2020/05/25
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
ردپای زن شیطانی در یک جنایت

ردپای زن شیطانی در یک جنایت

یکی از متهمان: کار سمیرا تیغ زنی از مردان بود. او آن مرد را به منزل ما آورد که روی سرش ریختیم و با ضربه چاقو و همچنین انداختن طناب به دور گردنش او را به قتل رساندیم و...

دوات آنلاین-زنی که متهم است مردی 50 ساله را به کام مرگ کشانده و با همدستی دو مرد او را کشته است تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

 

ماجرای اولین جنایت هولناکی که قاضی ویژه قتل عمد را از پای سفره هفت سین به منطقه التیمور مشهد کشاند، از آن جا آغاز شد که اهالی خیابان پنجتن 85 با دیدن جسدی لحاف پیچ در کنار دیوار یک منزل مسکونی، مدام با پلیس 110 تماس می گرفتند. ترس از یک جسد کرونایی بر اهالی محله، سایه افکنده بود و هیچ کس جرئت نزدیک شدن به جسد را نداشت. دقایقی بعد با حضور نیروهای انتظامی در محل کشف جسد، آرامش نسبی به اهالی بازگشت اما قصه ها و حدس هایی درباره جسد لحاف پیچ، بر اثر کنجکاوی برخی افراد، دهان به دهان می پیچید.

 

هنگامی که خودروی حامل قاضی ویژه قتل عمد مشهد وارد خیابان پنجتن 85 شد، ندای «یا مقلب القلوب و الابصار» در فضای شهر طنین انداخته بود و ترس از انتشار ویروس کرونا در محل، افراد کنجکاو را به منازل کشاند. ماسک ها بر چهره کارآگاهان و عوامل بررسی صحنه جرم نیز حکایت از آن داشت که با دستور مقام قضایی، همه عوامل حاضر در محل کشف جسد، مسائل بهداشتی را با دقت کامل رعایت می کنند.

 

با گشودن طناب های دور لحاف، جسد تنومند و خون آلود مردی حدود 50 ساله نمایان شد که دست و پاها و گردنش نیز با طناب بسته شده بود. لحظاتی بعد با صدور دستورات محرمانه ای از سوی قاضی کاظم میرزایی، تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سروان جمالی آغاز شد.

 

بررسی های مقدماتی نشان می داد، عامل یا عاملان جنایت قصد داشتند جسد را در بیابان های انتهای پنجتن 85 رها کنند اما به دلیل نامعلومی موفق نشده اند و در نهایت مرد 50 ساله را در انتهای خیابان انداخته اند. قاضی میرزایی که در برابر معمایی پیچیده قرار داشت، قدم زنان در افکار خود غوطه ور بود که ناگهان دستور ورود به «پاتوق های سیاه» در همان محل را صادر کرد.

 

او در توجیه این دستور به کارآگاهان یادآور شد، با توجه به کبود شدن جسد و همچنین هیکل تنومند مقتول، چنین به نظر می رسد که قتل ساعتی قبل از سال تحویل در همان نزدیکی رخ داده است و عاملان جنایت نتوانسته اند پیکر سنگین مقتول را به زمین های کشاورزی برسانند.

 

این گونه بود که تلاش کارآگاهان وارد مرحله عملیاتی شد و پس از یک ساعت بررسی میدانی و جست و جوهای غیرمحسوس و همچنین بازبینی دوربین های مداربسته، ردپای زن جوانی را نمایان کرد که دندان های سیاهش جلب توجه می کرد.

 

با به دست آمدن تصویر این زن 29 ساله، ماجرای رفت و آمد او به یکی از «پاتوق های سیاه» در همان محله نیز لو رفت و بدین ترتیب کارآگاهان با مجوز قاضی میرزایی، وارد منزل مسکونی شدند که به گفته همسایگان محل رفت و آمد افراد معتاد و ناباب بود اما هیچ کس در آن خانه حضور نداشت.

 

گرمای بخاری نشان می داد که تا ساعتی قبل افرادی در این پاتوق حضور داشته اند. بنابراین کنکاش های کارآگاهان برای یافتن صاحبخانه به منطقه سیدی مشهد کشید جایی که وی با برداشتن یک دست لحاف و تشک به آن جا رفته بود تا در شغل جدید خودش مشغول کار شود. هنوز سکوت کرونایی شهر در اولین ساعات تحویل سال ادامه داشت که مرد صاحبخانه دستگیر و به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی منتقل شد.

 

این مرد که در حضور قاضی ویژه قتل عمد مورد بازجویی قرار گرفته بود، ضمن ابراز بی اطلاعی از وقوع قتل گفت: همسرم قهر کرده است و من به همراه پسرم که «امید» نام دارد در آن منزل زندگی می کنم! ولی فرزندم اعتیاد دارد و به همین دلیل خانه را به پاتوق معتادان تبدیل کرده است.

 

این مظنون به جنایت ادامه داد: شب قبل از دایی ام خواستم مرا با خودروی خودش به منطقه سیدی ببرد. شغلی در ساختمان نیمه ساز پیدا کرده بودم و قرار بود شب ها نیز در محل کارم بخوابم به همین دلیل لحاف و تشک را با خودم برداشتم!

 

این مرد همچنین درباره آخرین تماس فرزندش هم گفت: او ساعتی قبل با من تماس گرفت تا 200 هزار تومان از مبلغی را که دولت به عنوان کمک معیشتی در حسابم ریخته بود به او بدهم ولی هنوز نتوانسته ام این پول را برایش واریز کنم چرا که او اصرار می کند که فقط پول را کارت به کارت کنم! و...

 

به دنبال اظهارات این مرد، عملیات کارآگاهان با راهنمایی های قاضی میرزایی در حالی وارد مرحله جدیدی شد که کارآگاهان با همکاری صاحبکار مرد مذکور، موفق شدند قراری را برای دریافت نقدی مبلغ یاد شده با «امید» (جوان تحت تعقیب) بگذارند چرا که او باور نداشت به دلیل شیوع کرونا انتقال وجه از طریق دستگاه های خودپرداز مشکل است. ساعتی بعد کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی و آگاهی) در یک عملیات ضربتی این متهم جوان را نیز به دام انداختند.

 

وی اعتراف کرد: با همدستی زن 29 ساله ای به نام سمیرا و مرد جوانی که مدعی است شوهر سمیراست، مرد 50 ساله را به قتل رساندیم اما زمانی که جسد را به انتهای پنجتن 85 منتقل می کردیم، سمیرا نتوانست جسد را روی موتورسیکلت کنترل کند که به همین دلیل جسد روی زمین افتاد، هیکل مقتول سنگین بود و دیگر نتوانستیم آن را روی موتورسیکلت بگذاریم. به همین دلیل جسد را رها کردیم و از محل گریختیم.

 

متهم این پرونده جنایی ادامه داد: کار سمیرا تیغ زنی از مردان بود. او آن مرد تبعه خارجی را به منزل ما آورد که با سر و صدای سمیرا من  و وحید (جوانی که خود را شوهر سمیرا معرفی می کند) روی سرش ریختیم و با ضربه چاقو و همچنین انداختن طناب به دور گردنش او را به قتل رساندیم و...

 

تحقیقات بیشتر درباره این پرونده جنایی با دستورات ویژه قاضی کاظم میرزایی در حالی همچنان ادامه دارد که تلاش گسترده کارآگاهان پلیس آگاهی برای ردیابی سمیرا (متهم فراری) وارد مرحله جدیدی شده است.

                                                               

منبع: خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.