2023/10/04
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
روش محافظت از چشم‌ها در برابر ویروس کرونا

روش محافظت از چشم‌ها در برابر ویروس کرونا

یک چشم پزشک توضیح داده چگونه از راه ورود کرونا به بدن از طریق چشم را ببندیم.

دوات آنلاین-چشم یکی از  اعضای بدن است که می‌تواند به محلی برای ورود ویروس کرونا به بدن تبدیل شود. تا زمانی که واکسن کرونا در دسترس قرار نگرفته باید تا حد امکان با اصول بهداشتی از خودمان محافظت کنیم اما برای این‌که از طریق چشم مبتلا به کرونا نشویم چه کارهایی را باید انجام بدهیم.

 

عینک؛ محافظ چشم در برابر کرونا

به نوشته فارس سهیل ادیب مقدم، چشم‌پزشک  در پاسخ به پرسشی درباره روش‌های مراقبت از چشم در برابر ویروس کرونا اظهار داشت: افراد تا جای ممکن باید از حضور در معرض جمعیت زیاد پرهیز کنند و درجاهای شلوغ از ماسک و شیلد استفاده کنند، همچنین استفاده از عینک حالتی محافظت‌کننده دارد اما به صورت قطعی از ورود ویروس به چشم جلوگیری نمی‌کند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه لباس‌ها خود را از ویروس کرونا پاک کنیم

 

چشم‌ها را با چای بشوییم یا نه

وی در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر شست‌وشوی چشم با چای سیاه اظهار داشت: در چای ماده‌های تانن وجود دارد اما ممکن است در چای قارچ هم وجود داشته باشد و مشکلی را برای چشم ایجاد کند، استفاده از رژیم غذایی مدیترانه‌ای که شامل غذاهای دریایی و روغن زیتون است می‌تواند در تقویت بینایی نقش داشته باشد.

 

ادیب مقدم افزود: چشمان خود را نمالید، هرچند از بین بردن این عادت سخت است. در صورت خارش مداوم چشم، قطره‌های مرطوب‌کننده چشم ممکن است به رفع خارش‌های چشمی کمک کنند. قبل و بعد از ریختن قطره در چشم، دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه بشویید. اگر نیاز است که چشمان خود را لمس کنید، به جای استفاده از انگشتان از دستمال استفاده کنید.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.