2020/05/30
۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
خواننده زیرزمینی به جرم قتل اعدام شد

خواننده زیرزمینی به جرم قتل اعدام شد

این خواننده زیرزمینی با انگیزه سرقت از استودیوی ضبط صدا دست به جنایت زده بود.

دوات آنلاین-خواننده زیرزمینی که در استودیو ضبط صدا مرتکب قتل شده بودند سه سال پس از قتل به دار مجازات آویخته شد.

 

نهم شهریور سال 96 جسد غرق در خون جوانی 20 ساله به نام پوریا در محل کارش کشف شد. بنابراین بازپرس و پلیس جنایی تحقیقات خود را در مورد این قتل آغاز کردند. شواهد نشان میداد مقتول با شلیک شش گلوله به قتل رسیده است، تحقیقات نیز حکایت از آن داشت که اوآهنگساز و صدابردار بوده و در استودیوی شخصی خود در شهرک ولیصر کار می‌کرد.

 

همچنین در ادامه بررسی پلیس مشخص شد کارت عابربانک مقتول و یک میکروفن مخصوص ضبط صدا به ارزش تقریبی ده میلیون تومان از استودیو سرقت شده است. در حالی که فرضیه جنایت با انگیزه سرقت قوت گرفته بود پلیس به بررسی دوربینهای مداربسته موجود در حوالی محل قتل پرداخت و در یکی از فیلم‌ها دو پسر جوان که هراسان در حال ترک استودیو بودند دیده شدند. به این ترتیب اولین سرنخ پلیس برای دستگیری قاتل یا قاتلان به دست آمد.

 

در بررسیهای بعدی روشن شد قربانی همان روز با یک خواننده زیرزمینی به نام رضا قرار ملاقات داشت و آنها برای ضبط صدا با هم قرارداد بسته بودند. به این ترتیب رضا به عنوان نخستین مظنون بازداشت و روشن شد تصویر به دست آمده از دوربین مداربسته نیز متعلق به وی است.

 

به این ترتیب رضا که 19 سال داشت به اتهام قتل مورد بازجویی قرار گرفت و  گفت: سیکل دارم و در یک خیاطی کار میکردم ولی همه عشق و علاقه‌ام خوانندگی بود. از چهار سال قبل می‌خواندم، اما دو سال بود به عنوان خواننده رپ فعالیت داشتم . دو سال قبل به‌طور اتفاقی از طریق سایتهای اینترنتی با پوریا که در زمینه موسیقی و خوانندگی فعالیت داشت آشنا شدم. اولین آهنگم را در استودیوی پوریا ضبط کردم. برای تکمیل آهنگهای آلبومم به پول نیاز داشتم. هزینه ضبط صدا در استودیوی پوریا روزانه دو میلیون تومان بود. به همین خاطراز یکی از دوستانم صد میلیون تومان پول قرض گرفتم. قرار بود پول را هفت ماهه برگردانم اما نشد. به همین خاطر با همدستی دوستم مهدی تصمیم گرفتیم به استودیوی پوریا دستبرد بزنیم.

 

این متهم در خصوص روز قتل هم گفت: میدانستم پوریا در استودیو ضبط صدا میکروفنهای گران قیمت دارد. به همین خاطر همراه مهدی به آنجا رفتیم و من در فرصت مناسب میکروفن را برداشتم ولی پوریا متوجه ماجرا شد. من هم از ترسم با اسلحه‌ای که از قبل آن را تهیه کرده بودم به سویش شلیک کردم.

 

به این ترتیب با اعترافهای این خواننده زیرزمینی مهدی 17ساله نیز بازداشت شد و گفت: در یک تراشکاری کار میکردم که پس از مدتی اخراج و بیکار شدم. ماجرای بیکاری ام را به رضا گفتم و با هم تصمیم به سرقت از استودیو ضبط صدا گرفتیم.

