2021/01/18
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
بهترین محصولات کشاورزی که می‌توانید در خانه بکارید

بهترین محصولات کشاورزی که می‌توانید در خانه بکارید

با روش کاشت و مراقبت از 6 محصول کشاورزی پرمصرف آشنا شوید.

دوات آنلاین-لوبیا، بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل و کدو بهترین محصولات کشاورزی هستند که می‌توانید در خانه بکارید و خودتان از محصول خودتان استفاده کنید.

 

مهم نیست که شما کشاورز یا گلخانه‌دار نیستید، همه ما به حس خوبی که از برداشت محصول احساس می‌شود، نیاز داریم. فقط کافی است یک گلدان مناسب، خاک، بذر و نکاتی که «ایرنا زندگی» در این مطلب یادآور می‌شود را داشته باشیم. مهم‌ترین بخش کاشتن محصولات، زمان بندی مناسب است. اگر بدانیم که تابستان مناسب چه محصولاتی است پس با خیال راحت‌تری به کاشت بذرهای خود مشغول می‌شوید. مطمئن باشید بعد از یکبار امتحان کردن دیگر لذت کاشت و برداشت را از دست نمی‌دهید.

کدام قسمت خانه برای کاشت گیاه مناسب است

انتخاب محل مناسب برای کشاورزی

در قدم اول بهتر است جای مناسبی را انتخاب کنید تا گیاه، نور خورشید را به اندازه کافی داشته باشد. اگر تراس یا حیاط دارید از آن استفاده کنید و اگر ندارید از گلدان‌هایی که به پنجره نصب می‌شوند استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: 5 گل و گیاه مناسب برای نگهداری در آپارتمان

 

خاک و کود مناسب انتخاب کنید

در مرحله‌ی دوم، خاک مناسب را از گل فروشی یا بازار گل تهیه کنید و آن را با چند پوست تخم‌مرغ پودر شده، مخلوط کنید. در اینجا می‌توانید خواص پوست تخم‌مرغ را نیز بخوانید. اگر مایل به استفاده از کود هستید، از نوع کود حیوانی پوسیده استفاده کنید. بهترین خاک برای کشت محصولات، خاک بدون سنگ و کلوخ است.

 

نحوه کاشت را یاد بگیرید

سطح خاک را مانند خطوط موازی به فاصله‌های ۵ سانت به ۵ سانت (بسته به نوع محصولی که می‌خواهید بکارید) خطوط فرضی بکشید و مانند راه آب آنها را از هم جدا کنید.

چگوننه بذر را بکاریم

بذر خوب انتخاب کنید

لوبیا: این دانه کاربردی بسیار خوش کشت است و از ۴۰ تا ۶۰ روز به برداشت می‌رسد. بهتر است این گیاه را در اواخر خرداد تا اواسط مرداد بکارید. می‌توانید شاخه‌ها را با نخ رو به بالا ببندید تا سطح کمتری را اشغال کند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه از کاکتوس در خانه نگهداری کنیم

 

بادمجان و گوجه‌فرنگی: اواخر بهار و اوایل تابستان، بهترین زمان برای کاشت بادمجان و گوجه است. این محصول‌ها بعد از ۶۰ تا ۸۰ روز میوه می‌دهند. بهتر است این دو را کنار یکدیگر نکارید؛ زیرا آفت‌های مشابه دارند و در صورت آفت یکی از محصولات آن یکی نیز درگیر می‌شود.

 

فلفل: بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای کاشت فلفل است. این گیاه نه تنها میوه می‌دهد بلکه زیبایی خاصی هم دارد. این گیاه بین ۵ تا ۶ روز جوانه می‌زند. کود زیاد برای این گیاه مفید نیست و سبب شاخ و برگ‌های زیاد می‌شود.

 

کدو تنبل و کدو سبز: بذر این گیاه را در بهار یا اول تابستان بکارید. ۱۴ تا ۱۸ روز طول می‌کشد تا این گیاه جوانه بزند.

 

شب اول هجده سالگی
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.