2020/09/20
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
شوهرکشی در دفاع از فرزند

شوهرکشی در دفاع از فرزند

قضات دادگاه این قتل را دفاع مشروع تشخیص دادند و زن جوان را به حبس و دیه محکوم کردند.

دوات آنلاین-زن جوانی که به اتهام قتل شوهرش بازداشت شده موفق شد با جلب نظر قضات دادگاه درباره دفاع مشروع از مجازات قصاص نجات پیدا کند.

 

به گزارش جوان، ۴ دی سال ۹۷ مأموران کلانتری ۱۴۲ کن از حادثه قتل مردی میانسال باخبر و در محل حاضر شدند.

 

جسد متعلق به مردی ۵۴ساله به نام یعقوب بود که یک روسری دور گردنش پیچیده شده بود با انتقال جسد به پزشکی قانونی دختر ۱۴ ساله یعقوب به کارآگاهان گفت: پدرم مرد بداخلاقی بود و همیشه با مادرم درگیر می شد، امروز وقتی درگیری آنها بالا گرفته پدرم به خاطر بیماری تنگی نفس روی مبل افتاد، مادرم از شدت عصبانیت یک روسری برداشت و دور گردن او پیچید که ناگهان پدرم از نفس افتاد.

 

با اظهارات دختر مقتول اعظم ۳۶ ساله که در محل حاضر بود، مورد تحقیق قرار گرفت. او با تأیید حرف‌های دخترش به قتل شوهرش اعتراف کرد. به این ترتیب وی بازداشت شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

 

زن جوان در شرح ماجرا گفت؛ شوهرم ۱۸ سال از من بزرگتر بود. او از ازدواج اولش یک دختر داشت. بعد از طلاق همسر اولش با من ازدواج کرد. ما صاحب دو دختر شدیم که آنها ۱۴ساله و هشت ساله هستند. یعقوب بازنشسته بود به همین دلیل بیشتر اوقات در خانه بود. او خیلی بداخلاق و عصبی بود به همین خاطر هر بار با هم درگیر می شدیم مرا کتک می زد و فحاشی می کرد.

 

روز حادثه از او خواستم با دخترم کمی درس کار کند. هنگام درس دادن او از کوره در رفت و دخترم را کتک زد. او فحش های رکیکی به دخترم می داد. از رفتارش عصبانی شدم و اعتراض کردم، اما یعقوب بی توجه به حرف هایم دست بردار نبود حتی به من هم حمله کرد و به سمت آشپزخانه رفت و چاقوی آشپزخانه را برداشت قصد داشت با چاقو مرا بزند به همین خاطر مقاومت کردم تا اینکه او به خاطر بیماری تنگی نفس روی مبل افتاد. خیلی عصبانی بودم طوریکه کنترلم را از دست دادم و در یک لحظه روسری را برداشتم و دور گردنش پیچیدم تا اینکه از نفس افتاد.

 

با اقرارهای زن جوان، وی بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

این زن در حالی مقابل هیئت قضایی شعبه چهارم دادگاه قرار گرفت که دو دخترش اعلام گذشت کردند، اما فرزند بزرگ مقتول درخواست قصاص کرد.

 

در ادامه متهم از خودش دفاع کرد اما پرونده با توجه به اینکه دختر کوچک مقتول هنوز به سن قانونی نرسیده بود هیئت قضایی او را به پزشکی قانونی معرفی کرد. با ارائه گواهی رشد برای دختر مقتول از سوی کارشناسان پزشکی قانونی زن جوان بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

 

ابتدای جلسه دو دختر مقتول بار دیگر اعلام گذشت کردند اما خواهر ناتنی آنها همچنان در خواست قصاص داشت. در ادامه متهم بار دیگر ماجرا را شرح داد و در آخر گفت: قصد کشتن شوهرم را نداشتم اما برای دفاع از خودم و دو دخترم مرتکب جرم شدم پشیمانم و درخواست گذشت دارم.

 

در پایان هیئت قضایی با قبول ادعای دفاع مشروع متهم، وی را از اتهام قتل عمد تبرئه و وی را | به پرداخت یک سوم دیه و دو سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.