 

در پایان روند تحقیقات در دادسرای جنایی رضا با اتهام قتل روبرو شد و برای مهدی اتهام معاونت در قتل تشخیص داده شده  و کیفرخواست صادر شد تا پرونده‌شان به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شود.

 

در ابتدای جلسه دادگاه پدر مقتول گفت: پسرم دانشجوی رشته گرافیک بود و پنج سال بود که به‌طور حرفه‌ای در زمینه موسیقی و صداگذاری کار میکرد. حتی چند هنرجو هم داشت. او بیرحمانه کشته شد، من و همسرم برای قاتلان پسرمان قصاص می‌خواهیم.

 

در ادامه رضا گفت: من و مهدی هفت ماه قبل اسلحه را از یکی از شهرهای مرزی به مبلغ ده میلیون تومان خریدیم و با هم نقشه کشیدیم تا به استودیوی پوریا دستبرد بزنیم ولی قصد کشتن کسی را نداشتیم. ما برای تهدید اسلحه را خریده بودیم. بعد از خرید اسلحه با هم به بیابانهای حاشیه تهران رفتیم تا اسلحه را امتحان کنیم .هر کدام دو تیر شلیک کردیم. سپس طبق نقشه به استودیوی پوریا رفتیم. قرار بود مهدی را به عنوان خواننده جدید به پوریا معرفی کنم تا برای او هم صدابرداری کند. مهدی و پوریا مشغول صحبت بودند که پوریا کارت عابر بانکش را به من داد تا به سوپر مارکت بروم و آبمیوه بخرم. او رمز کارت را هم در اختیارم گذاشت. من بیرون رفتم و با پاکت آبمیوه برگشتم. بعد از خوردن آبمیوه سیگار کشیدیم. پوریا و مهدی در حال صحبت کردن بودند که من در استودیو گشت می‌زدم تا نقشه سرقت را اجرا کنم اما همان موقع پوریا متوجه دزدیده شدن یکی از میکروفنهایش شد. او که عصبانی شده بود به من حمله کرد. مهدی اسلحه را که در لباسش پنهان کرده بود، بیرون آورد و به سمت پوریا شلیک کرد.

 

این خواننده زیرزمینی گفت: قبل از اینکه وارد استودیو شویم اسلحه دست من بود ولی مقابل در مهدی اسلحه را از من گرفت.

 

وی درباره اعترافهای اولیه‌اش گفت: من از اول دروغ گفتم قاتل هستم. مهدی از من کوچکتر بود به همین خاطر نمیخواستم به دردسر بیفتد. او از من خواسته بود قتل را گردن بگیرم و در عوض او رضایت اولیای دم را جلب کند. من هم پذیرفتم اما حالا با گذشت نزدیک به یکسال از این ماجرا وقتی دیدم مهدی برای جلب رضایت تلاشی نکرده، تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم.

 

سپس مهدی که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود روبه روی قضات ایستاد و همدستش را دروغگو خواند. وی گفت: من از نقشه رضا مطلع نبودم و پوریا را نمیشناختم. او از من خواست همراهش به استودیوی ضبط صدا برویم و درباره آهنگهایی که قرار است بخواند نظر بدهم. وقتی به آنجا رفتیم نمیدانم چرا رضا اسلحه کشید و پوریا را کشت. من شوکه شده بودم، میخواستم فرار کنم اما رضا اسلحه را به سمت من نشانه رفت و تهدیدم کرد اگر او را لو بدهم مرا هم میکشد .به همین خاطر سکوت کردم تا اینکه چند روز بعد دستگیر شدیم.

 

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و حکم قصاص برای رضا به اتهام قتل و حکم حبس را برای مهدی به اتهام معاونت در قتل صادر کردند. در ادامه روند رسیدگی قضایی به این اتهامات پرونده به دیوان عالی کشور رفت و احکام عینا تایید شد به این ترتیب پرونده به شعبه اجرای احکام ارسال شد و در نهایت رضا پس از استیذان رییس قوه قضاییه هفته گذشته به دار مجازات آویخته شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.