2023/05/29
۱۴۰۲ دوشنبه ۸ خرداد
قسم می‌خورم من شوهرم را نکشتم
زن متهم به قتل در دادگاه

قسم می‌خورم من شوهرم را نکشتم

این زن قبلا به مرگ محکوم اما این حکم نقض شده است.

دوات آنلاین-زن محکوم به مرگ که از چهار سال قبل به اتهام قتل شوهرش بازداشت شده است، روز گذشته با اجرای مراسم قسامه سوگند خورد که قاتل شوهرش نیست.

 

به گزارش روزنامه جوان، صبح دیروز جلسه رسیدگی به پرونده قتل در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد. بعد از اعلام رسمیت جلسه، نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: زنی که از زندان به دادگاه منتقل شده سودابه نام دارد. او فروردین سال ۹۴ به اتهام قتل شوهرش بازداشت شد و گفت: «من و شوهرم ۸سال قبل در شهرستان ازدواج کردیم و برای زندگی به تهران آمدیم. ما بچه دار نمی شدیم به همین خاطر خانواده سامان خیلی مرا اذیت می کردند. این گذشت تا اینکه متوجه شدم شوهرم معتاد شده و مواد مصرف می کند به همین خاطر مجبور شدم در خانه کار خیاطی کنم. از طرفی تلاش کردم تا شوهرم مواد را ترک کند، اما قرص مصرف می کرد.»

 

متهم در ادامه گفت: «روز ششم عید جشن عروسی برادر زاده ام بود به همین خاطر از سامان خواستم برای شرکت در جشن عروسی به شهرستان برویم، اما او بهانه گیری می کرد و چندبار نظرش را درباره رفتن به سفر تغییر داد. سر همین موضوع تا نیمه شب با هم درگیر بودیم.»

 

 متهم در خصوص روز حادثه نیز توضیح داد: «آن روز صبح زود برای خرید از خانه بیرون رفتم. وقتی به خانه برگشتم برای سامان صبحانه آماده کردم. او وقتی دید کره نخریده ام بار دیگر عصبانی شد و با هم درگیر شدیم که ناگهان به آشپزخانه رفت و یک کارد برداشت. وقتی از آنجا برگشت دیدم چاقو را به سینه اش فرو برده و خودکشی کرده است.»

 

نماینده دادستان در ادامه گفت: «با اقرارهای متهم اما بنا به نظر پزشکی قانونی وی به اتهام قتل عمد روانه زندان شد و در اولین جلسه محاکمه به قصاص محکوم شد. با نقض این حکم از آنجائیکه قضات پرونده را لوث تشخیص دادند حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند تا اینکه با قسم ۵۰نفر از بستگان اولیای دم متهم بار دیگر به قصاص محکوم شد که این بار نیز با اعتراض متهم این رأی نقض و پرونده به شعبه رسیدگی کننده ارجاع داده شد تا بار دیگر مراسم قسامه از سوی اولیای دم برگزار شود. از دادگاه درخواست صدور رأی شایسته را دارم.»

 

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش گفت: «روز حادثه شوهرم فکر می کرد، قصد لجبازی دارم به همین دلیل با من درگیر شد و از آشپزخانه یک کارد برداشت. او پشتش به من بود تا اینکه بعد از لحظاتی وقتی برگشت دیدم چاقو به سینه اش فرو رفته و خودکشی کرده است. اگر قصد کشتن او را داشتم همسایه ها را خبر نمی کردم و او را به بیمارستان نمیبردم.»

 

بعد از دفاعیات متهم، از آنجائیکه اولیای دم نتوانستند ۵۰نفر از بستگان خود را به دادگاه احضار کنند با درخواست متهم، وی بعد از تنفس در وقت آنان قسم خورد که قاتل شوهرش نیست.

 

سپس وکیل وی از دادگاه درخواست آزادی موکلش با قرار وثیقه را مطرح کرد. در پایان هیئت قضایی با موافقت این درخواست قرار بازداشت متهم را لغو و حکم آزادی وی را صادر کردند تا بعد از شور رأی مناسب را صادر کنند.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.