیر شد و حتی در آن درگیری مرا به شدت کتک زد، اما من خودم را کنترل کردم و حرفی نزدم. بعد با پدرش تماس گرفتم و ماجرا را به او گفتم. پدر راضیه از من خواست تا دخترش را به خانه اش بفرستم اما راضیه این را هم قبول نکرد و به خانه پدرش نرفت.

 

متهم در ادامه گفت: «بعد از آن درگیری، راضیه آرام شد و به اتاق خواب رفت و بعد از گریه های زیاد خوابش برد. من هم بعد از اینکه او آرام شد، خوابیدم، اما نیمه های شب با صدای جیغ فرزندم از خواب بیدار شدم و با صحنه وحشتناکی روبه رو شدم.»

 

مرد جوان ادامه داد: همسرم را دیدم با چاقو بالای سر فرزندم ایستاده است. جلو رفتم که متوجه شدم او با چاقو فرزندم را زخمی کرده است. راضیه تا مرا دید به طرفم حمله کرد و چند ضربه با چاقو هم به من زد. می خواستم چاقو را از دستش بگیرم اما یکباره چاقو را به شکمش زد و روی زمین افتاد. همان موقع با اورژانس و پلیس تماس گرفت، اما بی فایده بود و همسرم فوت کرده بود.

 

تلاش ها در این زمینه ادامه داشت تا اینکه کارشناسان پزشکی قانونی احتمال دادند همان ضربه به شکم کشنده بوده است و مقتول خودکشی کرده است.

 

با اعلام این نظریه اما پدر و مادر مقتول علیه دامادشان شکایت کردند و مدعی شدند او قاتل دخترشان است. با طرح این شکایت، تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد و پلیس دریافت آن مرد با همسرش اختلافات دامنه داری داشته است.

 

به این ترتیب مرتضی به اتهام قتل عمد روانه زندان شد و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و روی میز هیئت قضایی شعبه هشتم قرار گرفت.

 

ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و با انکار جرمش مدعی شد همسرش خود کشی کرده است. در آخر هیئت فضایی با رد این ادعا پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند بنابر این متهم برای دومین بار پای میز محاکمه حاضر شد. او بعد از قرائت کیفرخواست در جایگاه ایستاد و 50 بار قسم خورد که همسرش را به قتل نرسانده است.

 

در ادامه پدر مقتول نیز بیماری دخترش را تایید کرد و گفت راضیه چند بار اقدام به خودکشی کرده بود.

 

به این ترتیب هیئت قضایی بعد از شور با فرضیه خودکشی مقتول، مرد جوان را از اتهام قتل عمد تبرئه کردند. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات شعبه ۴۲ دیوان نیز تایید شد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.