2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
آزار دختران جوان در خانه شیطانی

آزار دختران جوان در خانه شیطانی

متهم بعد از سوء استفاده از طعمه‌هایش طلاهای آنها را نیز سرقت می‌کرد.

دوات آنلاین-دیدارشان با یک گپ و گفت ساده شروع شد و ساعتی بعد دخترک در حالیکه روزبه او را مورد آزار قرار داده بود و طلاها و موبایلش را به زور از او گرفته بود منزل مجردی روزبه را ترک کرد .

 

همه چیز از یک شماره دادن ساده شروع شد. مرد غریبه به خودروی مینا و دوستش نزدیک شد و بعد از چند دقیقه اصرار و زبان ریختن شماره مینا را گرفت و شماره خودش را به او داد . همه چیز برای دختر جوان مثل یک شوخی بود و در قدم بعدی حس خوشایند ابراز تمایل ناگهانی یک مرد و به قول بعضی ها عشق در یک نگاه!

 

ابراز علاقه ای که حسابی قند در دل دخترک آب کرد آنقدر هوش از سرش برد که بعد از چند مکالمه تلفنی کوتاه و ارسال پیام در واتس‌آپ دعوت مرد غریبه را که حالا می دانست نامش روزبه می باشد برای ملاقات و دیدار در خانه مجردی اش پذیرفت.

 

دیدارشان با یک گپ و گفت ساده شروع شد و ساعتی بعد دخترک در حالیکه روزبه او را مورد آزار قرار داده بود و طلاها و موبایلش را به زور از او گرفته بود منزل مجردی روزبه را ترک کرد .

 

فردا صبح وقتی به خودش آمد راهی دادسرا شد و از روزبه به اتهام آزار و سرقت شکایت کرد و آنجا بود که فهمید شخصی با این مشخصات وجود خارجی ندارد و متهم آن منزل مجردی را نیز برای دو روز اجاره کرده است. مینا تازه فهمید هیچ اطلاعات خاصی از مرد غریبه ندارد .مردی که آنقدر اعتمادش را جلب کرده بود که در کمتر از یک هفته و با چند تماس تلفنی و اینترنتی راهی منزل مجردی اش شده و خلوت کرده بود !

 

تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد و مشخص شد این فرد با این شگرد تاکنون از تعداد زیادی از دختران جوان سوء استفاده نموده و همه قربانیان چیزی جز همان شماره تماس اولیه به اضافه آدرس خانه های مجردی که چند ساعت بعد از وقوع جرم تخلیه شده بودند هیچ اطلاعات دیگری از او ندارند.

 

سرانجام کارآگاهان با انجام یک رشته اقدامات پلیسی موفق به دستگیری روزبه شدند و او را که در مناطق شمالی پایتخت منزل مجردی اجاره می کرد در مخفیگاهش در یکی از شهرکهای حاشیه ای تهران دستگیر کردند . همه شکات او را به عنوان مدعی عشق در یک نگاه خود که در خیابان به آنها دل بسته بود و با چرب زبانی تلفنی و اینترنتی دلشان را برده و در انتها بعد از سواستفاده و آزار، طلاهایشان را ربوده بود شناسایی کردند .

 

نظریه کارشناس

- متاسفانه ابراز علاقه ناگهانی و چرب زبانی مردان نقطه ضعف بسیاری از دختران جوان و کم تجربه می باشد. افراد سوء استفاده گر همه چیز را در مورد روانشناسی قربانیان خود می دانند و به خوبی آگاهاند که چطور می شود آنقدر یک زن را در مغناطیس و انرژی ابراز علاقه خود قرار داد که قوه قضاوت وی را مختل نمود .به طوری که بدون دیدن یک کارت شناسایی معتبر و یا مدرک مستندی در مورد ادعاهای فرد مجرم و یا شناخت عمیق و درست از وی به درخواستش برای ملاقات در منزل برای اولین قرار تن می دهند و تنها پس از تجربه تلخ سواستفاده مالی و جسمی متوجه می شوند که کوچکترین سرنخی از هویت واقعی فرد آزارگر ندارند .

 

- ما در دورانی زندگی می کنیم که اکثر دختران جوان به خاطر ورود به اجتماع با تحصیل و اشتغال دیگر درخصوص تعاملات و ارتباطات اجتماعی با جنس مخالف ناآگاه محسوبذنمی شوند و هر دختری می داند پشت هر دعوت به منزل مجردی، نیت خوبی وجود ندارد پس نمی توان مدعی اغفال شد! وظیفه هر دختری است تا با مدیریت احساساتش اجازه سوء استفاده جسمی و عاطفی اش را به افراد بیمار و منحرف ندهد .

 

- نمی توان برای همه افراد جامعه نسخه واحدی در مورد محل مناسب آشنایی داد و مکانی را صد در صد تایید یا رد نمود اما نکته مهم و حیاتی در این خصوص استفاده از فرصت شناخت طرف مقابل می باشد. شناختی درست و همه جانبه که مقدمه گام های بعدی آشنایی است . هرگاه به شناخت درست و برپایه واقعیت از طرف مقابل خود و ادعاهایش رسیدید قدم به مراحل بعدی رابطه بگذارید البته مراحلی که مطمئنا شامل دیدار در منزل مجردی نمی باشد .

 

- در صورت مواجه شدن با افراد سودجو حتی اگر موفق به مقابله با وی شدید و با آگاهی از فریبکاری وی مانع سوء استفاده اش شدید، مشخصات و شگرد او را با پلیس آگاهی در میان بگذارید تا از ادامه رفتارهای مجرمانه وی جلوگیری بعمل آید .

 

به قلم : سروان سمانه مهربانی – روانشناس و کارشناس آموزش همگانی پلیس آگاهی پایتخت

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.